Temat: Zmagania z szesnastką

Ponizej zamieszczam poczatek pliku naglowkowego do asemblera ACME na procesor 6502/65c816.

;ACME 0.07

; Labels and macros for Western Digital's 65c816 processor

cpu_e_cop   = $fff4
cpu_e_abort = $fff8
cpu_e_nmi   = $fffa
cpu_e_reset = $fffc
cpu_e_irq   = $fffe

cpu_n_cop   = $fff4
cpu_n_brk   = $fff6
cpu_n_abort = $fff8
cpu_n_nmi   = $fffa
cpu_n_irq   = $fffe

Programu mozna bez wielkich problemow uzywac do asemblowania atarowskich egzekutabli, ale przez wartosci tych etykiet oznaczajacych wektory przerwac 65c816 w trybach odpowiednio emulacji i natywnym przez niemalze caly dzisiejszy wieczor niezliczona ilosc razy wyslalem swoje Atari w kosmos probujac uruchomic przerwania w naturalnym trybie pracy szesnastki, bo (jak dopiero SI Kokoszkiewicza mi pokazalo) wektory przerwac w trybie natywnym sa pod adresami o $10 komorek nizszymi (czyli $..e., a nie $..f., jak pokazuje ten plik). Pech takze chcial, ze dokumentacja 65c816, ktora posiadam, to OCR jakiejsc papierowej wersji i wektory natywne sa zamiennie w wersji .e. i .f. :) Konsternacje naszczescie mam juz za soba  i, jak sie to mowi, ab astera ad astra stalem sie wladca szesnastu bitow ku chwale wykazania wyzszosci tego procesora nad zwykla zero dwojka! Oczywiscie zartuje, ale jak szczescie dopisze, to przed zlotem skoncze programik porownujacy wydajnosc obu prockow w warunkach bojowych, czyli w tradycyjnym scenowym zastosowaniu :)

2

Odp: Zmagania z szesnastką

khem, ten teges ... demo na 816 ??? albo chociaz interko ??? ;)

3

Odp: Zmagania z szesnastką

Tjaaa... chociaż jakieś małe interko...  :D  :D  :D

I Ty zostaniesz big endianem...

4

Odp: Zmagania z szesnastką

a ja myslalem ze Wy tu "naprawde" jakąś "szesnastke" na kanał wprowadziliscie,by jej potem podwozie sprawdzic i pod maske zajrzec....:)

gep/lamers^dial

5

Odp: Zmagania z szesnastką

przydalby sie art na aarea dotyczacy 65816 + przyklady procedur np. wlasne przerwania, wykrycie 65816 itd

epi chwalil sie ze ma jakies txt-y, ale na chwaleniu sie skonczylo

ludziska podzielcie sie, jesli chcecie aby byl soft na 16bit to wypadalby troche pomocy udzielic

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

6

Odp: Zmagania z szesnastką

a ja myslalem ze Wy tu "naprawde" jakąś "szesnastke"

Gepciu - czekamy na Ciebie - wymyśliłeś => zrób to :!:  :lol:  :lol:  :lol:

I Ty zostaniesz big endianem...

7

Odp: Zmagania z szesnastką

Tjaaa... chociaż jakieś małe interko...  :D  :D  :D

Mixerku pamiętaj tekst: jakieś małe interko ?
:lol: Jest zastrzeżonym znakiem towarowym! ( grupy Sfort Soft  :twisted:  !) 
Nieliczni wiedzą o soo chodzi .....
:rolleyes:

8

Odp: Zmagania z szesnastką

Ta nieliczni jesli chodzi o populacje tej bryly gruzu, ale wiekszosc czytelnikow forum pamieta ten text :)

Prawdopodobienstwo, ze dotre na jakis zlot jest odwrotnie proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia przelozonego i wprost proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia brata.

9

Odp: Zmagania z szesnastką

Mixerku pamiętaj tekst: jakieś małe interko ?
:lol: Jest zastrzeżonym znakiem towarowym! ( grupy Sfort Soft  :twisted:  !) 
Nieliczni wiedzą o soo chodzi .....
:rolleyes:

Nieliczni wiedzą również że Sword Soft został rozwiązany, ale widać nie do każdego dotarło.  :?

A tak w ogóle, wracając do tematu (offtopicowcoo jeden ty  :lol:) to może któryś z waszych koderów by coś napisał na "szesnastkę"  :twisted:  :twisted:  :twisted:

I Ty zostaniesz big endianem...

10

Odp: Zmagania z szesnastką

k0der ze Swordow = oksymoron :)))))

11

Odp: Zmagania z szesnastką

W wielkich bolach urodzilem wspomniany programik.
OStrzegam tylko, ze jest to shit, jakich malo.
Nie bede tlumaczyl sie dlaczego to wyglada jak wyglada... chcialem poprostu zdarzyc przed zlotem.
ATR do sciagniecia jest z

http://www.student.ii.uni.wroc.pl/~pawlas/com816.zip

Jak ktos ma 16-tke, to moze sobie sciagnac i uruchomic...

Pozdro

12

Odp: Zmagania z szesnastką

Chili out!!!
;) jak to ktoś kiedyś powiedział !
napisałem to sobie w przeności z małym interkiem ale Miker nie zrozumiał mojej intencji .... ;)
Nie chce zaczynać kolejnej chorej wojny za mało nas zostało a ja jestem za stary na to jeszcze raz chili out! i nie róbmy off topica!
;)

13

Odp: Zmagania z szesnastką

Ale ktos tu nabija statsy.... :P

14

Odp: Zmagania z szesnastką

no obejrzalem test 65816 vs 6502, pierwszy test roznica znikoma dopiero drugi z tym byczym shapem wykazuje wyzszosc

szkoda ze nie ma typowego scenowego efektu, jak np. zoomrotator, tam jest dodawanie wartosci na 2-och bajtach, w 16-bitach musi byc szybciej

W sumie trzeba poznac wszystkie sztuczki i tricki programowania na 16bit CPU.

teraz czekam tylko az ktos cos napisze, jakis kurs

no i prosba do FOX-a, aby przystosowal X-asma do 65816, nie ma makr, ale mozna stosowac skroty (mwa,:,dta ...) no i na qa wiekszosc sie wychowala. ACME potrafi dostosowac sie do 6502, 65816, wiec X-asm tez by sie dalo.

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

15

Odp: Zmagania z szesnastką

Tez zaluje, ze nie ma tam zumrotatora, nie zrobil bym go po prostu w te pare dni. Druga czesc dlatego sklada sie z byczego shape'a skaczacego po ekranie, bo akuran 16-stka swietnie radzi sobie z takimi rzeczami, a 02-jka w tej materii troche kuleje :)

(hihi, wlasnie odpowiedzialem na forum czlowiekowi, ktory jest w drugiej sali MDK w Ornecie :)

16

Odp: Zmagania z szesnastką

Pytanie: Ma ktoś to może? Chodzi mi o com816.zip. Zamierzchłe i czasy i ja już tego nie mam, a mogłoby mi się teraz przydać...