1

Temat: Kupilem Atari i co by tu dolozyc?

Kupilem ostatnio 65 xe z magnetofonem, na razie dolozylem drugiego pokeya, 1 mb (dzieki za Gal-e Lotharek),zamowilem sio2sd (dzieki Pigula) ,wyremontowalem sobie kolorowy monitorek philipsa i tak sobie dumam co by tu jeszcze  dolozyc a ze wypadlem z obiegu pod koniec lat 90 pomyslalem ze sie poradze bardziej zorientowanych. Co w obecnych czasach jest jeszcze niezbedne?
Jakby ktos mial na zbyciu turbo blizzard i carta do tego ,przyjmowal zaplate paypalem i mogl wyslac do Londka to reflektuje od razu. GG 3456993

Ostatnio edytowany przez zaxon (2008-03-23 23:53:19)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

2

Odp: Kupilem Atari i co by tu dolozyc?

Pomyśl o Q-MEG 4.04 (!) oraz tym bardziej o SDX 4.41 z zegarem. Jak będzie SDX to kieruj się na KMK-IDE z kartą CF. Reszta to już inna bajka (AKI, Freezer, VBXE)....

http://atariki.krap.pl/index.php/Akceso … zszerzenia

EDIT:
A tak na boku witamy wśród żywych ;)

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-03-23 23:20:55)

3

Odp: Kupilem Atari i co by tu dolozyc?

nie wiem na 100%, czy q-meg 4.04 współpracował poprawnie z KMK/IDE'a+SDX 4.X - onegdaj bawiłem się w podobnym zestawie i z czego pamięć mnie nie myli, to q-meg nie pracował w sposób tak do końca poprawny. Z punktu widzenia pewnego czasu użytkowania Sparty X proponuję w takim przypadku zaopatrzyć się we wspomniany interface IDE;- obecnie najszybsze tego rodzaju urządzenie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: Kupilem Atari i co by tu dolozyc?

Wersja 4.04 akurat ma już obsługę NEW DEVICE, "rozsądnie" usuniętą wcześniej przez Stefana, dlatego nie ma przeciwwskazań do używania go wraz z IDEa. Inna sprawa, że faktycznie odkąd mam SDX, nie odczułem ani razu potrzeby skorzystania z QMEGa. ;)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

5

Odp: Kupilem Atari i co by tu dolozyc?

Dzieki za odpowiedzi, powoli zamawiam roznosci,poki co mam sio2sd, 1 mb, dual pokey,turbo blizzard z cartem od Zenona z jakimis systemami(zamawiany w ciemno,hehe) ale oczywistą oczywistoscią jest ze jak od Zenona to musi byc dobry. W wolnej chwili poskladam chyba jeszcze covox-a . No a jak juz poskladam to trzeba bedzie urlop wykombinowac bo mi w firmie w zyciu nie uwierza ze te czerwone oczy rano to od Zybexa czy quick assemblera.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

6

Odp: Kupilem Atari i co by tu dolozyc?

Piniu, zaproponowałem Q-meg'a bo to jest idealna para dla SIO2SD - transmisja idzie w ULTRA i oto loto. Inaczej nie ma się tak dużej radochy z SD. A i sam kumeg jest prosty do montażu. Nie to co SDX+zegar+KMK/IDE.  Choć oczywiście jakość nieporównywalna na korzyść tego drugiego rozwiązania ofkoz.

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-03-27 23:53:39)

7

Odp: Kupilem Atari i co by tu dolozyc?

No czekalem ,czekalem az sie doczekalem, dotarlo do mnie sio2ide i scalaki wiec od rana smazylem 1mb, ku mojemu zaskoczeniu ruszylo od razu.Jednak kurzem i plesnia nie poroslem w temacie lutownicy.Wielkie dzieki Pigula,nie spodziewalem sie az TAKIEGO zestawu. Nie robilem przelacznikow do ramu i drugiego pokeya,sa na stale wlaczone,na razie nie zauwazylem zeby to w czyms przeszkadzalo ,szkoda mi obudowy pruc jak nie musze, wole miec classic i power pod maska nie rzucajacy sie w oczy.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

8

Odp: Kupilem Atari i co by tu dolozyc?

Zaczniesz ogladac starsze dema to docenisz wylacznik do stereo.

9

Odp: Kupilem Atari i co by tu dolozyc?

Zaxon - wylacznik do Stereo zamontuj obowiązkowo - możesz zalożyć taki ładny jak ten od powera (są dostępne po jakieś 2-3zl) wystarczy 10 minut zabawy małym pilniczkiem i małe wiertło - ponieważ w starszych produkcjach przy muzyce CMC będzie Ci gubiło kanał z basem.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

10

Odp: Kupilem Atari i co by tu dolozyc?

epi napisał/a:

Inna sprawa, że faktycznie odkąd mam SDX, nie odczułem ani razu potrzeby skorzystania z QMEGa. ;)

Patrz - a mnie możliwość bootowania dem calodyskowych tylko z D1 jakoś irytuje!!!!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

11

Odp: Kupilem Atari i co by tu dolozyc?

Ok zamontuje pstryczki ale dumam nad  pomyslem, boot sprzetu z menu na monitorze,na zasadzie osd jak w TV,  A- gole 65 xe, B-xe +covox, C-xe plus ram, D-wszystko na raz, itd wciskam odpowiedni klawisz i mi sie ustawia konfiguracja.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

12

Odp: Kupilem Atari i co by tu dolozyc?

Coraz mniej miejsca w 65XE ,wczoraj tpp przybyl, bo w koncu dotarl do mnie programator i epromy, pracuje nad SDX ,dalej mam klopot z zaopatrzeniem w czesci. A gdzie jeszcze dysk, zamontowac? Z braku miejsca w XE wczoraj z zaduma patrzylem na moje STE a w zasadzie na obudowe od niej i jak tu zrobic downgrade i wpakowac xe do srodka, z klawiatura nie widze problemu,da sie przelaczyc, przy okazji porty od joy wykorzystac,zasilacz tez.dodatkowe klawisze funkcyjne posluza do obslugi siosd.Kursory za emulacje joysticka. A numpad? a bedzie ladnie wygladal,hihi.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

13

Odp: Kupilem Atari i co by tu dolozyc?

Może nie tylko wyglądać - Nostiego nowy nabytek ma wszystko jak na talerzu, żeby sobie własny numpad, działający, zrobić.

http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopi … 915#p79915

___
Press play on tape...

14

Odp: Kupilem Atari i co by tu dolozyc?

zaxon napisał/a:

z klawiatura nie widze problemu,da sie przelaczyc, przy okazji porty od joy wykorzystac,zasilacz tez.dodatkowe klawisze funkcyjne posluza do obslugi siosd.Kursory za emulacje joysticka

Naprawde od reki stworzysz sterownik (przelacznik?) do klawiatury ST realizujace takie funkcje? Imponujace!

15

Odp: Kupilem Atari i co by tu dolozyc?

Od reki oczywiscie ze nie, caly czas sie doszkalam, zbieram czesci, uzupelniam warsztat elektronika, dodaje wyposarzenie a ze mam pare ST na zbyciu wiec jedno rozebralem i wiem juz co i jak,smaze dalej,

Ostatnio edytowany przez zaxon (2008-04-10 16:36:50)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

16

Odp: Kupilem Atari i co by tu dolozyc?

Odświeżam wątek:

Co by się z tego wszystkiego przydało "byłemu kaseciarzowi", który skończył "odkurzanie" swojego kompa i zamierza się przesiąść z magntofonu (który symbolicznie zostanie - działający + dorobione wejście zewnętrznego źródła) na sio2sd ?

Na pewno będzie w moim kompie Pajerowe AKI+stereo, mikrogłośniki pod obudową (róló :D ), din5 przerobione na s-video, composite video na chinchu, dźwięk zewnętrzny na chinchach + wyjście słuchawkowe -  kto wie, czy w drugiej (jak mi się uda poskładać z resztek dawców) może też ten Zaxonowy "skrót od magnetofonu" sobie nie zamontuję wewnątrz, bo ekstra wygląda kostka na 3 jack-i stereo, zamiast jednego wejścia słuchawkowego i 3 chinch-e.

Acha: z podstawowych rzeczy to chyba tylko 1MB i sio2sd  - co do tego ? (*czy ultra speed pójdzie tylko z qmegiem ?)

___
Press play on tape...

17

Odp: Kupilem Atari i co by tu dolozyc?

Jeżeli wrzucić sobie Qmega 4.04 - to będziesz mógł załączać/wyłączać szybką transmisję zarówno dla sio2sd jak i sio2ide.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

18

Odp: Kupilem Atari i co by tu dolozyc?

tak się zastanawiałem... przy sio2sd po co jeszcze sio2ide ?

i jeszcze jedno pytanie, z innej beczki - czy jest sens wbudowywania drugiegio gniazda sio do komputera ?

MM: bana?

___
Press play on tape...

19

Odp: Kupilem Atari i co by tu dolozyc?

Heh, minely 2 lata i 3 miesiace, temat zamykam.Troche czasu zeszlo na  mniej lub wiecej udanych eksperymentach ale dzisiaj oficjalnie zamknalem gorna klape na atarke i zakrecilem srobki. Job done.

W srodku:
VBXE 2, 1 mega, stereo i covox, Draco Os, Qmeg, atari os normalny i pathowany na hi speed SIO , io board ,65c816 procek,xaki,sparta 4.42 z RTC ,wyprowadzone pseudo PBI.

Na zewnatrz, Karin maxi drive z napedem 3.5 cala i Kmk/Idea

Foty: http://picasaweb.google.co.uk/zaxoniec/MyAtari#

Czas na watek, zlozylem Atari jak tego uzywac??? heheh

Ostatnio edytowany przez zaxon (2010-10-03 18:54:03)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

20

Odp: Kupilem Atari i co by tu dolozyc?

A u mnie czas jeszcze biegnie..... czeka na wbudowanie m.in. VBXE,Covox,SDX.
Innym robię, a sobie nie ma kiedy :(

Nie podpuszczam Cię, ale dlaczego TO nie ma AOSD ?

21

Odp: Kupilem Atari i co by tu dolozyc?

widzę że sporo osób się "zbroi" :)