Temat: Remake Archona

Heh, ja z checia popykam :-D

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=31408

2

Odp: Remake Archona

Remajk ARCHONA już jest, jak sobie przypomne nazwe to podzruce bedziesz mogl popykac ;) Swoja droga ta gra robila wrazenie. Eh te pojedynki, dzwiek przy ruchach, ah eh oh. A jak teraz patrze na te kwadraty... a kiedys to tworzylo TAAAAAKI KLIMAT. To byly czasy.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

3

Odp: Remake Archona

Zapewne chodzi tutaj to ULTRA ARCHON, obok bezposrednia linka >> KLIKASZ
Swoją drogą nie mogę sie doczekać co też oni tam wymodzą nowego bo nie musze sie ukrywać, że swego czasu byłem niepokonanym mistrzem w Archona... och to były czasy, chetnie bym sie jeszcze kiedys z kimś zmierzył wszak owego dnia ośmiu na raz próbowało i nie dało rady ;-)
Pozdrowienia!

4

Odp: Remake Archona

chodzilo mi o cos takiego:

http://www.freeworldgroup.com/warchess.htm

podobno bardzo GIt, sam nie gralem, niemam pieca ;)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

5

Odp: Remake Archona

Archon był fajny, ale tylko do mementu gdy rozgryzłem trochę sposób walki komputera. Ptem już każdą grę wygrywałem niemalże bez strat. Była też druga część "Archon 2 - Adept" moim zdaniem jeszcze lepsza. Najlepsza zabawa była przy grze w dwie osoby gdy jedna walczyła wraithem. Postać ta na polu walki była niewidoczna a pojawiała się w chwili ataku. Wtedy wraith roztaczał wokół siebie pole siłowe które uszkadzało przeciwnika i na ten czas stawał się widoczny, ewentualnie jeszcze gdy wlazł w jakąś przeszkodę. Przeciwnik z reguły miotał się w paniece i strzelał we wszystkich kierunkach bo nie wiedział gdzie jest wraith. Tymczasem gracz grający wraithem musiał podejść przeciwnika niepostrzeżenie i wtedy zaatakować - potem zaś szybko sie ewakuować. Czasem zdażało się pozycja wraitha zaskakiwała nawet gracza nim kierującego.

Co do remaku - podejżewam że będzie jak zwykle - zrobią wszystko w 3D (czyt. bez conajmniej 3 GHz CPU, 1 GB RAM i najnowszego akceleratora nie ruszy). Może nowością będzie tryb gry w sieci, a walka będzie prowadzona w trybie FPP? Kto wie? Podejrzewam jednak że z uroku oryginalnego Archona nie zostanie nic, a grywalność będzie wołać o pomstę do nieba. Ale ludzie kierowani nostalgią i tak kupią żeby się przekonać i o to chodzi - łatwy zarobek.

Ta gierka to chyba coś bardziej w stylu Battle Chess niż Archona. Czyli zwykłe klasyczne szachy ale z ładnymi animowanymi figurami wzbogaconymi o efektowne animacje bicia figur.

6

Odp: Remake Archona

Co do remaku - podejżewam że będzie jak zwykle - zrobią wszystko w 3D (czyt. bez conajmniej 3 GHz CPU, 1 GB RAM i najnowszego akceleratora nie ruszy).

Oby ktoś się wziął za to z głową. Otóż na XBOXa jest Spy vs Spy w 3D - omijać szerokim łukiem ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: Remake Archona

Potwierdzam, ten wiekopomny tytuł odpaliłem słownie 1 raz.

Ostatnio edytowany przez tatqoo (2007-02-18 11:19:02)

All I hear is the sound of me falling on the ground

8

Odp: Remake Archona

dely napisał/a:

Otóż na XBOXa jest Spy vs Spy w 3D

Wersje 8-bit też są 3-d: widok perspektywiczny, można było boruszać się na boki, w głąb pokoju, a jak szpiega szlag trafił, to unosił się do góry. Put it in other way - full 3D. ;)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.