1

Temat: Real3D Atari

Witam po ponad miesiecznej nieobecnosci na forum.

Dzieki uprzejmosci Vasca, ktory uzyczyl miejsce i domene moge zaprosic na strone projektu Real3D Atari.
Pisalem o tym tutaj: http://www.atariarea.krap.pl/forum/view … p?id=4362.

Adres: http://real3d.atari8.info/

Wiem, mialem zrobic strone pol roku temu :/ Ale lepiej pozno...
No, w kazdym razie o pomysle chyba wszyscy juz zapomnieli, stad nowy watek.

Wierze w swoj pomysl, wiec od pol roku skupowalem na Allegro okulary 3D Asusa :)
W tej chwili mam do odstapienia 7 par takich okularow. Zlutowalem tez na gotowo 4 interfejsy.

Honorowy zestaw nr 1 dostaje Vasco. Zostaje mi wiec 6 par okularkow i 3 gotowe interfejsy.
W wolnej chwili, jak bedzie trzeba dolutuje kolejne.

BARDZO chcialbym aby te pierwsze egzemplarze trafily one do ludzi, ktorzy beda potrafili (i chcieli!) napisac jakis software pod ten interfejs. Moze mala animacja albo gra? Ja niestety potrafilem tylko przygotowac statyczne obrazy 3D.

Okulary kupowalem srednio za jakies 28zl. Koszt interfejsu to z wtyczkami jakies 8zl. Czyli jak ktos chce okulary + interfejs, bedzie go to kosztowalo 36zl + 6zl wysylka = 42 zlocisze.

Aha, na Allegro dalej pokazuja sie raz na jakis czas okulary Asus3D (nawet teraz sa). Jesli ktos z Was bedzie chcial je licytowac niech da mi znac, zebym go nie przebijal  ;) (moj nick to misiek73).

2

Odp: Real3D Atari

Hej!!!
No ładnie, ładnie... Ja poczekam nieco na interfejs, bo nie jestem w stanie nic napisać ;( Jedna uwaga (prośba - zmiana jest banalna): ustaw 2 port joysticka, i to trzeba trzymać jako standard!!! (może wtedy uda się napisać jakąś gierkę, może to wspomniane CM 3D) ;) I tego się trzymajmy. Pozdrawiam.

Sikor umarł...

3

Odp: Real3D Atari

Hmm... Powoli zacznie się okazywać, że dwa porty to jednak za mało.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

Odp: Real3D Atari

No, ładne cacko. Wielkie dzięki za egzemplarz! Ja szczerze mówiąc już zapomniałem o tej domenie ;)

5

Odp: Real3D Atari

hej!

Nosty chętnie odkupię od Ciebie 1 szt. okularków bez interface sterującego.

pozdrawiam
Seban

Ostatnio edytowany przez seban (2007-02-09 16:57:13)

6

Odp: Real3D Atari

Seban - ok. Na priva dogadamy szczegoly

Sikor - interfejs mozna podlaczyc pod dowolny port joya. Poki co zrobilem to zewnetrznie. A po prostu tak "mi wyszedl" program do demonstracji.

Teraz kombinuje jak sie obyc bez zewnetrznego zasilacza 12V. Moze uzycie MAX232 albo czegos podobnego rozwiaze problem.

7

Odp: Real3D Atari

No jak to chodzi na 12V to mozna pomyśleć o przetwornicy 5V/12V. Jak dużo prądu pobiera to ustrojstwo?
Patrz schemat przetwornicy na układzie TL497 http://www.geocities.jp/p8748jp/akiromwr/index.htm

Ostatnio edytowany przez Zenon/Dial (2007-02-10 21:16:24)

8

Odp: Real3D Atari

12V wymaga nominalnie wzmacniacz, ktorego uzylem. Okularki chodza na 10V. 9v to absolutne minimum. Jak dasz mniej to po prostu nie beda sie odpowiednio zaciemniac...
Zenon, za 3 dni dostaniesz paczke to podlubiesz :)

9

Odp: Real3D Atari

Uwielbiam to....