1

Temat: Łączenie nagłówków plików dosowskich, czym?

Alllllo.

Program dosable zaczynający się $FFFF
ma nagłówki bloków.

Jeśli mamy np. dwa sąsiadujące bloki:

$2000-$233F
$2340-$23FF

to jaki SOFTware połączy mi je w jeden $2000-$23FF

Pleace, tylko bez "napisz se" ;)

2

Odp: Łączenie nagłówków plików dosowskich, czym?

są (przynajmniej) 2 sposoby:
1. prostszy - załadować oba programy pod DOS-em, ale bez uruchamiania, a potem zgrać pamięć jako jeden blok.
2. niewiele bardziej skomplikowany (jeśli się zna asm) - pod dowolnym crossassemblerem napisać proste źródło, które binarnie zainkluduje oba pliki (z pominięciem nagłówków) - jako plik wynikowy dostaniesz to co Cię interesuje - ale to chyba nie spełnia warunku 'napisz se' :)

3

Odp: Łączenie nagłówków plików dosowskich, czym?

Kuuuurcze mieliśmy taki gotowy sofcik, bo Mac65 szatkuje kod wynikowy na kawałki po 253 (?) bajty czy coś w tym rodzaju... Ale niestety nie powiem Ci, jak się to nazywało... Ale jakby szukać gdzieś w okolicach Mac65 to pewnie by znalazł.

http://www.5oft.pl/

4

Odp: Łączenie nagłówków plików dosowskich, czym?

byl kiedys taki debuger, calkiem rozbudowany, i wiem ze kupe ludzi go uzywalo (bylo to jakies ponad 10 lat temu) i tam byla mozliwosc zaladowania sofu do pamieci i zgrania dowolnego obszaru jako blok. Kurcze ze ja nie pamietam jak on sie nazywal.

BTW. CO do czasow zaprzeszlych. Dowiedzialem sie iz spzet ktory kiedys sprzedalem mojemu znajomemu  jest do odzyskania i wyglada na to iz na Swieta Bozego Narodzenia bede mial prezent jakich malo :)

5

Odp: Łączenie nagłówków plików dosowskich, czym?

Iron Debugger ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

6

Odp: Łączenie nagłówków plików dosowskich, czym?

Iron Debugger potrafi to co opisał

Bober napisał/a:

1. prostszy - załadować oba programy pod DOS-em, ale bez uruchamiania, a potem zgrać pamięć jako jeden blok.

a mi chodzi o full automatyzacje :)

Coś ala SuperPacker ale tam nie można scalać bloków :(

7

Odp: Łączenie nagłówków plików dosowskich, czym?

No ale jesli nie ma takowego softu wiec co stoji na przeszkodzie aby zrobic to recznie ?

8

Odp: Łączenie nagłówków plików dosowskich, czym?

Dla jednego pliku można.... tylko, że ja mam ich sporo.... i ładują się np. w miejsce DOSu....

Oj, przyjdzie Napisać se....

9

Odp: Łączenie nagłówków plików dosowskich, czym?

takie 'napisz se' to nawet w basicu moze byc. jakies 10 minut z testowaniem i przypominaniem sobie operacji i/o.
jedyne co, to jakis sensowny format podawania nazw plikow do scalania.

10

Odp: Łączenie nagłówków plików dosowskich, czym?

pod PC DOS-em można scalać pliki

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

11

Odp: Łączenie nagłówków plików dosowskich, czym?

W tym miejscu masz gotowy program do takich spraw. Mam go nawet gdzieś na swoich dyskietkach. Jak miałbyś problem z uruchomieniem programiku, to daj znać - poszukam go i prześlę. Program jest w TB XL i doskonale sobie radzi z wyrzucaniem zbędnych nagłówków i łączeniem bloków w jeden większy.

12

Odp: Łączenie nagłówków plików dosowskich, czym?

a próbowales flash pack'a?

13

Odp: Łączenie nagłówków plików dosowskich, czym?

larek napisał/a:

tajemnice.atari8.info   masz gotowy program do takich spraw.

Dzięki.

14

Odp: Łączenie nagłówków plików dosowskich, czym?

O jeju, sa dwa: Unify by Lizard i Trawiara by Ars. Unify ma chyba tylko Lizard i moze Draco. Trawiara byla na bonus dysku by Aids. Jakby co to moge podeslac.

15

Odp: Łączenie nagłówków plików dosowskich, czym?

Trawiatę znalazłem w AIDS Tools Pack - także dzięki....