Temat: soft do kopiowania KSO turbo i innych

Witam.
Z racji ze za miesiac bede mial dostep do moich starych kaset na Atari i oczywiscie bede chcial je zgrac do xex lub atr ew cas, mam pare pytan:

1. czy istnieje jakis sprawdzony soft do przenoszenia z K.S.O ->do exe
2. -||- z turbo z takimi paskami kolorowymi , wczytywalo najpierw kso a potem loader i zapierniczalo niby szybciej
3. jak bezbolesnie przeniesc z magnetofonu w tych systemach na PC
4. jakies rady i porady? bede mial okolo 100-200 kaset. wiec chce to szybko wykonac i bez kombinowania:D

dzieki i czekam na info

ps. czy jest sens przenoscic wszystko? tzm z jakimis specjalnymi latkami, crackami itp:)

pozdrowka for all

ps2. a jak z dyskietek bezbolesnie przeniesc?

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

2

Odp: soft do kopiowania KSO turbo i innych

Czesc

Kopiowanie z dyskietek jest bardzo proste i szybkie - o ile dysponujesz kabelkiem SIO2PC, wtedy w zaleznosci czy kopiujesz filea, czy soft calodyskowy uzywasz odpowiedniego proga: kopiera plikowego albo dowolnego calodyskowego.

Kopiowanie z kaset tez powinno byc proste - pamietam ze byl jakis kopier do kopiowania bezposredno z Turbo 200 na dyskietki, a jako ze SIO2PC zmienia grzyba w stacje dyskietek to po klopocie,

Widze ze jestes z Warszawy - w razie brakow sprzetowych zapraszam do mnie - mam caly potrzebny sprzet i chetnie pomoge.

Pozdrawiam

3

Odp: soft do kopiowania KSO turbo i innych

dzieki za pomoc, sprzecik to mam:) tylko jak bede mial 2 tyg wolne to nie chce ich zmarnowac na sprawdzanie czy tak kopiowac czy tak;) tylko zabrac sie konkretnie za robote...
a co do turbo to tez kojaze ze cos bylo do KSO ale mi chodzi o taki loader co byl z czarnymi paskami w kso a potem byly kolorowe.. i z tym pamietam ze byly problemy aby to kopiowac:)

macie jeszcze jakies rady?

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

4

Odp: soft do kopiowania KSO turbo i innych

jesli na poczatku wczasie odczytywania nazwy pliku sa czarno-biale paski, a w momecie wczytywania danych kolorowe to jest to Turbo 2002 znane takze jako Turbo 2000F.

pare miesiecy temu kopiowalem pare rzeczy wlasnie z tego turbo na grzyba przez SIO2PC. Wkladalo sie do emulowanej stacji dyskow przez SIO2PC dyskietke z kopierami turbo (byly w bazie plikow na atari area). odpalalo sie odpowiedni kopier i juz mozna bylo bezklopotu wczytywac dane zapisane w systemie KSO Turbo a potem to zapisac normalnie na ATR'a (nalezalo przy tym pamietac ,ze magnetofon turbo to bylo urzadzenie T: a nie D: )

Ostatnio edytowany przez pr0be (2007-02-24 21:11:46)

5

Odp: soft do kopiowania KSO turbo i innych

mam nadzieje, ze szybko uporasz sie z kopiowaniem i udostepnisz jakos caly stuff dla szerszej publicznosci (marzylby mi sie jakis torrencik) - trzymam kcuiuki i czekam niecierpliwie na newsy z ola walki :)

pozdrawiam

6

Odp: soft do kopiowania KSO turbo i innych

Sorry że wtrącę się ale miałem magnetofon z turbo blizzard i w nim było kilka loaderów. Jeden z nich był tzw. KOS i tam również paski były szare a przy wczytywaniu kolorowe. Czy ma to związek z podanymi przez ciebie @pr0be turbo ?

7

Odp: soft do kopiowania KSO turbo i innych

SQT - dobrze prawisz ;) Nawiasem mówiąc (czy raczej pisząc :P ) było kilka wersji KOS'a. Najlepszy był KOS 2.0 niejakiego G. Kani - pozwalał np. na założenie ramdysku z prawdziwego zdarzenia (a nie jakiegoś tam "ram-pliku"). Co do kolorów pasków - też potwierdzam ;)

Loading... Please wait!