Temat: Atari++Upgrade

Spodobał mi się projekt Upgradu GTIA Psychola i po kilku dniach zabawy udało mi się zrobić w miarę działającą emulację tegoż w Atari++.
Wyniki działania można obejrzeć tu.

Na razie jest to wersja bardzo testowa, ale obrazki generowane przez gtia_simulator TeBego jak widać działają. Jak pojawią się jakieś nieścisłości, to skalibruję.

Potrzebuję tylko "pomocy prawnej" od Mądrych Głów z tego forum. Otóż Atari++ jest na licencji, którą, mimo że czytałem, to nie do końca rozumiem i zmieniony emulator udostępnię dopiero wtedy, jak będę pewny, że wszystko jest zgodnie z tą licencją. A więc co muszę zrobić / gdzie dodać jakie info, żeby nie łamać tej licencji?

Ostatnio edytowany przez laoo/ng (2007-04-21 17:47:36)

2

Odp: Atari++Upgrade

A autor emulatora nie może pomóc?

BTW: Brawo laoo, rządzisz i przodujesz!

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Atari++Upgrade

no ładnie, widać że emulacja dopałki GTIA taka trudna nie jest

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

4

Odp: Atari++Upgrade

skad wiesz ze nie jest trudna? w kazdym badz razie puszczenie emulatora z gtia2 wplynie na jego popularyzacje

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

5

Odp: Atari++Upgrade

Pojęcie trudności jest względne: w atari800 byłoby to bardzo trudne (zbieżne do "niemożliwe"), podczas gdy w atari++ to tylko pare godzin kodowania.

6

Odp: Atari++Upgrade

laoo/ng: W takim razie zrób, proszę, Covoxa. :)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

7

Odp: Atari++Upgrade

emulacja w każdym przypadku (obecnie) składa się na popularyzację :)- Uważam, że GTIA_2 jest na "miarę" stereo, jeśli chodzi o domniemaną popularność :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: Atari++Upgrade

Zgadzam się z Pinem. Tym bardziej, że GTIA jest do odzyskania z Atarek, które pozbawiono... Pokeya ;)

Sikor umarł...

9

Odp: Atari++Upgrade

Hej!

Sikor... ale do tego upgrade-u wykorzystujesz tą samą gita którą masz w komputerze... nie musisz dokładać żadnej dodatkowej :)

Seban

10

Odp: Atari++Upgrade

Sikor dołoży i będzie miał 2x szybsze zmiany kolorów ;) Gtia2Duo :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

11

Odp: Atari++Upgrade

a jak wyglada sprawa na padnietych GTIA? Czy bedzie kaszanka na ekranie podobna do GR9 czy jakos inaczej to bedzie wygladalo?
  ma ktos moze screeeeny;)

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

12

Odp: Atari++Upgrade

Jak włączysz tryby GTIA, to będzie kaszanka. Dopałka nic nie zmienia w tej kwestii. Tryby GTIA nawet "przeszkadzają" jej, bo spowalniają zmiany rejestrów. Obrazki prezentowane przez TeBe nie wykorzystują GR.9/10/11 i nawet na padniętym GTIA będą wyświetlane poprawnie.

Ostatnio edytowany przez laoo/ng (2007-04-22 12:15:16)

13

Odp: Atari++Upgrade

Pin napisał/a:

emulacja w każdym przypadku (obecnie) składa się na popularyzację :)- Uważam, że GTIA_2 jest na "miarę" stereo, jeśli chodzi o domniemaną popularność :)

Ale przeciwko popularyzacji jest nieporównywalnie bardziej skomplikowana budowa i kilkudziesięciokrotnie wyższa cena.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

14

Odp: Atari++Upgrade

Epi :) - złożoność budowy obecnie rozwiązuje się poprzez zlecenie firmie wykonania płytki, czego kiedyś się nie robiło ze względu na znacznie większe niż dziś koszty uzyskania takowego elementu, to raz, a dwa - jeśli stereo średnio kosztowało 40PLN, a GTIA_2 ma kosztować powiedzmy - 120PLN - to matematyka jest tu raczej pojęciem względnym - lecz inaczej względnym, niż w prawach Einsteina :D:)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

15

Odp: Atari++Upgrade

Stereo? 40PLN?

Nienajniższe ceny sklepowe:
Rezystor - 2 gr.
Kondziory - 10gr.
74LS00 - 50gr.
Podstawka 40pin - 50gr.
Przełącznik - 1zł.
Gniazdko/a - 1zł.
Piwo - 2zł 50gr.

Przy czym wszystkie te elementy, z wyjątkiem ostatniego, można łatwo uzyskać z demobilu, zatem koszty budowy Stereo zmierzają do zera, a co za tym idzie "kilkudziesięciokrotnie wyższa cena" to za mało powiedziane. ;)

Ostatnio edytowany przez epi (2007-04-22 14:06:00)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

16

Odp: Atari++Upgrade

A koszt dawcy pokeya?

17

Odp: Atari++Upgrade

laoo/ng napisał/a:

Potrzebuję tylko "pomocy prawnej" od Mądrych Głów z tego forum. Otóż Atari++ jest na licencji, którą, mimo że czytałem, to nie do końca rozumiem i zmieniony emulator udostępnię dopiero wtedy, jak będę pewny, że wszystko jest zgodnie z tą licencją. A więc co muszę zrobić / gdzie dodać jakie info, żeby nie łamać tej licencji?

Alternatively, the contents of this file may be used under the terms
of the "GNU Public Licence" license (the "GPL" License), in which case
the provisions of "GNU Public Licence" License are applicable instead
of those above.  If you wish to allow use of your version of this file
only under the terms of the "GPL" License and not to allow others to
use your version of this file under the TPL,

czyli spokojnie mozesz zrobic forka na GPL

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

18

Odp: Atari++Upgrade

laoo/ng napisał/a:

A koszt dawcy pokeya?

Może jest to coraz trudniejsze, ale w dalszym ciągu można uzyskać dawcę za 0 PLN.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

19

Odp: Atari++Upgrade

ew. koszt baseballa w celu wymuszenia zdobycia atarki od zastraszonego atarowca, żeby wyciągnąć z jego maszynki nerkę, tfu.... pokeya