Temat: SIO2PC na Vista 64bit

Zastanawiam się nad rozszerzeniem mojego "programistycznego portfolio" o
- DX10
- programowanie na system 64-bitowy

co osiągnąłbym przesiadką na jakąś 64-bitową vistę (najlepiej home basic żeby mnie aero i WMP nie denerowały).

Wyłączając komentarze na temat wyższości jednych świat nad innymi, porzebuję się dowiedzieć, czy na takiej konfiguracji pójdzie mi SIO2PC, gdyż jest to BARDZO BARZO ważny czynnik wpływający na moją decyzję. Nie znam szczegółów jak działa APE i dlatego potrzebuję kogoś mądrzejszego, kto mi to powie. Wiem, że APE używa jakiegoś drivera do kontaktu z RS232 i nie wiem czy to zadziała mi na 64-bitach (bo jak wiadomo drivery na 64-bitowym systemie muszą mieć wersję 64-bitową).

2

Odp: SIO2PC na Vista 64bit

jest nowa wersja ape : pisze ze pod viste: http://atarimax.com/ .... napisz do autora czy nie bedzie problemów.... a do Vaska i Lewisa moze by sie zglosic po pelna wersje ? ;> ;>

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: SIO2PC na Vista 64bit

W razie czego jest tez nowa wersia sio2pc bo na usb.

Osobicie nie przepadam za Vista. Ten system jest jednym slowem spierniczony i nawet Microsoft wie o tym. Samo to ze sprzedaz windows'a xp zostala przedluzona i ze mozna zrobic downgrade visty do xp jak sie kupilo komp z vista juz o czyms swiadczy.
Ostatnio zainstalowalem sobie Windows NT 4.0 Workstations i gdyby nie problemy z dobrym sterownikiem usb, bo wszystko chodzilo jak powinno i na dodatek z odpowiednia predkoscia.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2007-12-08 15:17:50)

4

Odp: SIO2PC na Vista 64bit

Z vistą są są przeważnie same problemy. Osobiście miałem okazję bawić się kilkudziesięcioma kompami z owym systemem i z tego, co widzę system niczego ciekawego nie oferuje gwarantując w zamian brak kompatybilności ze softem i sprzętem w dół (powiedzmy, że większość działa :) ), że nie wspomnę o efektywnym wykorzystaniem "zasobów" komputera :) - czarna rozpacz :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: SIO2PC na Vista 64bit

Monsoft napisał/a:

Ten system jest jednym slowem spierniczony i nawet Microsoft wie o tym.

Czy to opinia potwierdzona jakimiś konkretnymi zachowaniami (proszę o źródło!) czy tylko wypowiedziami na forach?

Chciałem tylko zaznaczyć (przypomnieć!), że w momencie premiery (i z rok później) to samo się mówiło o XP, a prawdopodobnie Vista jest bardziej kompatybilna z XP niż XP z Windows 98. Też wszyscy narzekali, że kupę ramu żre i gry wolniej chodzą. A teraz? Każdy (no, miażdżąca większość) użytkownik Windows ma go w wersji XP.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: SIO2PC na Vista 64bit

Niechęć do przesiadki na niedotarty system mam wielką (przez pierwszy rok od premiery z XP było tak samo), ale na żadnym innym DX10 nie odpalę, a w branży rozwijać się trzeba.

7

Odp: SIO2PC na Vista 64bit

dely napisał/a:

Chciałem tylko zaznaczyć (przypomnieć!), że w momencie premiery (i z rok później) to samo się mówiło o XP, a prawdopodobnie Vista jest bardziej kompatybilna z XP niż XP z Windows 98. Też wszyscy narzekali, że kupę ramu żre i gry wolniej chodzą. A teraz? Każdy (no, miażdżąca większość) użytkownik Windows ma go w wersji XP.

Oczywiscie przemilczasz fakt ze XP stal sie w miare uzywalny dopiero od SP2 :)


Laoo: z tego co ja sie orientuje, to sterowniki szeregowe (te co przychodza z Windowsem)  sa w wersji 64bit, ale nie wiem czy APE moze korzystac z natywnych czy trzeba userporta. A userport chyba sie nie doczekal jeszcze wersji 64bit.

8

Odp: SIO2PC na Vista 64bit

Dely :) - to zainstaluj sobie viste, przecież to sprawdzony i nowoczesny system operacyjny. To jedynie słuszna droga :)





(Dlatego używam 2k/sp3)

Ostatnio edytowany przez Pin (2007-12-10 00:25:12)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: SIO2PC na Vista 64bit

Dely napisał/a:

...A teraz? Każdy (no, miażdżąca większość) użytkownik Windows ma go w wersji XP

Zgadza się, natomiast imho sytuacja ta ma miejsce tylko dlatego, ze użytkownik niejako został do tego zmuszony przez  producentów sprzętu i oprogramowania (których to z kolei pewnie zmusił MS).
Sam pamiętam jak długo broniłem sie przed XP  i pewnie bym sie dalej bronił gdyby nie fakt, ze nowe wersje programów których uzywalem działaly poprawnie tylko pod Xp albo powstawały tylko pod xp, a nowy sprzęt jak sobie dokupiłem działał bezbłednie tylko pod XP.  itd.  Ta sama sytuacja podejżewam bedzie miala miejsce z Vistą.   w pewnym momencie nie bede mial po prostu wyjscia tylko bede musiał sie przesiąść na ten system i bynajmniej nie bede z tego powodu szczęśliwy.
Bardzobym chciał przesiąść się generalnie na jakiś inny system. Chętnie uzywalbym np Ubuntu, niestety nie obsługuje toto kilku moich sprzętów, ani nie ma zadnego sensownego muzycznego oprogramowania na te platformę, a to mieć muszę. Poza tymi brakami mam tam wszystko czego mi trzeba, w dodatku za darmo.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

10

Odp: SIO2PC na Vista 64bit

Dely: W moim wypadku to wynika z tego iz zona ma notebooka z vista i sa caly czas klopoty z nim. Nie bylo mozliwosci zakupu nitebooka bez z xp, bo nie (tak jak Xray slusznie nadmienil, MS wywarl presje i xp zostalo wycofane z listy systemow z ktorymi mozna bylo kupic notebooka).

Jednym slowem jesli nie miales okazji popracowac na viscie to zalecam sprobowanie, aby samemu doswiadczyc i miec wlasna opinie.

Po drugie czytalem kilka artykulow na temat visty i wile firm nie przesiada sie na viste a te ktore sie przesiadaja maja klopoty.
To ze Microsoft przedluzyl sprzedaz systemu windows xp i zezwlil na downgrade visty do xp to fakt i mozesz zadzownic do Microsoftu i sie popytac. A to juz swidczy o czyms.

Ja do tej pory na stacjonarnej maszynie w domu uzywam Win 2000 a gdyby nie kilka niedogodnosci w Win NT 4.0 to bym powrocil do tego systemu.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2007-12-10 20:42:53)

11

Odp: SIO2PC na Vista 64bit

Myszey napisał/a:

Oczywiscie przemilczasz fakt ze XP stal sie w miare uzywalny dopiero od SP2

A co konkretnie *nie działało* przed SP2? Tylko nie pisać *koronnego argumentu*, że USB 2.0 bo zjem na śniadanie ;)

Każdy nowy system jest na starcie "totalnie spierniczony" bo producenci oprogramowania i sprzętu, który wyszedł przed jego opublikowaniem nie mogli przetestować swoich cudeniek pod względem zgodności.

Dely: W moim wypadku to wynika z tego iz zona ma notebooka z vista i sa caly czas klopoty z nim.

Patrz wyżej.

Po drugie czytalem kilka artykulow na temat visty i wile firm nie przesiada sie na viste a te ktore sie przesiadaja maja klopoty.

Patrz wyżej. U mnie w Firmie pracują komputery z DOS - bo więcej nie potrzeba. Jak ktoś kupuje Vistę, bo chce mieć wszystko co najnowsze, a nie sprawdzi wcześniej kompatybilności to jest sam sobie winien.

To ze Microsoft przedluzyl sprzedaz systemu windows xp i zezwlil na downgrade visty do xp to fakt i mozesz zadzownic do Microsoftu i sie popytac. A to juz swidczy o czyms.

Świadczy o tym, że chce sprzedawać XP, bo część oprogramowania nie jest kompatybilna z nowym systemem. Czy to wina Microsoftu? Gry z Atari XL/XE nie uruchomisz na Atari ST i z tego powodu nie wolno kupować ST, bo jest "totalnie spierniczone"?

Ja do tej pory na stacjonarnej maszynie w domu uzywam Win 2000 a gdyby nie kilka niedogodnosci w Win NT 4.0 to bym powrocil do tego systemu.

No i bardzo słusznie. Wystarcza Ci Windows 2000 - korzystasz z Windows 2000, korzystasz tylko z terminali - używasz DOS lub Linuksa bez KDE / GNOME. Ja gram i mam Windows XP oraz konsole.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

12

Odp: SIO2PC na Vista 64bit

Dely: mógłbyś nie zmieniać mi uparcie ksywki? Dziękuję.

dely napisał/a:

A co konkretnie *nie działało* przed SP2? Tylko nie pisać *koronnego argumentu*, że USB 2.0 bo zjem na śniadanie ;)

Dzialalo wszystko, poza bluetoothem, ale to marginalne znaczenie ma dla tego watku ;)
Chodzilo mi raczej o brak jakichkolwiek zabezpieczen, zapory, filtra pakietow. Systemu ktory po wpieciu do netu ma statystycznie 10 minut do totalnej kompromitacji raczej nie nazwalbym uzywalnym.


dely napisał/a:

Jak ktoś kupuje Vistę, bo chce mieć wszystko co najnowsze, a nie sprawdzi wcześniej kompatybilności to jest sam sobie winien.

Look who's talkin! Sam psioczyłeś że do takiego np. linuksa nie można kupić sobie drukarki w sklepie ot, tak, bez sprawdzenia kompatybilnosci ;)
A wogole to napisal ci Monsoft ze sprzedali laptopa z wista i nie chcieli z niczym innym. Jak ktos nie ma wyboru to trudno mowic o jego winie ;)

dely napisał/a:

Świadczy o tym, że chce sprzedawać XP, bo część oprogramowania nie jest kompatybilna z nowym systemem. Czy to wina Microsoftu? Gry z Atari XL/XE nie uruchomisz na Atari ST i z tego powodu nie wolno kupować ST, bo jest "totalnie spierniczone"?

To jest troche argument bez sensu.


A wogole to idzcie na pl.comp.sys.macintosh ;)

Ostatnio edytowany przez mikey (2007-12-11 15:31:59)

13

Odp: SIO2PC na Vista 64bit

Bardzo ładnie pomogliście koledze, nikt też nie odważył się dyskutować o wyższości jednych świąt nad drugimi. :|

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

14

Odp: SIO2PC na Vista 64bit

Dely tak jak juz napisalem a Mikey przypomnial czasami nie ma mozliwosci zakupy notebooka z systemem jaki sie chce i kropka.Nie przekonasz reselera zeby ci zprzedal notebooka z xp albo bez systemu bo on tego nie zrobi z prostej przyczyny - jest umowa z Microsoftem ze od dnia X nie ma sprzedazy xp tylko vista. Tak wiec twoj argument odnosnie zgodnosci , kompatybilnosci  i chcenia posiadania systemu z "wodotryskami" jakos nie mnie przekonuje. Bedac zwyklym kupujacym nie masz mozliwosci negocjacji takich zeczy przy zakupie 1 sztuki (zostaniesz jednym slowem splawiony ;)). Jak pracowalem w firmie w Polsce gdzie zatrudnialismy 3tys ludzi to ja se moglem pozwolic na wydziwienia i negocjajce, jak zamawialem 1 tys maszyn.
Wersja nie OEM windows xp home kosztuje $299 wiec przy cenie notebooka (zaplacilem ok $500 z przesylka) to wogole sie nie oplaca.

A co do powrotu do sprzedazy windowsa xp to w artykule bylo napisane iz przedstawiciel MS powiedzial ze pzedluzaja okres sprzedazy bo system vista nie cieszy sie taka popularonoscia na jaka liczyli.

BTW. Male Atari i ST to inna architektura sprzetowa tak wiec nie "lapie" porownania :(

A co to grania itp. na win 2000 pracuje normlanie bo wychodze z zalozenia ze nie robie roznych dziwnych zeczy i taki system mi odpowiada. Uzywam do netu, ogladania filmow, zarzadznia i buirowej pracy. To samo moge robic na NT 4.0 tylko z usb sa problemy. Ja ogolnie malo gram, a jak juz to mam xbox'a 360 do tego i jestem z niego w 100% zadowolony.

15

Odp: SIO2PC na Vista 64bit

Miałem okazję sprawdzić zagadnienie z tematu i wersja, której używam w XP pod Vistą 64bit nie działa. A wersja najnowsza ze strony... również nie działa. Przełącza się w tryb USB ONLY. Problem jest taki sam, jak w przypadku XP, gdy APE uruchomi się z konta innego niż administrator - błąd sterownika rs232.
Pytanie (teoretyczne): czy zastanawiał się ktoś, czy jest możliwość wyprodukowania na własną rękę tego SIO2PC pod USB? Bo kupując oryginał ze stanów to można zbankrutować.

16

Odp: SIO2PC na Vista 64bit

A nie lepiej, szybciej i przyszłościowiej kopić sobie SIO2SD? Razem z kartą, przesyłką wyniesie Cię niewiele ponad stówkie :) Ja używam i zapomniałem co to SIO2PC.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

17

Odp: SIO2PC na Vista 64bit

Potrzebuję kabla (ale może być też radiowo ;p) łączącego atari z PC w celach deweloperskich. Przekładanie karty SD z PC do atari i z powrotem co każdą kompilację jest dla mnie trochę za mało zautomatyzowane :)

Wielki problem to w sumie nie jest. Wystarczy, że nie będę rezygnował z XP. W ostateczności dwa systemy na jednym dysku sobie nie przeszkadzają.

Ostatnio edytowany przez laoo/ng (2008-01-14 09:55:51)

18

Odp: SIO2PC na Vista 64bit

> A teraz? Każdy (no, miażdżąca większość) użytkownik Windows ma go w wersji XP

a wkrotce vista ;-) dlaczego? zacytuje list:

"Niestety nie ma już możliwości uzyskania sterownika dla Win 98, 98 SE, i ME w jakiejkolwiek formie. Wynika to z zobowiązań licencyjnych na jakich rozprowadzane były wyżej wspomniane systemy i ich części składowe. Microsoft zakończył wspieranie i dystrybucję powyższych trzech systemów. W związku z tym wykorzystywanie składników tych systemów przez inne firmy staje się nielegalne. Sterowniki xxxxxxx do systemów Microsoftu zawierają w sobie pliki, które są składową systemów operacyjnych Microsoftu. Jako że dystrybucja tych plików nie może być kontynuowana, również niemożliwe stało się udostępnianie sterowników."

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

19

Odp: SIO2PC na Vista 64bit

xxl napisał/a:

> A teraz? Każdy (no, miażdżąca większość) użytkownik Windows ma go w wersji XP

a wkrotce vista ;-) dlaczego? zacytuje list:

"Niestety nie ma już możliwości uzyskania sterownika dla Win 98, 98 SE, i ME w jakiejkolwiek formie. Wynika to z zobowiązań licencyjnych na jakich rozprowadzane były wyżej wspomniane systemy i ich części składowe. Microsoft zakończył wspieranie i dystrybucję powyższych trzech systemów. W związku z tym wykorzystywanie składników tych systemów przez inne firmy staje się nielegalne. Sterowniki xxxxxxx do systemów Microsoftu zawierają w sobie pliki, które są składową systemów operacyjnych Microsoftu. Jako że dystrybucja tych plików nie może być kontynuowana, również niemożliwe stało się udostępnianie sterowników."

Kto takie bzdety opowiada ;) ? I skąd ten list - od autorów APE ? Jak ktoś ma legalny DDK98
(Driver Devel. Kit do 98) to niby dlaczego nie może sterowników pod 98 robić nadal ?
A może mu Microsoft kasę odda ;) ? Jakieś głupoty...

---==<<Sc0rpi0>>==---

20

Odp: SIO2PC na Vista 64bit

HP Polska

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

21

Odp: SIO2PC na Vista 64bit

Coś w tym jest. Moja dziewczyna dostała drukarkę HP (cośtam), to stery były od W2k w górę a polecany system - XP.

I Ty zostaniesz big endianem...

22

Odp: SIO2PC na Vista 64bit

Monsoft napisał/a:

...Microsoft przedluzyl sprzedaz systemu windows xp i zezwlil na downgrade visty do xp...

Poprzednie systemy windows też miały możliwość downgrade i nie ma to nic wspólnego z problemami z vistą, a raczej niezmienną w tej materii polityką microsoft.
Minus tego rozwiązania jest taki, że zbicie np. XP do 98se oznacza podróż w jedną stronę bez biletu powrotnego (na danej licencji).