1

Temat: SIO2IDE - programowanie Atmela

Mam prośbę do kogoś litościwego o zaprogramowanie Atmela + uruchomienie mojego SIO2IDE v 4.x. Wszystko siedzi na płytce od miesiąca a ja walczę. Bez skutku. :evil:

Próbowałem zaprogramować przez LPT. Niby jest OK. Weryfikacja przebiega pomyślnie. :)  Próbuję uruchomić dysk i dupa.  :cry:

Potem próbowali zaprogramować Atmela spece z fachowym programatorem. Też się nie udało. Panowie nie wiedzieli, jakie zastosować ustawienia w ich programie. W efekcie weryfikacja programowania przebiegła niepomyślnie. I w sumie zacząłem już sądzić, że to Atmel jest do bani.

Myślę, że powinien to zrobić ktoś, kto już to robił wcześniej. Stąd prośba.
(Jeśli komuś to potrzebne, to mogę opisać w szczegółach moje próby programowania).

Pozdr.

Arko

Atari. Computers for People.

2

Odp: SIO2IDE - programowanie Atmela

proponuję abyś ponownie zaprogramował układ przez LPT - jeżeli weryfikacja przebiegnie poprawnie, podłącz SIO2IDE i spróbuj odpalić

ps. dodam jeszcze tylko jedno zanim odpalisz SIO2IDE z podpiętym dyskiem :

a) podepnij dysk do pc'ta sformatuj go w systemie Fat16/32

b) Musisz też umieścić na dysku wszystkie potrzebne dane (SIO2IDE.CFG itd). bez tego nie będzie działać !!!! (dodam jeszcze jedno jeżeli wcześniej dysku używałeś ze starszą wersją SIO2IDE np 1.7 lub 3.2 to dane pod tak sformatowanym dyskiem nie będą widoczne pod wersją 4.x).

A najlepiej po poprawnym zaprogramowaniu Atmela opisz objawy jakie masz przy uruchamianiu SIO2IDE ... postaram Ci się na łamach Forum pomóc .... (bo puki co sam walczę z 2 sio2ide jednym swoim a drugim Artura Kośnego)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

3

Odp: SIO2IDE - programowanie Atmela

Dzięki Piguła za odpowiedź. Tak sie składa, że walczysz z moim SIO2IDE  ;)
Z tego co widzę, to jesteś chyba jedyną osobą, która robi coś z SIO2IDE 4.x :)
Pewnie szczegóły nadal będziemy pisać na priva, ale jeśli uda się to-to uruchomić, to chciałbym opisać na forum cały procesu uruchomienia. Jak widać nie jest to wcale proste i może ktoś skorzysta z Twoich doświadczeń.

Pozdrav,

Arko /SWAT
(Artur Kośny)

Atari. Computers for People.

4

Odp: SIO2IDE - programowanie Atmela

Ja proponuje napisac na ten temat artykul na AA, a nie forum.

5

Odp: SIO2IDE - programowanie Atmela

Ja proponuje napisac na ten temat artykul na AA, a nie forum.

:idea: Dobry pomysł! :idea:
Zróbmy tak: jak ktoś ma swoje uwagi dotyczące montażu i uruchamiania SIO2IDE 4.x, zrobił to lub właśnie robi, to niech prześle mi je na priva. Postaram się zebrać do kupy wszelkie informacje i zrobić z tego artykuł na AA.

Arko / SWAT

Atari. Computers for People.

6

Odp: SIO2IDE - programowanie Atmela

Dzięki Piguła za odpowiedź. Tak sie składa, że walczysz z moim SIO2IDE  ;)
Z tego co widzę, to jesteś chyba jedyną osobą, która robi coś z SIO2IDE 4.x :)

8O To się nazywa jazda .. ponieważ na swoim dysku pod sio2ide 1.7 mam ponad 400MB danych a nie chce ich kasować dzisiaj pożyczyłem od kumpla 2.5GB dysk tyle ze nie 2.5 cala wiec po sformatowaniu zobaczymy jak to sio2ide sie zachowuje... mam nadzieję, że ok

A co do sprawy artykułów - puki co w doc'u leży jeden o programowaniu Atmeli do wersji 1.7 (jak tylko wpadnie mi troche grosza to kupie 1 Atmela i z wersji 1.7 zrobie wersję 3.2) - i nie omieszkam go o tą wersję uaktualnić .... do wersji 4.x także zrobiłem sobie zewnętrzny programator wiec w wolnej chwili będzie 3 artek.

a 4 hmmm chyba ogólnie o sio2ide o jego wersjach o możliwych problemach z montażem (ale nie tylko elektroniki bo to nie jest trudne ale o mozliwosciach montazu tego cacka wewnątrz szaraczka itp.. Może kurcze nawet SIO2USB uda mi sie uruchomić..)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

7

Odp: SIO2IDE - programowanie Atmela

może kurcze nawet SIO2USB uda mi sie uruchomić..)

jeszcze tylko SIO2IrDA i bedziemy kompatybilni w kazda strone  8)

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...