26

Odp: poisenka

Tdc: co dzisiaj paliłeś? bo humor widze przedni ;)

A wracając do tematu: z tego co widać najwidoczniej wokal źle prezentuje się tylko na słabym sprzęcie, bo mój rezultat uzyskałem na wiekowych głośniczkach samsunga z subwooferem.

27

Odp: poisenka

Tak ogólnie to utworek jest ok. Czytam te wszystkie posty i jakoś nie podzielam zdania że wokal marnie słyszalny. Ja odsłuchuje na Live! USB i wzmacniaczu samoróbce :D. No i wszystko słychać czy na kolumnach (jakieś tandetne Unitry) czy na słuchawkach (SN62). Odsłuch raczej na sprzęcie marnej klasy. A jak słucham ciszej to też wokal słychać.

28

Odp: poisenka

laoo/ng napisał/a:

Tdc: co dzisiaj paliłeś? bo humor widze przedni ;)

Wjęcej węgla !
Ok!
(wlazł kotek na płtek)
Co to jest ?
Co to jest ?
To przecież Atari !
Atari ?



A poważnie: u mnie z humorem zwykle nie ma problemu - zapraszam do nas na sztaby !:)

A na pytanie co dziś paliłem mogę odpowiedzieć: WATę
Bo znęcali się dziś nademną na mojej uczelni: WATcie.
(i tu powinien do rozmowy o WATcie włączyć się Zając - tak jak to ma w swoim zwyczaju :)

laoo/ng napisał/a:

A wracając do tematu: z tego co widać najwidoczniej wokal źle prezentuje się tylko na słabym sprzęcie, bo mój rezultat uzyskałem na wiekowych głośniczkach samsunga z subwooferem.

Chyba nie tylko wokal się źle prezentuje na słabym sprzęcie... :)
Ktoś już tu wspominał, że właściwe trzeba oddzielnie przygotowywać materiał dla tych co mają GŁOŚNIKI i tych którzy mają poręczne "szklaneczki".
Gorąco polecam posłuchanie na takich szklaneczkach np. jakiegoś nowego utworu "Disco" - jest on tak zekualizowany że słychać jedynie głośny szum i trzask...
Natomiast średniej klasy wzmacniacz i głośniczki poradzą sobie z takim materiałem bez problemu.

Ostatnio edytowany przez Tdc (2006-09-29 17:15:03)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

29

Odp: poisenka

Na małych, komputerowych głośnikach Creative SBS250 slychac bardzo dobrze! 

Moze tylko pani powinna w pewnych momentach bardziej starać się z emisją głosu (tzn. śpiewać z większym zaangażowaniem)... ;)

30

Odp: poisenka

X: jak dla mnie bardzo spoko pierwsza klasa! Brawo. Jedyne do czego moge sie hm... nie tyle przyczepic co 'zauwazyc' to troszke nazbytnie echo... Nie mam nic do dlugosci ale do sposobu 'echowania' - mam wrazenie, ze nieco plywa.
Overall: splendid!
Muza wypas, wokal frasunek z malutkim minusikiem o ktorym wspomnial moj wspanialy przedmowca :)

Reasumujac: chce wiecej!

PS. Moze by tak wrzucic to na nektaryne i zarchiwizowac na pigwie? :)

31

Odp: poisenka

Nie podoba mi sie. Brzmi jak podrasowane stare dobre malzenstwo.
Wstep jako taki dalej srednio. Laska nie przekonuje a tekst wydaje sie dziwnie znajomy lub do czegos podobny. Pozatym trywialny. Nie wiem czym sie podniecacie. Taka muzyczka, ktora leci o 4 czy 5 nad ranem zeby zapchac ramowke. Bez urazy, pisze o tym co slysze bez zaglebiania sie w rzeczy techniczne o ktorych tu piszecie.

Slucham na SB Live! glosniki Creative 4400 4.1 - jakosc dzwieku (wokal/muza) utworu - ok.

Ostatnio edytowany przez mazi (2006-09-29 19:09:53)

32

Odp: poisenka

U mnie wokal vs muza wychodzi ok. Da sie zrozumiec z letkim wsluchaniem. Ale jak juz wielu wspomnialo: za malo zaangazowania p. Marysi.

33

Odp: poisenka

Jeżeli jeszcze mialbym grymasić, to lepiej byłoby gdyby autor zdecydował się na podobne działanie jak Cedyn - więcej elektroniki w brzmieniu! :)

34

Odp: poisenka

Wokal taki jakiś katolicki, jak w TV TRWAM.

35

Odp: poisenka

utworek całkiem miły,
czego mi w nim brakuje :
-niskiego delikatnego i głebokiego basu, efekt osiągnąłam dopiero jak zacząłem ciąć od 50hz> -12db, ale przy takich ustawieniach był on bardziej wyczuwalny niż słyszalny
-wokal ciekawy chociaż scena jest jakoś dziwnie nisko.. ( w sumię można odpalić procesor i się pobawić ale to nie o to chodzi ... )


Od razu piszę że tylko słuchałem w samochodzie ( w domu nie mam dobrego sprzętu tylko jakieś syfy z680), odczucie na pewno by się poprawiło jak Iks dał by nam możliwość zassania w jakimś bezstrannym formacie..



*nie używam procesor-a i nigdy nie poprawiam w ten sposób sceny więc oddczucia chyba są pozytywne że scena jest za nisko.. wokal dociera jak by z podłogi,
** dodam że jak zwykle miałem włączone "tone by pass" czyli dźwięk leci bez jakichkolwiek ustawień własnych
*** "kręciłem" tylko cięciem na sub bo nie miał on prawie nic do roboty, ale po chwili i tak wróciłem do std. ustawienia

36

Odp: poisenka

Jak dla mnie podklad ok, chociaz troche za grzeczny, natomiast wokal za cichy. na moim sprzecie karta muz: audiophile 192, wzmacniacz arcam plus odsluchy kefy zazwyczaj glos jest naprawde z przodu. poza tym ma zdecydownie za duzy delay...

37

Odp: poisenka

Chyba mieliśmy coś pomóc Iksowi...
A tu jak zwykle ile ludzi tyle opinii :)
Xray: głowa do góry !:)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

38

Odp: poisenka

Nie no, jeśli chodzi o zmontowanie całości, to brzmi na przeciętnym poziomie popiku latającego w radyjkach; z tekstu zrozumieć można mniej więcej tyle samo co u takiej na przykład, jak jej tam, kasi kowalskiej, czy innych, czyli jest nieźle.

Swoją drogą, ciekawi mnie, kto jest odpowiedzialny za tekst.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.