1

Temat: Kilka kart dzwiekowych w PC (takitam problem sprzetowo-programowy)

Moze ktos z Was mial taki problem i jakos go rozwiazal.
Otoz jest sobie moj pecet, w ktorym siedza dwie karty dzwiekowe (a w zasadzie 3, bo jeszcze podsluch na glosnikach podpietych po USB, ciagle jestem w trakcie przemeblowania i jeszcze nowego sprzetu audio nie nabylem, stad te glosniki - taka prowizorka na czas jakis).
Konkretnie karta na plycie (jakies HD Audio), SoundBlaster Platinum, i karta USB (glosniczki).
SoudBlaster jest przeze mnie stosowany do pracy nad dzwiekiem, karta na plycie ma na stale podpiete sluchawki i mikrofon Skype i wejscie liniowe ze sprzetu AV z drugiego pokoju i sluzy wylacznie do Skypowania oraz jako zrodlo dzwieku z tunera SAT (karta TV sluzy mi za zrodlo obrazu).
Dzieki temu mam podglad tego co na TV w drugim pokoju.

No i tu jest problem.

Glowne urzadzenie dzwiekowe w Windows to glosniki USB.
No i nijak nie da sie na nich uzyskac dzwieku z wejscia liniowego karty na plycie. Pojawia sie on wylacznie na jej wyjsciu.
Na wyjsciu SoundBlastera jeszcze nie sprawdzalem, bo nie mam chwilowo okablowania, ale cos mi sie wydaje ze bedzie to samo...

Moze jest jakis program/sterownik, ktory potrafi przekierowywac streamy dzwiekowe miedzy roznymi urzadzeniami audio w tym samym komputerze??

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

2

Odp: Kilka kart dzwiekowych w PC (takitam problem sprzetowo-programowy)

Nie potrafię sobie tego jakoś dokładnie zobrazować, ale myśle, ze diabeł tkwi w tych głośniczkach USB. na SB powinno raczej działać jak należy.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

3

Odp: Kilka kart dzwiekowych w PC (takitam problem sprzetowo-programowy)

Glosniki USB to zwyczajna karta dzwiekowa w wersji USB z dodanym wzmacniakiem i glosnikami.
Moze zbyt ogolnie napisalem, chodzi o to ze potrzebny mi jest podsluch wejscia liniowego jednej z kart dzwiekowych (bez digitalizacji tego sygnalu).
W ramach pojedynczej karty realizuje to jej wewnetrzny mikser (we wlasciwosciach ODTWARZANIA ustawiasz poziom glosnosci wejscia liniowego) i zdaje sie ze robi to analogowo (no chyba ze sobie wewnetrznie cos cyfryzuje, ale po co). W zwiazku z tym dzwiek taki slychac tylko na wyjsciu tej samej karty.
Chodzi mi o uzyskanie tego dzwieku na wyjsciu innej karty. Czyli w gre wchodzic tu juz zaczyna operacja samplowania z jednego wejscia i odtworzenia tego od razu na drugim - innej karty (bo nie sadze by analogowy sygnal audio latal po szynie PCI ;) ).

Tak wiec potrzebny bylby jakis program w stylu krosownicy sygnalow, ktory by to robil. Tak mi sie wydaje......

P.S. Dzwieku na wyjsciu SB nie sprawdzalem, ale w poprzedniej konfiguracji nie mialem wejscia liniowego na wbudowanej karcie i glosnikow USB. Czyli wbudowana obslugiwala mi Skype, a SB reszte, wiec nic nie musialo miedzy kartami przechodzic. Zakladam wiec, ze tu tez nie przechodzi do SB.

Ostatnio edytowany przez Pecus (2008-02-06 01:05:56)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

Odp: Kilka kart dzwiekowych w PC (takitam problem sprzetowo-programowy)

Pecus: Linux+PulseAudio :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

5

Odp: Kilka kart dzwiekowych w PC (takitam problem sprzetowo-programowy)

A Windows XP Prof SP2?? :P

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.