Temat: Przelotki usb-rs232

Witam - postanowiłem założyć nowy wątek - aby podzielić się własnymi doświadczeniami na polu walki w tej materii. Przetestowałem już około 6 przelotek dostępnych na rynku - niestety każda oparta na pl2303 nie działa!
Ostatnio zakupiłem na najlepszym układzie - sądząc po opiniach ludzi dostępnych w necie a mianowice FTDI i udało mi się ją zmusić do pracy pod ape. Niestety tylko w trybie normal 19200. Z załączoną ultrą pod Qmegiem nie ma co liczyć na jakąkolwiek współprace, dodatkowo dodam że żadna z testowanych przeze mnie przelotek nie działa w trybie DSR!!!! Tylko RI - co mnie bardzo mocno zdziwiło.
Link do jak narazie jedynej działającej przelotki która wpadła mi w łapki:

http://www.allegro.pl/item130951985_ada … f_vat.html

Moje ustawienia - port jako com2 z wyłączonymi buforami FIFO  - a w samym APE koniecznie!!!!! należy zwiększyć Framing Threshold (ja testowałem w zakresie 8-12) - inaczej nawet w normalu nie da się odczytać katalogu, a safety margin ustawione na 2 dla każdej wartości powyżej 7 bez zacięć udawało mi się zrzucić całego ATR'a do Ramu!!!

jak odłożę trochę grosza - to niestety chyba będę musiał kupić RS'a na PCMCIA bo 19200 to trochę mało...

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2006-10-04 22:26:41)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

2

Odp: Przelotki usb-rs232

ceny rs232 na pcmcia zwalają z nóg :/

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

3

Odp: Przelotki usb-rs232

zaczynają się od 100zł

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim