1

Temat: Dyskusja - Czy ma powstać dział forum dla kolekcjonerów?

Poniewaz zawiazala sie dyskusja, przenosze do oddzielnego watku, zeby nie bylo smietnika w watku o glosowaniu.

macgyver napisał/a:

wstrzymuje się

Istnieje kilka wątpliwości/niejasności/pytań, które powodują, że trudno mi jest zdecydować się.

Czy powstanie osobnego działu kolekcjonerskiego jest dobrym pomysłem to pokaże przyszłość - jak widzę po wynikach pomysł przejdzie.
Dotychczasowy podział tematyczny forum może powodować, że powstaną wątki z pogranicza działów "Raj kolekcjonerów" i np. "Sprzęt 8-bit" i tak naprawdę nie będzie wiadomo do końca gdzie lepiej zaszeregować takie posty.

Z drugiej strony, może należy najpierw zapytać osoby uważające się za kolekcjonerów, czy rzeczywiście chcą osobnego działu ?

Pomysł głosowania powstał, ale nie wiadomo do końca co było tego przyczyną ? Ktoś miał dość "postów kolekcjonerskich" ?

Czy został opracowany jakiś zarys formy w jakiej miałby funkcjonować osobny dział, czy też na razie mamy tylko pomysł, a o szczegóły realizacji pomartwimy się potem, jak pomysł przejdzie ?

stryker napisał/a:

OFF:
a mozna przy okazji zrobic tez dzial "komputery inne niz Atari?" ;>
bo dzial bałagan jest nie odpowiedni............

bori napisał/a:

Wstrzymuje sie. Wydaje mi sie ze wydzielenie osobnego dzialu ma na celu calkowite wyeleminowanie postow dotyczacych
kolecjonowania z innych dzialow.

Odpowiadajac na pytania MacGyvera: dyskusja o powstaniu dzialu zostala poczatkowo zaczeta w watku w Balaganie (http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=5013), pozniej przenisola sie na IRCa. Mozna dalej dyskutowac tutaj.

Cel i sensownosc: generalnie to co zauwazyl Bori ("wydzielenie osobnego dzialu ma na celu calkowite wyeleminowanie postow dotyczacych
kolecjonowania z innych dzialow."). Co do kopiowania watkow z roznych dziaalow: a do tej pory, np. temat(y) o VBXE mogly by sie znalezc przynajmniej 3 dzialach (Sprzet, Fabryka, Programowanie), wiec tu juz sie zdajemy na swiadomy wybor piszacych. Dzial ma dotyczyc kolekcjonowania i to nie tylko sprzetu, ale i software'u, a dotychczasowe dzialy sa raczej uzytkowe.

Prosze pisac na temat, bo ten watek bedzie rownie skutecznie moderowany jak ten z glosowaniem.

2

Odp: Dyskusja - Czy ma powstać dział forum dla kolekcjonerów?

macgyver  - to nie ma byc schizma czy inny podzial forum AA a jedynie nowa kategoria, jak Zloty czy Fabryka.
Co do pytania o "zarys formy w jakiej miałby funkcjonować osobny dział" - w takiej samej formie jak inne: piszemy posty na temat :D
Co do dylematow w ktorym dziale pisac, to jak zauwazyl lewiS teraz sa podobne "problemy". Idac tym torem nalezaloby zaczac kasowac wszystkie kategorie po kolei...

Prawde mowiac, ja zupelnie nie rozumiem, dlaczego kierownictwo podeszlo do sprawy tak oficjalnie. Przeciez nowa kategoria forum to pewnie 2 klikniecia mysza. Zasobow tez pewnie nie zzera.  Skad to glosowanie?
Myslalem, ze utworzymy nowy dzial a jak po miesiacu okaze sie, ze jest tam 5 postow, wszystkie od nosty'ego ;) to sie je hurtem przenisie do balaganu a nowy dzial zaorze.
Ale juz poszlo glosowanie, to zobaczymy co z tego wyjdzie.

3

Odp: Dyskusja - Czy ma powstać dział forum dla kolekcjonerów?

Glosowanie jest poniewaz od razu na propozycje powstania dzialu pojawily sie glosy za i przeciw. A ze jpodobno mieszkamy w panstwie demokratycznym to tak pomyslalem, ze mozna zrobic referendum ;)

4

Odp: Dyskusja - Czy ma powstać dział forum dla kolekcjonerów?

A ja myślę, że dyskusja jest po to, żeby rozruszać towarzystwo, bo ostatnio scenę dotknęła posucha twórcza, a tak coś się przynajmniej dzieje :)

Odp: Dyskusja - Czy ma powstać dział forum dla kolekcjonerów?

jezeli "([[[ demokracja ]]])" to proponuje dodac  Nosty do adminow tego dzialu

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

6

Odp: Dyskusja - Czy ma powstać dział forum dla kolekcjonerów?

A dlaczego? I co ma z tym wspolnego demokracja?!

7

Odp: Dyskusja - Czy ma powstać dział forum dla kolekcjonerów?

Demokracja demokracją, ale nawet w demokratycznym państwie nie każda opcja polityczna ma dostęp do władzy.

Skład organizacyjny władz A-A przypomina strukturę obecnej władzy w Polsce. Szefem całości jest dely (taki premier), ale jest mocno wspierany przez krapa, który daje mu podłoże do działania (taki prezydent), aczkolwiek oczywiście dely (premier) jest osobą koordynującą. Nie raz widziałem na zlotach bardzo przyjazne (rzekłbym braterskie) relacje delyego i krapa stąd mamy analogię braterstwa prezydenta i premiera ;)

Lewis, Miker, Mikey - grupa trzymająca władzę.... hmmm... ale do obecnego układu politycznego to określenie nie pasuje, zatem:

Lewis - jako zaufana osoba premiera to taki odpowiednik marszałka sejmu, druga osoba w państwie, drugi administrator - zresztą marszałek sejmu i Lewis charakteryzują się dużym wzrostem... a więc wszystko pasuje ;)

Mikey i Miker z racji, że są moderatorami można ich określić mianem: koalicjantów.

Mikey - z racji bycia mistrzem riposty oraz twórcy hasła "Zeuan musi odejść" jest naszym odpowiednikiem wicepremiera z opalenizną

Miker - z racji czasem nieprzewidywalnych i zaskakujących wypowiedzi jest forumowym odpowiednikiem ministra edukacji

Z kolei kolega Nosty w tym układzie pasuje jako naczelny kolekcjoner na lidera opozycji przy tym układzie polityczny - z liderów opozycji więcej fizycznego podobieństwa ma do Olejniczaka niż Tuska, a więc ideologicznie jest zbyt odległy obecnej koalicji ;)


Mam nadzieję, że nikt się nie obraził ;)

8

Odp: Dyskusja - Czy ma powstać dział forum dla kolekcjonerów?

Nie obraził, ale podajesz nieprawdę przez co jestes czescia ukladu :P
(nie jestem moderatorem, i nie wiem co to za haslo 'zeuan musi odejsc', wiem natomiast kto jest agentem CIEMNEJ STRONY MOCY)

ps. a nosty jako moderator dzialu Kolekcjonerskiego to dobry kandydat :)

Ostatnio edytowany przez mikey (2007-06-12 14:58:14)

9

Odp: Dyskusja - Czy ma powstać dział forum dla kolekcjonerów?

Jak juz pisalem moderowanie w tym watku jest ponad norme. Prosze na temat.

Mikey juz jestes usuniety...

10

Odp: Dyskusja - Czy ma powstać dział forum dla kolekcjonerów?

dzieki.

11

Odp: Dyskusja - Czy ma powstać dział forum dla kolekcjonerów?

Mac przyjacielu, radziłbym Ci zastanowić się nad zmianą avatara, bo zdaje się ostatnimi czasy ma on mocny wpływ na twoje wypowiedzi...   ..bynajmniej nie na Mikera.

Ostatnio edytowany przez xray (2007-06-14 12:30:16)

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

12

Odp: Dyskusja - Czy ma powstać dział forum dla kolekcjonerów?

Iksiu, chętnie, ale za bardzo nie mam koncepcji na co mógłbym zamienić obecnego avatara - Hilter, Bin Laden i Lepper już byli :D

Ostatnio edytowany przez macgyver (2007-06-14 13:21:54)

13

Odp: Dyskusja - Czy ma powstać dział forum dla kolekcjonerów?

mac: moze prezydenta, albo jego bekap?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

14

Odp: Dyskusja - Czy ma powstać dział forum dla kolekcjonerów?

jellonek: zbyt umiarkowani i wyważeni, nie posiadają cech radykałów, brakuje im ekscentryzmu, szaleństwa, emocji...