1

Temat: Sio2SD które karty dobre ?

Użytkownicy Sio2SD napewno spotkali się z problemem "niewidzenia" niektórych kart SD. Dzieje się to z markowymi o szybszym transferze jak i z noname np. dostarczanymi jako gratisy do aparatów fotograficznych.
I niekoniecznie jest to problem diody stabilizacyjnej 3,3V dla wersji płytki no.1 (testowane równolegle na płytce PCB ver.2)

Może to problem standardu SD, niby jeden ale... (przykłady kart Kingstona).

Możemy odpuścić sobie SDHC - są od 4GB w górę - tych Sio2SD raczej napewno nie obsłuży (choć cena karty 4GB bardzo kusząca ~105pln).

Karty 2GB są coraz tansze ~40pln

U mnie chodzi bez problemu Kingston 1GB za ~14pln

Ale chcę ją zmienić na 2 lub 4GB, jakie chodzą u Was ?

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-01-02 20:15:08)

2

Odp: Sio2SD które karty dobre ?

A u mnie działa Pretec HS x60 1GB, którą kupiłem jakiś czas temu.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Sio2SD które karty dobre ?

Używam takiego jednego GoodRam'a 1GB (za jakieś 28 zł sztuka - kupiłem w kwietniu czy maju zeszłego roku). Na razie (od listopada w SIO2SD) działa.

Ostatnio edytowany przez Sukkor_benoth (2008-01-14 11:13:15)

4

Odp: Sio2SD które karty dobre ?

Witam.
Ja mam interfejs ver2.0... tam jest układ buforujący zamiast rezystorów czy diod...
Pierwszą płytkę dostałem z problememi.. nie wykrywało to większości kart SD...
Po wymianie płytki, wszystko wróciło do normy.. no może prawie.. musiałem jeszcze upgradować soft z kable, bo błędy były...

W każdym raze działa mi to z SD Sandisk Ultra II 1GB...

Ala ma kota...

5

Odp: Sio2SD które karty dobre ?

pajero napisał/a:

Ale chcę ją zmienić na 2 lub 4GB, jakie chodzą u Was ?

Pajero powiedz mi jedno jaki jest sens ladowania karty wiekszej niz 1GB skoro nie ma tyle softu na male Atari.
Chyba, ze chcesz na karte wrzucac mody!!!! Poza tym im wieksza karta tym bardziej czasochlonne jest operowanie plikami.
Lepiej jest kupic sobie kilka mniejszych kart + czytnik 32in1 do PC....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

6

Odp: Sio2SD które karty dobre ?

Piguła: chłopak chce, to jego sprawa... po co komuś wchodzić z butami, może akurat takie rozwiązanie jemu najbardziej będzie odpowiadać ? Mnie osobiście zawsze irytowało, gdy np. w sklepie komputerowym wyraźnie wiedziałem co chcę kupić, miałem sprecyzowane potrzeby, a sprzedawca nie znając ich zaczyna wymyślać co mi bardziej do szczęścia jest potrzebne.

7

Odp: Sio2SD które karty dobre ?

Ja na początek odradzam karty "HAMA" bo mi się sypnęła.

Teraz używam SanDisk 1GB i jest orajt :D

Pozdro.

8

Odp: Sio2SD które karty dobre ?

pajero napisał/a:

Karty 2GB są coraz tansze ~40pln

A po miesiącu mamy ~27pln za to samo


_______________________________________________

update:

kupiłem takową i chodzi miodzio !!!!

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-01-24 19:43:55)

9

Odp: Sio2SD które karty dobre ?

Ja używam karty SD APACER 512MB (jakaś nieznana firma, chyba?) i SD KINGSTON 1GB i mogę je z czystym sumieniem polecić do uzywania w SIO2SD. Wcześniej używałem GOODRAM i też się świetnie sprawowała (przypadkiem ją złamałem).

Co prawda nie wiem jak funkcjonują te marki o wyższych pojemnościach, ale myślę że podobnie.

Atari 130XE, LDW Super 2000, Atari410.