1

Temat: Techniki przyspieszania kodu

Brakuje mi miejsca, gdzie moglibyśmy magazynować różne małe sztuczki programistyczne, umożliwiające przyspieszanie kodu.
Sprówałem czegoś takiego:
http://atariki.krap.pl/index.php/Progra … zania_kodu

Ma to sens?
Może warto to zrobić po angielsku, coby brać z zachodu też mogła korzystać?
A może znacie taką stronę już?

: 404. Stopka not found

2

Odp: Techniki przyspieszania kodu

nie, atariki to odpowiednie miejsce.

bardzo przyda sie taka strona ze sztuczkami :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

3

Odp: Techniki przyspieszania kodu

Niewątpliwie SU... PE.... RO... WE.... Brawo Eru.

4

Odp: Techniki przyspieszania kodu

Naprawdę fajny pomysł.

Może nie tylko przyspieszacze itp. ale w ogóle baza ciekawych procedur np. CIO, SIO, graficznych ...

Oczywiście w jakimś (w miarę możliwości) wspólnym formacie tzn. nie uzależnionych od konkretnego asemblera i
w podobnym, ustalonym "coding standard".

pomidor

5

Odp: Techniki przyspieszania kodu

No trochę tego w Atariki już jest, ale na pewno warto by było przenieść tam więcej. SIO akurat jest na przykład opisane: http://atariki.krap.pl/index.php/SIO
Na tej stronie chciałem dać po prostu garść prostych "przepisów", czasami się może komuś przydających.
Jeśli jakiś temat urośnie, powiniene dostać własną stronę.
Do Atariki dorzuciłbym jeszcze np. pakiet matematyczny oparty na tym, co 0xF opisał w którymś zinie (Syzygy albo Energy), i oczywiście ulepszonym. Był z rok temu taki wątek, gdzie pr0be prosił o pomoc w przyspieszeniu mnożenia 8s*16s, a ja dla odmiany ostatnio optymalizowałem 8u*16u - fajnie by było mieć to w jednym miejscu...

: 404. Stopka not found

6

Odp: Techniki przyspieszania kodu

Brawo eru. Rządzisz.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: Techniki przyspieszania kodu

pomysl fajowy...
numer z zapisywaniem a, x, y na stronie zerowej na czas przerwan sam stosuje od dluzszego czasu :).
jako format zrodel proponowalbym qa - jest to w polsce standard, a wiekszosc (w polsce zrobionych) pc-towych crossassemblerow jest z nim kompatybilna.

8

Odp: Techniki przyspieszania kodu

Ja też. Dzięki niemu r0l0player w ogóle działa.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

9

Odp: Techniki przyspieszania kodu

wszystko pięknie i ładnie, ale mam nadzieję, że inni też się przyłączą do wpisywania, i każdy się czegoś nauczy :)

: 404. Stopka not found

10

Odp: Techniki przyspieszania kodu

jest jeszcze inny sprytny sposób na wykonanie skoku, który zużywa 20 cykli CPU, sposób ten jest dobry w przypadku programu na karcie (program na karcie nie może modyfikować swojego kodu)

 lda skoki_hi,y   ; 4 cykle
 pha              ; 3
 lda skoki_lo,y   ; 4
 pha              ; 3
 rts              ; 6 = 20 cykli

adresy SKOKI_LO i SKOKI_HI muszą być koniecznie zmiejszone o 1

Ostatnio edytowany przez tebe (2007-10-18 00:51:29)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

11

Odp: Techniki przyspieszania kodu

A czemu nie dopisałeś na atariki? :)

: 404. Stopka not found

12

Odp: Techniki przyspieszania kodu

A zapytam tak z ciekawości... krótkie procedurki pisane w BASICu też mogą być dołączane do tego działu ?   Nie żadne pięciolinijkowce, lub inne cuda, po prostu pomysłowe procedurki które nic nie robią oprócz tego co same robią.

13

Odp: Techniki przyspieszania kodu

Takie większe rzeczy chyba nie podpadają pod "Techniki przyspieszania kodu", można zrobić coś w styly "Perełki programowania", z podziałem na różne zagadnienia i/lub języki programowania. Atariki jest otwarte dla każdego, jak coś się komuś nie spodoba, na pewno usłyszycie :)

: 404. Stopka not found

14

Odp: Techniki przyspieszania kodu

Myślę, że w ramach Biblioteczki Kodera można również umieszczać Basicowe procedury. Nikt w każdym razie Cię nie zabije :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

15

Odp: Techniki przyspieszania kodu

Juł..... cieszą się bardzo. Maszynówkę znam, i robi mi to co chcę, a do BASICA mam sentyment bo się pisze i to JUŻ działa.