1

Temat: Pliki .IMG

mam od groma ściągniętych róznych wersji TOS .Niestety wszystkie sa w formacie .IMG czyli rozumianym przez emulator.
Mnie emulator niebardzo interesuje skoro mam oryginalnego ST . Jak to przekonwertować na plik np .st   ?
Albo skąd ściągnąć TOS-y w plikach formatu .st albo .prg  ??

2

Odp: Pliki .IMG

Tak szczerze mowiac to na nic Tobie sie te TOS'y nie przydadza. Jak masz ST to zapewne z tosem 1.04 czy jakos tak. Swego czasu mozna bylo dostac tos'a 2.xx ktory dzialal na st bez problemu, ale to wszystko. Tos z TT na St nie dzialal a z Flaszki to wogole zapomnij. Jesli poszukujesz alternatywnych desktopow to polecam Geneva, Magic, Neodesk, Thing... Pod warunkiem ze masz troche wiecej pamieci niz 1mb a do tego twardziela.

3

Odp: Pliki .IMG

W tej chwili mam ładowanego z twardziela TOS`a 2.0 EN i działa pardzo dobrze . Niestety ramu mam standartowe 1MB , przynajmniej na razie.
Przy tym pewnie juz pozostanę bo do moich potrzeb to wystarcza.
Natomiast głowię się teraz jak przewalić gierki z dyskietek na twardziela tak żeby się poprawnie uruchamiały.

4

Odp: Pliki .IMG

mam od groma ściągniętych róznych wersji TOS .Niestety wszystkie sa w formacie .IMG czyli rozumianym przez emulator.
Mnie emulator niebardzo interesuje skoro mam oryginalnego ST . Jak to przekonwertować na plik np .st   ?
Albo skąd ściągnąć TOS-y w plikach formatu .st albo .prg  ??

Atari lyknie TOS'a w *.img, poszukaj programu SelTOS.  Polska wersje TOS 2.06 znajdziesz tutaj:
http://www.gregory.atari.pl/a-pol-sys.htm
Ten TOS to ostatnia wersja ktora pojdzie na ST. Polecam SuperTOS, jest to przerobka TOS 2.06, wzbogacona o pare przydatnych gadzetow, np wymiarowanie i przesuwanie okien w realtime, okien aktywnych jak i tych w tle!

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org