26

Odp: Pytanie do grzybiastych programistow :)

bzyk napisał/a:

Oooooo, widzę masz sentyment do Allegro przekompilowanego pod DX! Stare, ale działa:)

hehe, Bzyk pisze skromnie i nie bardzo wiadomo o co mu chodzi - a chodzi mu o to ze jak .NET ma mniej lat niz Allegro to znaczy ze .NET jest lepsiejszy...
... no i oczywiscie jest to produkt fantastycznej i niezawodnej firmy, na ktora odwazylem sie (jak to bzyk nazywa) "marudzic" :)

Co do Allegro to w podstawowych operacjach jest niezwykle wydajne - nie znalazlem nic co mogloby z nim konkurowac. A z akceleracja sprzetowa to jest PELEN WYPAS !!:)

laoo/ng: jak na razie to moge przeslac na e-mail :) Dlatego poprosilem Pecusia aby podal swoj email (abym mogl poslac mu zalacznik). Oczywiscie programy mozna zamiescic, tyle ze musicie mi dac jakis serwer oraz usera.

Jesli chodzi o problemy Pecusia to najbardziej prawdopodobne wydaje mi sie ze faktycznie okulary nie potrafia podzielic sobie 75 Hz na pol, skoro przelaczajace sie obrazy w roznym stopniu lacza sie na kazdym z ekranow. Co Wy na to ?

Ostatnio edytowany przez Tdc (2006-11-23 13:59:47)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

27

Odp: Pytanie do grzybiastych programistow :)

Allegro to jest biblioteka graficzna pod GnuC++ którą ktoś odświeżył i dorobił możliwość uruchamiania poza okienkiem dos-owym. MI chodziło o to że pewniej jest zrobić takiego switchera w WinApi, też prosto a przynajmniej masz pełną kontrolę bo dostęp do właściwych bibliotek, tylko taka sugestia. Ale może Allegro też dobre.

28

Odp: Pytanie do grzybiastych programistow :)

O.K. - Jenak pierwsza wersja Tdc dziala dobrze - problemem jest bezwladnosc LCD niestety (a LCD jest i w monitorze i okularkach ;) ).
Po puszczeniu na projektor (w technologii DLP) wszystko pieknie wyglada :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

29

Odp: Pytanie do grzybiastych programistow :)

Pecus: no to fajnie !!!:)
Ale problem z okularkami nadal pozostaje - co masz zamiar z tym zrobić ?
Wg mnie najlepiej jest właśnie mieć na tyle niską częstotliwość aby bezwładność LCD nie była problemem.

Uhhh projektor DLP ??? Pięknie wygląda ? zachęciłeś mnie !:)
Jeśli nie miałbyś nic przeciwko to ja i bzyk chętnie byśmy wpadli i zobaczyli jak to działa - o ile oczywiście istnieje taka możliwość :)


Bzyk: wiesz nie chcę kompletnie obalić Twojej wypowiedzi (bo masz trochę racji), ale:

bzyk napisał/a:

Allegro to jest biblioteka graficzna

Nie, nie i jeszcze raz nie !
Co to za biblioteka graficzna, która nie potrafi: rozmywać, wychwytywać konturów oraz wielu innych elementarnych rzeczy...

bzyk napisał/a:

Allegro to jest biblioteka graficzna pod GnuC++ którą ktoś odświeżył

no niestety nie - a support Allegra nigdy się nie zatrzymał oraz rozwija się w kolosalnym tempie !

bzyk napisał/a:

którą ktoś odświeżył i dorobił możliwość uruchamiania poza okienkiem dos-owym.

Też nie - poczytaj lepiej w necie co zostało zrobione....

bzyk napisał/a:

MI chodziło o to że pewniej jest zrobić takiego switchera w WinApi

WinApi jest bardzo odległe od tego co zostało zrobione z Allegrem - i chwała im za to !:)

bzyk napisał/a:

WinApi, też prosto a przynajmniej masz pełną kontrolę

Masz kontorlę ? ciekawe, ciekawe...
(tak na marginesie chciałbym Tobie wyjaśnić że najbardziej nieudanym oraz obśmianym jest właśnie WinApi...)

bzyk napisał/a:

też prosto a przynajmniej masz pełną kontrolę bo dostęp do właściwych bibliotek,

A co do tego mają biblioteki ?
(W końcu w prawidziwych aplikacjach multimedialnych unika się WinApi a sięga się przynajmniej po DirectX, którego zaleta polega na tym że omija się coś takiego jak system Windows oraz omawiane WinApi...)

Sugestię przyjąłem.

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

30

Odp: Pytanie do grzybiastych programistow :)

Zapraszam. Byle szybko, bo okularki mam nie swoje i musze oddac (ale kupie niedlugo tylko bezprzewodowe, bo teraz ciagnie mi sie 7m kabla miedzy pokojami a i tak nie starcza :) ). A co bys powiedzial na implementacje JPG i jeszcze jedna funkcje .... powiedzmy w prawo nastepny obrazek z katalogu, w lewo poprzedni :)
Wiecej nie trzeba i mozna juz wysylac autorowi StereoPhoto Makera do dodania w jego programie ;)

P.-S. Te okulary to dosc stary model (5 lat) byc moze obecne maja mniejsza bezwladnosc - w kazdym razie na projektorze nie widac i tak przenikania obrazkow ;) ).

Co do czestotliwosci. Sprawdzalem na 75Hz oraz na 60Hz. Na monitorze LCD w obu trybach jest kiepawo, na projektorze na obu jest ladnie, tyle ze 75Hz zdecydowanie mniej mruga.

Ostatnio edytowany przez Pecus (2006-11-23 22:15:31)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

31

Odp: Pytanie do grzybiastych programistow :)

Najważniejsze że działa;>

32

Odp: Pytanie do grzybiastych programistow :)

Pecus: dzięki za zaproszenie - bardzo chętnie Ciebie odwiedzę. Niestety teraz u mnie w domu panuje jakaś choroba :( Więc lepiej poczekajmy jeszcze moment.

Z jpeg to ja jestem gotów tylko może ktoś nam pomoże: ma ktoś jakąś bibliotekę, src lub może jakiś program który na wejście łyka jpeg a na wyjście daje coś co ja mogę przechwycić ?
Co do obrazków to myślałem o tym, ale szczerze to nie bardzo mi się chce :P Ale nie mówię że nie ! Jeszcze pogadamy i obiecuję że coś jeszcze zrobię :) W końcu z tymi jpegami może być dużo zabawy...

Co do tego autora to On jeszcze o tym nie wie :P A program może być napisany np. M$ Visual Basicu :P

Udało się Tobie zmusić mój program do działania w 60 Hz, czy może mówisz o tym emulatorze ? Powiedź jeszcze ile mój program podaje Tobie Hz (bo to zależy od Twojego peceta).


Bzyk: nie bądz taki uszczypliwy :)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P