1

Temat: Zewnętrzny SDX wewnątrz (?)

Witam,

Posiadam zewnętrzny moduł SpartaDOS X. Z wiadomych względów (coraz większe problemy ze stykami) chciałem wbudować SDX do środka. I w związku z tym mam pytanie. Czy jest możliwość wbudowania takiego zewnętrznego karta do środka komputera? Robił już ktoś taki numer? Wiem, że można to zrobić w cywilizowany sposób - czyli EPROM, GAL i takie tam inne dziwne rzeczy. Niestety wykracza to chyba poza moje umiejętności elektroniczne ;-). Pomyślałem sobie, że może wystarczy zwyczajnie przylutować kabelki do płytki karta i połączyć je na stałe (też lutownicą) z gniazdem cartridge'a (od strony druku). Oczywiśćie nie chciałbym stracić możliwości podłączania innych kartów oraz mieć możliwość wyłączenia SDX'a.
Może już ktoś próbował coś takiego zrobić?
Z góry dziękuję za cenne wskazówki.

2

Odp: Zewnętrzny SDX wewnątrz (?)

Jakby wmontować przełącznik, który by odcinał linie RD4 i RD5, to wówczas można byłoby tym przełącznikiem wyłączać i włączać cartridge. Ale moim zdaniem lepiej jest zrobić tak jak opisał Pasiu na swojej stronie, czyli wmontować Spartę do środka. Wówczas gniazdo cartridge'a będzie wolne.

Ostatnio edytowany przez asal (2006-08-31 21:03:16)

Odp: Zewnętrzny SDX wewnątrz (?)

Linka nie dałeś: http://hardware.atari8.info/sdx.php

4

Odp: Zewnętrzny SDX wewnątrz (?)

Pasiowe rozwiązanie znam, ale opis w stylu: "Z płyty Atari wylutuj MMU (U3 - CO61618) i odegnij nogi..." prawdę mówiąc przeraża mnie ;)
Dlatego pomyślałem o prostszym (dla mnie) rozwiązaniu - wmontowaniu gotowego karta do środka..., ale pewnie nikt takich głupot do tej pory nie robił :(

5

Odp: Zewnętrzny SDX wewnątrz (?)

Po prostu go włóż, przylutuj odpowiednie styki w odpowiednie miejca na płycie (niekoniecznie do gniazda carta, wszystkie potrzebne sygnały można znaleźć w innych miejscach), zrób przełącznik tam gdzie trzeba i wio!

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

6

Odp: Zewnętrzny SDX wewnątrz (?)

ja w jednym kompie po prostu dolutowalem dodatkowe gniazdo carta w srodku kompa - tez dawalo rade.. no chyba ze styki karta sa juz na zupelnym zgonie :) -

(zdaje sie, ze komp dogorywa u Epiego :)  ) -

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: Zewnętrzny SDX wewnątrz (?)

Zdaje się, że obecnie jest w letargu.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

8

Odp: Zewnętrzny SDX wewnątrz (?)

Dzięki za odpowiedzi. Spróbuję. Zobaczymy, co z tego wyjdzie...