151

Odp: SID rulez!

Meśka napisał/a:

Ja ci znaną mi techniką moge powiedzieć 'sp****'. sp****! :D

Wypada mi sie zgodzic z Meska.
Pierwszy raz.
Wstrzasajace...

Prawdopodobienstwo, ze dotre na jakis zlot jest odwrotnie proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia przelozonego i wprost proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia brata.

152

Odp: SID rulez!

To straszny błazen jakiś, a jeśli ktoś trzeźwo myślący przeczyta ten wątek to do takiego samego wniosku dojdzie, więc panie ser czy też kasta - nie ma się czym podniecać, bo na idiotę to ty tylko wyszedłeś.

pomidor

153

Odp: SID rulez!

kasta321 napisał/a:

co by nie pisac kolo w pewnym sensie rację miał. zrobil was w chu**

O kolejna tożsamość ? I tak znowu nie wyjdzie na twoje. Oblejesz i tę próbę :P
Apropo manipulacji... Jesteś pewien, że to co przyjąłeś na wiarę o nowoczesnych przetwornikach 1-bitowych (SB Audigy etc.) to prawda ? ;)

154

Odp: SID rulez!

Ja sie tylko martwię jaka będzie kara za oblanie egzamu? ... :D

There's special place for me in hell. It's called the throne.

155

Odp: SID rulez!

Twój egzamin? To co się martwisz?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

156

Odp: SID rulez!

Jestem atarowcem od zawsze, ale takze zawsze u kumpla "lookalem" komode, jak mialem pozyczona to wiecej czasu spedzalem na ogladaniu crack intr w grach niz graniu ;o. [a moze jednak nie.. xD].  Tak wiec nie mam awersji, i SIDa i jego bass i filtry uwielbiam. Tak samo jak Pokeya.

Jak chcesz porownywac cos nie do porownania? Skoro SID ma dzwieki, ktorych nie wygeneruje pokey, to gdzie tutaj mozliwosc porownania? Bardzo latwo mozna odbic pileczke - moge wskazac setki slicznych, delikatnych, melodyjnych msx'ow, ktorych poprostu NIE DA sie dobrze zrobic na SIDzie ze wzgledu wlasnie na jego specyfike. SIDow mam tysiace, podobnie SAPow, troche ich sie nasluchalem. Na obu maszynach twporzylem tez muze/dema/intra/wutever.

SIDowy bass jest swietny na techno/d'n'b, z kolei nie zrobisz na nim "ostrej' (doslowniej) fali, jaka masz w muzykach ala muzyka z Asskickera - niewykonalne. Wiec kompletnie nie rozumiem jak mozna porownywac lub co w tych ukaldach - kazdy generuje inna muze i tego sie nie da zmienic.

A skoro mamy porownywac oba - to digitalizacja w pokeyu >>> SIDzie, nei ma co tutaj z kolei porownywac, powinno sie porowywac calosc, a nie wybrany element (bass, niektore synthy) SIDa, ktorego lubie mocno:o

157

Odp: SID rulez!

Ok, ale zeby tez nie byc goloslownym, wiec tak - atarka nie ma przede wszystkim takich boskich przejsc fali ala frangler, w tym zawsze moza bylo sie zakochac;), jednakze randomizujac parametry dzwiekow (solo's mode) zawsze cos mozna uzyskac, wiec oto jakis tam bass z old moich msxow:

http://icomp.pl/solo/sap/pmix.sap
[uderzenie perkusji sampl - nie potrafilem ustawic, aby mi 3ci i 4ty kanal nie "buczal" z tym basem, cala reszta bass, hihaty , synthy to pokey.
http://icomp.pl/solo/sap/news_ps1.sap
[uderzenie perkusji sampl - nie potrafilem ustawic, aby mi 3ci i 4ty kanal nie "buczal" z tym basem, cala reszta bass, hihaty , synthy to pokey.

http://icomp.pl/solo/sap/trans.sap
[czysty pokey]

W odpowiedzi wskaz mi choc jednego SIDa ktory gra tak czysto: (rowniez old moj msx)
http://icomp.pl/solo/sap/brodzik.sap [czysty pokey]


Jestem koderem, wiec daleko mi to takich osob jak Greg, Xray, Cedyn czy Miker, gdyz muzyke robilem do dem, tak jak Dracon grafike. Jednakze znajdz mi teraz w odpowiedzi 1go SIDa, ktory zblizy sie choc o kilka galaktych do soczystych, delikatnych muzyczek tych osob (i wielu innych, xywy wymienione tendencyjnie;O). Nie ma szans zadnych, nokaut. Tak samo jak POKEY lezy w kwestiach dzwiekow do tekkno elo 3 5 0. SID ma jeszcze jedna rzecz, ktora mnie meczyla - denne drumy. Gdyby tak polaczyc oba uklady, bylby chip-8bit uklad idealny :E.

Tak wiec IMHO uklady nie do porownania. Osobiscie uwielbiam tez ogladac dema na c64, mimo ze nasza scena ma lepsze i jakos nie trabie o tym na forach c64:>

Ostatnio edytowany przez solo/ng (2006-08-10 13:03:15)

158

Odp: SID rulez!

tak sie przy okazji zapytam ;)
Solo z jaka czestotliwoscia mniej wiecej sa probkowane te sample, ktorych uzyles w "pmix.sap" i "new_ps1.sap"?
bo na sapplayerze nie widac zbytnio - pokazuje IRQFREQ ~50-200hz a w momecie grania sampla pewnie jest duuuzo wiekszy ;)
bo tak sie zastanawiam czy przy czestotliwosci ~1500Hz sample by wogole brzmialy? bo jesli tak to mozna by bylo bez zadnego obciazenia procka grac je z taka czestotliwoscia w demach :)

159

Odp: SID rulez!

ZTCP te sample dają na ~16kHz, czyli co linię.
Weź sobie dowolnego sampla, zresampluj i odtwórz, nie? ;)

Ostatnio edytowany przez epi (2006-08-10 14:51:42)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

160

Odp: SID rulez!

;( przez głupi experyment będę teraz wlutowywał wylutowane pokeye. ehh...

to o czym pisze solo, czyli o połączeniu obu układów.... seban, czy czasem slight sid nie będzie mógł grać w duecie (tercecie) z pokeyem ?

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

161

Odp: SID rulez!

hej!

Oczywiście że będzie mógł grać w duecie... co lepsze będzie można wprowadzić Pokeyowe dźwięki do SID-a a następnie użyć filtrów SIDowych... wychodzi ciekawie :)

Seban

162

Odp: SID rulez!

[mega XD]

Ostatnio edytowany przez solo/ng (2006-08-10 22:55:38)

163

Odp: SID rulez!

Mi sie topic podobal. Belkot osoby zakladajacej, ale sporo fajnych rzeczy o obu ukladach, milo sie czytalo ludziska XD

164

Odp: SID rulez!

E, sample też będzie filtrował? :o
Jak będzie stać sprawa z filtrowaniam w przypadku stereo?

165

Odp: SID rulez!

2xpokey+2xsid, bo niby jak inaczej?

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

166

Odp: SID rulez!

i zasmażka! :P

I Ty zostaniesz big endianem...

167

Odp: SID rulez!

o jeja, pewnie że będzie filtrowany sidem. każdy dźwięk generowany, nawet przez głowicę w hdd będzie filtrowany sidem. dzwięki I/O także.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

168

Odp: SID rulez!

Panowie! Jak ten SID tak wszystko przefiltruje to nic nie dojdzie do tego biednego głośnika, a przecież musi być bas... Ser się wkurzy jak nie będzie basu!

169

Odp: SID rulez!

Zamiast nerki to sobie wsadze sida, bedzie wszystko filtrowal :)
Do tego bede mowil poteznym basem :P

Nerke sprzedam.

Ostatnio edytowany przez mazi (2006-08-12 15:34:44)

170

Odp: SID rulez!

Chyba pierdzial... ;)

171

Odp: SID rulez!

panowie, kiedy najbliższy zlot? ...poznacie prawdziwą twarz dobregosera. jestem jednym z Was i już przygotowuję się na kopy. każdemu kto mnie zdemaskuje stawiam browar, albo dwa! see ya!

Ostatnio edytowany przez dobryser forever (2006-08-17 20:33:46)

172

Odp: SID rulez!

obstawiam: sikor? byś się wstydził :)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

173

Odp: SID rulez!

nie! to mechanik rowerowy!

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

174

Odp: SID rulez!

Najbliższy jest east jeśli mnie skleroza nie myli ;p.
Ogólnie nie pamietam ktory ziom z naszych jest taki głupi ;]

There's special place for me in hell. It's called the throne.

175

Odp: SID rulez!

SUN: każdy oprócz Ciebie zna moje podejście do dźwięków SIDa ;)

Sikor umarł...