Temat: Lynx - za ile kupić?

Jestem aktualnie w UK i zastanawiałem się nad kupnem Lynxa I/II z Ebay'a lub jakiegoś sklepu online. Jednakże rozrzut cenowy jest dość duży od 25 (goły) do 65 funtów z osprzętem. Prosiłbym więc o poradę, jaka cena jest najbardziej sensowna i czy nie lepiej poczekać i kupić go w Polsce. Dodam, że kupuję Lynxa nie po to, aby stał na półce, ale żeby się nim nieco pobawić.

2

Odp: Lynx - za ile kupić?

A co za różnica ? Jakbyś w pl zapytał czy kupić za 25 czy 65 złotych ;)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

3

Odp: Lynx - za ile kupić?

w sumie to zalezy jaki osprzet, ale i tak chyba sie oplaca z osprzetem, bo jak ci pozniej przyjdzie cos dokupic, to wyniesie ciebie drozej.

4

Odp: Lynx - za ile kupić?

Sqward: nie będę siedział na wyspach zbyt długo, więc staram się oszczędzać.

Zapytam może inaczej - ile jest wart "goły", ale działający Lynx? I czy jest do kupienia w Polsce?

5

Odp: Lynx - za ile kupić?

Goly, uzywany, w dobrym stanie (nie porysowany) Lynx II ostatnio byl warty od 90 do 130zl. Przynajmniej ja za tyle sprzedawalem. Allegro jest kaprysne - mozesz i taniej wyrwac.

Co innego gry. Tu na Allegro rozrzut jest spory zaleznie od tytulu i czasu: od kilkunastu do 60zl i wiecej. I to zarowno za gole jak i boxowane. Ciezko podac srednie. W tym tygodniu paru tytulow nie moglem sprzedac po 20-30zl.

6

Odp: Lynx - za ile kupić?

Jeśli chodzi o gry, to Pasiu kiedyś rozgryzł kiedyś budowę wewnętrzna karta Lynxowego, Piguła zaś zajął się produkcją kartów. Ja mam od niego Lemmingi.
Swojego Lynx'a (wersja pierwsza) kupiłem za 150 PLN wraz z grą (bez pudełka, instrukcji, sam kartridż). Lynx w stanie bardzodobrym, jedynie klawisz 'Pause' lekko nadgryziony.
Ale jak pisał Nosty - różnie może się trafić.

grzybson/SSG^NG

7

Odp: Lynx - za ile kupić?

Pigulastemu ostatnio plytki troche drozej wyszly i calkowity koszt takiego carta zrownal sie z cenami tanszych oryginalow. Ale oczywiscie jak ktos nie kolekcjonuje tylko chce grac, to jest super sprawa - mozna miec wszelkie prototypy i rzadkosci.
Ja sie wstrzymalem z tymi cartami, bo byly pomysly na cart uniwersalny (z gra wybierana dipswichami albo wrecz z menu ekranowego) albo chociaz z mozliwoscia ladowania wybranej gry z PC.

8

Odp: Lynx - za ile kupić?

Iwesz teoretycznie mieć programator i zmieniać kostki :)
Ja zaś miałem ochotę bardzo pograć w Lemmingi i teraz mogę :)
Zaś pomysł jest łatwo wymyślić, gorzej z realizacją, czy raczej czasem...

grzybson/SSG^NG

9

Odp: Lynx - za ile kupić?

nosty napisał/a:

Pigulastemu ostatnio plytki troche drozej wyszly i calkowity koszt takiego carta zrownal sie z cenami tanszych oryginalow. .

Problemem z pcb do Lynxa - leży w tym, że płytka musi być gruba - ja użyłem 2.4mm a z uwagi aby nie porysować obudowy - musi być dwustronna - mniej punktów lutowniczych (tylko od podstawki).
Jeżei ktoś zastosuje sobie drogą podstawkę typu ZIF (koszt około 25zeta) lub w najgorszym razie podstawkę precyzyjną z pozłacanymi stykami to ma karta uniwersalnego... wymienia tylko kości.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

10

Odp: Lynx - za ile kupić?

Dzięki za porady, ale potrzebuję jeszcze jednej. Na ebay aktualnie sprzedają taką płytkę:
http://cgi.ebay.co.uk/The-Ultimate-Atar … dZViewItem

1) Czy to jakaś oryginalna produkcja z błogosławieństwem twórców (szczerze wątpię)?
2) 220 gier? To dwa razy więcej niż jest wpisów na Atari Age. Aż tak bardzo niekompletna jest ta baza?

Pytam bo zastanawiam się nad kupnem.

Ostatnio edytowany przez charlie_cherry (2007-07-17 22:50:26)

11

Odp: Lynx - za ile kupić?

charlie_cherry napisał/a:

Dzięki za porady, ale potrzebuję jeszcze jednej. Na ebay aktualnie sprzedają taką płytkę:
http://cgi.ebay.co.uk/The-Ultimate-Atar … dZViewItem

1) Czy to jakaś oryginalna produkcja z błogosławieństwem twórców (szczerze wątpię)?
2) 220 gier? To dwa razy więcej niż jest wpisów na Atari Age. Aż tak bardzo niekompletna jest ta baza?

Pytam bo zastanawiam się nad kupnem.

na Atari Age - jest pełna lista komercyjnych tytułów - dorzuć do tego parę dem oraz parę wersji beta o których piracina sprzedająca płytkę na ebay'u nie ma zielonego pojęcia i masz magiczną liczbę 220.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim