Temat: chiptune archive&jukebox

Plopbox!

a java applet which plays ahx,ym,fc,mod,xm,s3m and soon sid&ay

\o/

2

Odp: chiptune archive&jukebox

looking nice but for me it's take little too much CPU time :(

3

Odp: chiptune archive&jukebox

Should be at Emu-16bit. Moving.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: chiptune archive&jukebox

monsoft: upgrade your machine. Max 6% of CPU utilization (due to Java VM) in a peak at 1.5GHz (AMD) should be enough.
Btw. Co porabiasz w Chameryce ?

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2006-10-31 18:45:44)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

5

Odp: chiptune archive&jukebox

I have a AMD 900 and Windows 2000 (for me, who doesn't play games on it that's enough - for games I have a Xbox 360) and usually the Task Manager showing me %57 of CPU use. So it's lot of power for me poor CPU. I will check how is under Ubuntu which is my secound system on it.

And is no support for SAP files (player support SID files) :(

Ja u Wuja Sama pracuje, wydaje zarobione pieniadze i mieszkam od jakis 3 lat (z przerwami na pobyty w UK gdzie za to u Krolowej robie to samo od jakiegos ponad roku).

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2006-11-01 07:35:23)

6

Odp: chiptune archive&jukebox

Monsoft napisał/a:

I have a AMD 900 and Windows 2000 [----] the Task Manager showing me %57 of CPU use.

There must be something wrong with your Java Virtual Machine - I have a worse setup (700Mhz) in my laptop and the load rarely exceeds 25%.

===========

The above statement is false! I have similar results to Monsoft.

Ostatnio edytowany przez pirx (2006-11-04 22:22:52)

http://www.5oft.pl/

7

Odp: chiptune archive&jukebox

I have ppc system and java for linux is definitely slower that osx version. Maybe it depends of JVM version ?

8

Odp: chiptune archive&jukebox

it must depend on jvm version.
1.4.2 is realy slow in comparison with 1.5.0
beta versions 1.6.0 are fare more faster also...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

9

Odp: chiptune archive&jukebox

pirx napisał/a:

There must be something wrong with your Java Virtual Machine - I have a worse setup (700Mhz) in my laptop and the load rarely exceeds 25%.

I have this same situation on two machines (one AMD 900, secound P III 800). Both Windows 2000 Prof and more than 512MB Ram. A have installed Java Runtime Version 1.5.0 (build 1.5.0_09-b03).

No fakt ze konfig masz nieco gorszy niz ja. Robiles jakies dodatkowe configuracje Jav'y u siebie ???
Zaraz sie przeloguje na Ubuntu i zaobacze jak tam.

No Ubuntu nie jest lepiej:
      PID USER      PR  NI  VIRT  RES   SHR  S %CPU %MEM    TIME+  COMMAND
  5185   irekp     16   0  271m  57m  13m S 45.6  3.2        4:13.13 java_vm

Czyli nie wiem jak tobie udalo sie uzyskac 25% zajetosci procka przy gorszym konfigu

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2006-11-03 06:49:54)

10

Odp: chiptune archive&jukebox

Monsoft napisał/a:

Czyli nie wiem jak tobie udalo sie uzyskac 25% zajetosci procka przy gorszym konfigu

Może PIII i dużo memorii to robi? Javka jakaś najnowsza co się automatycznie ściągnęła... A może mam więcej Mhz tylko o tym nie wiem (:

=====
Żeby nie dopisywać nowych postów - mogłem się pomylić i patrzeć na nie te statystyki bo miałem otwartą operę, FF, eMulca i IE na raz (:
Sprawdzę jeszcze w domu ale chyba cuda się nie zdarzają.
=====

Odszczekuję == hau hau!
Mam podobne wyniki, musialem patrzeć nie na te cyferki, co trzeba!!!

Ostatnio edytowany przez pirx (2006-11-04 22:21:27)

http://www.5oft.pl/

11

Odp: chiptune archive&jukebox

No ten PIII 800 co mam w robocie to ma 1.5 GB Ramu wiec sie zbytnio nie zatyka, a jesli nawet to tylko pod winda, pod linuxem chodzi bez zarzutu. Moglbym winic winde, ale podobna zajentosc czasu procka jest pod linuxem.
Tak wiec moze ty masz 1700 MHz a nie 700MHz ??? ;)


Ale tak odchodzac od tego ile co zajmuje czasu, to ten playerek nawet fajnie gra :-)

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2006-11-03 08:46:36)