1

Temat: Linkowanie ST i PC po nullmodem

Opanowałem juz w zasadzie wszystkie swoje problemy z ST i wyniknał nastepny. Chcę połączyc ST z pecetem przy pomocy programu ghostlink.
Instrukcja mówi że nalezy ustawic na obu kompach taka samą prędkość transmisji ( dla mnie logiczne ) .Po uruchomieniu programu moge w nim ustawic w zasadzie wszystko poza wspomniana prędkością .W okienku sa tylko dwie kreski i to tyle. Nie wiem co jest źle .
Proszę użytkowników tego programu o jakąś konstruktywną radę ,może o czymś zapomniałem podczas uruchamiania .

pozdrawiam

Odp: Linkowanie ST i PC po nullmodem

Do ustawienia predkosci portui na ST potrzebujesz dodatkowego programu (np. XControl Panela z odpowiednim CPXem).

Z tym ze Ghostlink ma spora wade - na zwyklym st wyciaga tylko 19200 (bo i ST normalnie wiecej nie moze), dlatego do przesylania wiekszej ilosci rzeczy lepszy jest PARCP (ktory chodzi przez port drukarki) i na ST wyciaga ok 30kb/sec, ale nie daje takich mozliwosci jak Ghostlink (mapowanie dyskow). Mozesz tez zainteresowac sie programem HDD_DMN ktory laczy zalety PARCPa (szygkosc) i Ghostlinka (mapowanie dyskow) ale nie udalo mi sie go zmusic do dzialania.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Linkowanie ST i PC po nullmodem

Xcontrol mam , ale który cpx jest odpowiedni do tego ??

4

Odp: Linkowanie ST i PC po nullmodem

No cóż , nie jestem pewien, czy jest potrzebny jakikolwiek .cpx. Na TT-ce i Falconie prędkość ustala sam GhostLink. Co do kresek - trzeba na nie najechać myszką i wybrać odpowiednią prędkość. Trzeba też wybrać kanał (channel) oraz odpowiedni port (w ST - modem1). Na PC - prędkość wybiera się klawiszami F1-F10.
Druga uwaga - najpierw uruchom program na PC (PC slave), bo inaczej ST nie rozpozna PC i wtedy masz zawsze dwie kreski ;((

Sikor umarł...

Odp: Linkowanie ST i PC po nullmodem

Ja wiem dokladnie ;)

Na TT i Flaszce jest inaczej, bo one maja wiecej portow typu RS i troszke inaczej je sie ustawia. W ST jest tylko jeden port i trzeba go ustawic samemu., tak jest napisane w dokumentacji Ghostlinka (wlasnie sprawdzilem)

Domyslnie port w ST jest ustawiony bodajze na 9600, a max to 19200.

Niestety nie pamietam nazwy CPXa, chyba MODEM.CPX albo jakos tak.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

6

Odp: Linkowanie ST i PC po nullmodem

Co robię źle, że mi to nie działa

1.Odpalam ST z dyskietki (nie mam HDD) na dyskietce jest Xcontrol
2.wchodzę w Control Panel -w modem ustawiam 19200 itd
3.na PC startuję GhostLink Slave (ustawiam nr COM-a , prędkość itd)
4.na ST startuję STMASTER
5.wybieram kanał 1 install
i nic....................

Jak zmusić to do działania

kable null jest na pewno dobry.
czy GhostLink musi pracować w czystm DOSie czy okno Windy mu wystarczy

pozdrawiam

7

Odp: Linkowanie ST i PC po nullmodem

U mnie efekt jest identyczny , znalazłem i załadowałem sterownik portu RS232 , ustawiam prędkości na 9600 zapisuje .
Przechodze do ghosta i tam dalej dwie kreski widze .
Na pececie odpalam program na czystym dosie z W98  a nie w oknie.
ustawiam domyślą prędkość 9600 odpowiedni com i ani nie drgnie .Zeby chociaz jakis błąd wywaliło,  a to nic stoi i czeka.