Temat: Monitor od Commodore PC do Atari

Nie wiem czy piszę we właściwym dziale, ale sprawa ostatecznie dotyczy Atari 65XE..

Dzisiaj zostałem szczęśliwym(?) posiadaczem takiego oto zestawu, kupionego hurtowo po niskiej cenie:

XC-12
Commodore 64C plus zasilacz
Commodore PC-60
Monitor Commodore 76BM13

O monitor właśnie się rozbija się cała sprawa, bowiem zastanawiam się czy da się go podłączyć do Atari. Chwilowo największym problem jest brak kabla - poprzedni właściciel już nie miał wszystkich potrzebnych przewodów. Dzisiaj po południu złaziłem pół miasta, ale nigdzie nie dostałem właściwego. Dodam, że jako iż nie znam się na elektronice to w niektórych pokazywałem od razu monitor... Niestety nic nie wskórałem, co najwyżej nasłuchałem się wywodów typu: "a co Pan będzie z tym robił?", "Commodore nie nadaje się już do żadnych zastosowań, niech da Pan sobie spokój"...

Zanim więc znów się nachodzę, chciałbym zapytać czy jest sens próbować. Złącze monitora wygląda mi na DIN - 5, ale jak mówiłem: nie znam się..

Czy więc da się podłączyć to do Atari? I czy jeszcze sprzedają takie przewody?

Ostatnio edytowany przez charlie_cherry (2007-01-12 22:07:57)

2

Odp: Monitor od Commodore PC do Atari

Gógle prawdę Ci powie.

Ten monitor to Hercules więc raczej zapomnij :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Monitor od Commodore PC do Atari

nec hercules contra plures :)

nada się. wszystkie monitory od commodore PC sie nadaja. mozliwe ze bedzie trzeba przelotke dlubac, ale taka pasywna, bezinwazyjna :) ale to juz by trzeba na pinout spojrzec.
btw i juz troche offtopic,  1084 tez mozna podlaczyc do commodore PC :)

4

Odp: Monitor od Commodore PC do Atari

1084 można podłączyć do każdego PC, który CGA zapodaje. Nie jestem pewien, ale EGA chyba też da radę. To samo Philips 8833-II.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Monitor od Commodore PC do Atari

To wejście wygląda tak:

http://www.magazynfantastyczny.pl/wejscie.gif

Jaka jest prawidłowa nazwa?

6

Odp: Monitor od Commodore PC do Atari

no jest to DIN6
bardziej jednak istotne jest jakie sygnały przyjmuje na poszczególnych pinach.

7

Odp: Monitor od Commodore PC do Atari

Na jednej ze stron amigowskich znalazłem taki opis:

Gniazdko 6 pin Mini-DIN, PS/2 - Amiga4000, CDTV, CD32, PeCet
1- KB data    
2- n/c
3- GND (masa)
4- +5V
5- KB clock
6- n/c

No i w kolejnych "elektronikach" odprawiano mnie z kwitkiem...

8

Odp: Monitor od Commodore PC do Atari

ktoś ci nakłamał, to jest pinout PS2 :)

Jeśli faktycznie masz takie DIN6 ze zdjecia W MONITORZE, to istnieje duza szansa ze jest to to samo wejscie co w 1084S
click
I tu jest maly zonk bo atari nie generuje R G B odzielnie.
Pytanie pomocnicze, nie ma SCARTA/EURO?

9

Odp: Monitor od Commodore PC do Atari

Tutaj facet pisze, że jest to monitor Hercules: http://www.lemon64.com/forum/viewtopic. … 603a0ee9ac

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

10

Odp: Monitor od Commodore PC do Atari

Ilr, takiego odkrycia dokonałem już kilka postów wcześniej.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

11

Odp: Monitor od Commodore PC do Atari

Din jest ze zdjęcia monitora i jest to jedyne wejście jakie to zielone pudło posiada..

12

Odp: Monitor od Commodore PC do Atari

Dely, ilr - hercules ma 9pin wtyczke, vga-like. NIe bardzo wiem skad te odkrycia. No ale ja moge sie nie znac :)
Charlie: no jesli to jest jedyna wtyka, to słabo. trzeba by googlać coś ala rgb splitter. Ja nie mam wiecej pomysłow.

13

Odp: Monitor od Commodore PC do Atari

Gógle na kilkunastu hitach mówi, że to Hercules.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

14

Odp: Monitor od Commodore PC do Atari

delay: przeoczyłem, mea culpa :)

mikey: w herculesie obsadzonych jest tylko 6 drutów (z czego 2 to GND). tak, że na upartego można zrobić przejście z DB9 na DIN6 :)

Ostatnio edytowany przez ilr (2007-01-14 19:32:44)

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.