Temat: CA2001, czyżby zdechła ?

Mam takową stację (dostałem, nie kupiłem) bez zasilacza i kabla SIO - stan nieznany. Z zasilaniem nie miałem problemu, znalazłem gdzie ma być 5 i 12V i podłączyłem inny. Stacja zachowuje się tak: świeci się dioda POWER i BUSY, a na wyświetlaczu 88. Żadnej reakcji na klawisze. Stacji nie podłączałem jeszcze do kompa (nie mam kabla). Spróbowałem z drugim zasilaczem i też to samo. Siadła kompletnie ?

2

Odp: CA2001, czyżby zdechła ?

Stacja siadła ale na pewno nie kompletnie.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

3

Odp: CA2001, czyżby zdechła ?

z czego widzę potrzebne są dwa ZMIENNE napięcia: 9V, oraz 16V. Nie wiem skąd masz podane przez Ciebie wartości - lecz stacja z takim zasilaniem nie powinna działać, a to że coś wyświetla to i jak należy uznać za spory sukces :)

Takie napięcia figurują na oryginalnym zasilaczu do CA2001 (czyli też i LDW2000) :)

Ostatnio edytowany przez Pin (2008-02-12 23:34:47)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: CA2001, czyżby zdechła ?

Pin napisał/a:

z czego widzę potrzebne są dwa ZMIENNE napięcia: 9V, oraz 16V...
...Takie napięcia figurują na oryginalnym zasilaczu do CA2001 (czyli też i LDW2000) :)

Po pierwsze: zmienne napięcia są w zasilaczu, bo prawdopodobnie jest tam tylko transformator z odpowiednimi uzwojeniami. Po drugie: wewnątrz są dwa prostowniki a za nimi stabilizatory 12V i 5V, wystarczy się podłączyć ZA stabilizatorami z odpowiednimi napięciami (stabilizatory odłączyłem).

Pin napisał/a:

...Nie wiem skąd masz podane przez Ciebie wartości - lecz stacja z takim zasilaniem nie powinna działać, a to że coś wyświetla to i jak należy uznać za spory sukces :)...

Po trzecie: na płycie zasilania jest złącze P7 i na nim WYRAŹNIE jest opisane gdzie są jakie napięcia (G, +5V, +12V). Po za tym przeważnie napędy mają 12V do silników i 5V do elektroniki. Trzeba zaglądać do środka urządzeń i czytać opisy.

Moje podejrzenie pada na ROM stacji, może coś go "ugryzło" i dlatego stacja nie działa.

5

Odp: CA2001, czyżby zdechła ?

nie napisałeś w pierwszym poście, gdzie dokładnie się podłączyłeś :P:) - bo mogłeś łączyć do normalnego gniazda zasilania :) -

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: CA2001, czyżby zdechła ?

Sukkor_benoth: a co to za "plusy" podłączyłeś ? filtrowane, czy tylko na mostkach ? miałem tak z magnetem, który naprawiałem (nie do atarynki) - dopiero oscyloskop pokazał, że "uniwersalny zasilacz regulowany" to za przeproszeniem g***, nie zasilacz. Więc: sprawdź, albo od jakiś filtr dołóż, a choćby nawet duży kondensator.

___
Press play on tape...

7

Odp: CA2001, czyżby zdechła ?

nie no :) - to już była_by przesada :) - tego nawet nie podejrzewam.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: CA2001, czyżby zdechła ?

no to popatrz, na co zwróciłem uwagę:

Sukkor_benoth  napisał/a:

... wystarczy się podłączyć ZA stabilizatorami z odpowiednimi napięciami (stabilizatory odłączyłem).

Ostatnio edytowany przez maw (2008-02-19 11:09:06)

___
Press play on tape...