26

Odp: Sprzętowy wskaźnik CapsLock - jest coś takiego?

Ja tu treści nie widzę. Tak samo jak w całym wątku, podawane rozwiązania sa od czapy, ACIA, sracia, kbshift, przerwania, śledzenie strumienia danych z klawiatury, ... naprawdę się tak słabo znacie na ST? :P To proponuję zacząć od próby skonstruowania joysticka.

KMK
? HEX$(6670358)

27

Odp: Sprzętowy wskaźnik CapsLock - jest coś takiego?

Daj im sznase, moze w koncu dojda jak to zrobic. Po co od razu krytykowac. Jak kogos nie interesuje dany temat to zamiast pisac pier_doly niech lepiej idzie zagarabic ogrodek... :)

28

Odp: Sprzętowy wskaźnik CapsLock - jest coś takiego?

(Wzruszenie ramionami) patrz post nr 20, jeśli to ma działać skutecznie, innego rozwiązania nie ma. Wymaga to dwóch minut zastanowienia, a koledzy bija pianę bez sensu od kilku dni, a na dodatek zaczyna się to przeradzać we flejma.

KMK
? HEX$(6670358)

29

Odp: Sprzętowy wskaźnik CapsLock - jest coś takiego?

a kto to przeradza w tego flejma?

Bija piane, koledzy, ci sami ktorzy szukaja zaczepki... ja nie wiem co to za kultura, ale jakos tak mi sie wydaje ze pytanie samo jest na temat i w temacie... a poza tym to szukanie na sile, czy ACIA czy sracia to juz jest nadbudowywanie teamtu p*.* wlasnie...

przypominam ten sam problem byl jakis rok temu (?) z Jelonkiem ktory usilnie potrzebowal wyladowac swoje emocje na forum.


Dla mnie kwesdtia CAPS LOCKa jest w tej chwili juz kwestia zycia i smierci :P

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

30

Odp: Sprzętowy wskaźnik CapsLock - jest coś takiego?

drac030 napisał/a:

OIDP ten program można załadować z działającego już komputera
bić pianę przez tydzień

OK, to może najpierw przeczytaj mój pierwszy post. Napisałem o SPRZĘTOWYM rozwiązaniu, a nie o doładowywaniu jakiegoś programiku. Czy to wreszcie wyjaśnia sprawę?

No, ale jeśli jest to dla ciebie takie trivium, to mi napisz jak to zrobić (całkowicie sprzętowo), chętnie u siebie zrobię taką przeróbkę. Mam disasemblować kod procesora klawiatury? Można w nim wyłączyć ROM i podpiąć z zewnątrz EPROM? To załatwione. Jeśli wiesz, że tak się da (tzn. masz disasembler, tabelę mnemoników, itd.) to mi konkretnie napisz. A jak się nie da, to też napisz, że się nie da. To zamknie temat procesora klawiatury.

drac030 napisał/a:

się obrażać na krytykę?

Obrażać, nie obrażać. Chodzi o to, że po prostu różni tutaj piszą bzdury i nabijają sobie posty - a ja nie doczekałem się na konkretną odpowiedź. Tylko [vulgar] dyskutuje merytorycznie (thx!). A przecież po opracowaniu tego rozwiązania wskaźnika CL, byłoby one udostępnione wszystkim! W tej atmosferze zaczynam się tylko zastanawiać, czy warto.

31

Odp: Sprzętowy wskaźnik CapsLock - jest coś takiego?

vulgar napisał/a:

a kto to przeradza w tego flejma?

Autor.

KMK
? HEX$(6670358)

32

Odp: Sprzętowy wskaźnik CapsLock - jest coś takiego?

łeeeeeee...

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

33

Odp: Sprzętowy wskaźnik CapsLock - jest coś takiego?

Xesttt napisał/a:

OK, to może najpierw przeczytaj mój pierwszy post. Napisałem o SPRZĘTOWYM rozwiązaniu

Czytałem. Sprzętowo, za pomoca lutownicy czy czego tam, wymień sobie program dla procesora klawiatury.

(tzn. masz disasembler, tabelę mnemoników, itd.)

Przepraszam, a po co mi to? Czy ja się zajmuję procesorem klawiatury w ST? Nie, to ty się tym zajmujesz, radź sobie. Ten procesor to Hitachi 6301, wariant procesora Motorola 6801. www.google.com, go.

xesttt napisał/a:

Tylko [vulgar] dyskutuje merytorycznie (thx!).

Ja bym ci napisał, kto cię naprowadził na jedyne sensowne rozwiązanie, ale przez wrodzona skromność :P tego nie uczynię. Słuchaj dalej vulgara, daleko zajdziesz (przynajmniej w liczbie postów).

KMK
? HEX$(6670358)

34

Odp: Sprzętowy wskaźnik CapsLock - jest coś takiego?

no ekstra... pieknie... DALEKO DALEKO PIEKNIE

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

35

Odp: Sprzętowy wskaźnik CapsLock - jest coś takiego?

Chciałem tylko napisać, że korzystając z uprawnień, które nadałem sam sobie od tej chwili będę kasować wpisy nie na temat. Dodam, że idzie mi to znacznie szybciej niż Flejmerom pisanie nowych postów.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

36

Odp: Sprzętowy wskaźnik CapsLock - jest coś takiego?

@drac030: Zadałem konkretne pytania i  jestem pod wrażeniem twojej wiedzy na temat Atari, hehehehe. Proponujesz zmianę programu ROMu za pomocą lutownicy. Podajesz błędne oznaczenie proca klawiatury, którego "przeprogramowanie" w klawiaturze atarowskiej jest co najmniej trudne. A jedyne co masz do powiedzenia, to adres googla. Hehehehehehehe.

37

Odp: Sprzętowy wskaźnik CapsLock - jest coś takiego?

Więc zyczę sukcesów w śledzeniu strumienia danych napływających z ACIA - ostatecznie to tobie zależy na tej lampce, a jak ci się jedyne realistyczne rozwiązanie nie podoba, to moge jedynie wzruszyć ramionami. Co niniejszym czynię, życząc owocnej pracy.

KMK
? HEX$(6670358)

38

Odp: Sprzętowy wskaźnik CapsLock - jest coś takiego?

Skad tyle niecheci ja sie pytam?

Moze w koncu zostana w temacie osoby ktore interesuje LAMPKA do CL, a ci ktorym sie to nie podoba lub nie maja zbyt wiele do zaoferowania niech sie zajma soba.

To tylko propozycja bo nikt nikomu jeszcze nie zakazuje wytwarzania sztucznych problemow.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///