1

Temat: Systemy Turbo w Polsce

Chciałbym zrobić małe rozeznanie jakie systemy Turbo do magnetofonów były najpopularniejsze w danych regionach Polski. Możecie wpisywać miasta z systemem, który mieliście?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2

Odp: Systemy Turbo w Polsce

w moich okolicach zdecydowanie najpopularniejsze byly AST (wiekszosc rzeczy wlasnie w tym mialem), jak i t2000 (podpinane pod port joysticka). blizzard byl zadkoscia, juz czesciej mozna bylo spotkac nagrania w ATT, czy czyms o podobnej nazwie (nie bardzo pamietam).

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

3

Odp: Systemy Turbo w Polsce

W okolicy zdecydowanie BLIZZARD. Giełda zawalona była kartridźami do tego systemu i wszelkiej maści "rękodzielnikami" montujących to na miejscu do magnetofonu.
Aaa.... okolice Katowic

Ostatnio edytowany przez Zenon/Dial (2008-04-22 13:05:37)

4

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Zenon/Dial napisał/a:

W okolicy zdecydowanie BLIZZARD.
Aaa.... okolice Katowic

Potwierdzam :) Sam miałem ten system.

Loading... Please wait!

5

Odp: Systemy Turbo w Polsce

W Krakowie to chyba Mapasoft, nie?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

6

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Ja miałem Turbo2000 i chyba byłem wyjątkiem w okolicy (Bytom), bo pozostali mieli Blizzard. Pamiętam, że był problem z cartem Blizzard II na XL (zawieszał się). Blizzard był prdukcji niejakiej "Górecki Productions" p. Góreckiego (chyba z Bytomia ????). Jak się mylę poprawcie.

7

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Mazury: mialem turbo 2000f a brat k.s.o. turbo 2000.

8

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Hej!

Popularne i montowane na giełdzie "Bajtka" na ul. Grzybowskiej to  Turbo2000 K.S.O. i Turbo 2000F, natomiast giełdzie w "Stodole" zdarzało się również AST.  Giełda na ul. Saskiej w technikum chemicznym podobnie... jedni montowali Turbo 2000 K.S.O. a drudzy Turbo 2000F (z przełącznikiem turbo/normal). O turbo Blizzard czy innych rodzajach turbo nawet nie słyszałem w tamtych czasach.

pozdrawiam
Seban

Ostatnio edytowany przez seban (2008-04-22 17:19:49)

9

Odp: Systemy Turbo w Polsce

W Olsztynie praktycznie tylko Turbo 2000 w dwóch wersjach - wersja z dodatkową wtyczką joystika i wersja bez tego "ficzera". Przez krótki czas jeden sklep usiłował lansować standard o nazwie bodajże Turbo 5000, ale zniknęło to równie szybko jak się pojawiło.

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Turbo 2000f a wcześniej turbo z IKS_a w magnetofonie MK 235 / to były czasy /.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

11

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Dopisek... na pewno w okolicach Krakowa BLIZZARD też był znany i sporo ludzików go miało. Znałem gościa co z tamtych okolic przyjeżdżał na giełdę do Katowic (Załęże) i sprzedawał gotowe moduły do Blizzarda. Z rozmowy z nim wiem, że sprzedawał je też na giełdzie w Krakowie. Do dziś mam jeszcze trzy sztuki interfejsów budowanych na UL1111 no i 7400 właśnie od niego.

12

Odp: Systemy Turbo w Polsce

w warszawie turbo 2000 + kebel do 2giego portu joya...
takie turbo miało pół mojego osiedla :)

13

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Włocławek: Turbo 2000 (Turbo 2001 czy też 2000F - do dziś nie moge ustalić skąd wzięły się rózne nazwy tego samego systemu) bez dodatkowego sterowania z portu joya oraz AST (dodatkowy przewód na kablu SIO). Blizzard to czarna magia czyli ło soo chooziii.

Kiedyś postnąłem fotki systemów turbo które zgromadziłem w szafie: http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=4026

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2008-04-22 19:30:15)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

14

Odp: Systemy Turbo w Polsce

W Lodzi AST/ATT (czym sie roznilo nie wiem) z dodatkowym kabelkiem do portu SIO owijanym wokol kabla magnetofonu. Czasami Turbo 2000. Montowalo pewnie duzo firm, ale firma wiodaca robiaca przerobki, serwis i dodatki do malego Atari (np RAM-CART) bylo Unnering Master na ul Zwirki przy Kosciuszki.

Mam kilka kaset przypadkiem z Allegro z grami w standardzie TURBO ROM i TURBO ROM PLUS. Na kasetach jest naklejona taka nalepka z myszka i podpisane Krakow. Nazwy firmy nie pamietam....

Ostatnio edytowany przez nosty (2008-04-22 19:25:57)

15

Odp: Systemy Turbo w Polsce

nosty: nakleja z myszką? może taka:

http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopi … 158#p78158

mi się wydawało że to jakiś słoń jest :D

Ostatnio edytowany przez seban (2008-04-22 19:30:22)

16

Odp: Systemy Turbo w Polsce

w gdansku turbo 2000 + kebel do 2giego portu joya...
takie turbo miało pół mojego osiedla
:]

17

Odp: Systemy Turbo w Polsce

No to teraz ja: Piastów k/Warszawy - wszyscy mają KSO (bo na Grzybowskiej wszyscy mają KSO), a ja biedak z AST :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

18

Odp: Systemy Turbo w Polsce

U nas krolowalo Turbo 2000 i o ile dobrze pamietam to oprogramowanie do tego robil Tomasz Rolewski, ale moge sie myslic. Bylo tez troche Blizzarda, ale nie az tak duzo. Mowie o Dolnym Slasku.

19

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Grzeniu, zamów  se, to poznasz CUDO. Mam różne systemy ale Blizzard :) bije na głowę wszystko co znam  jeśli chodzi o oprogramowanie(chyba że się mylę)

Odp: Systemy Turbo w Polsce

W Elblągu Turbo 2000.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

21

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Epi - Mapasoft to firma, a nie nazwa systemu turbo. Mapasoft istniał do niedawna tam, gdzie zawsze - czyli od lat '80 przy ul. Kościuszki. Nie wiem jak obecnie. Ze wspomnianej firemki kilka lat temu zagarnęliśmy 2 wielkie pudła - głównie z magnetofonami i płytami od Atarek, ale były tam ciekawsze bonusy - np. ichniejszy programator do epromek na PBI pod XL :) -

A co do Krakowa - potwierdzam - najczęściej chyba widziałem BLIZZARD :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

22

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Blizzard, a znajomy miał w 1050 Happy Warpa ;-) o ile dobrze pamiętam.

--
1985? - DA'Fuzz, 1987? - Meritum, 1989? - Atari 130XE, 1992 - PC/AT, 2008 - Atari 130XE + Meritum

23

Odp: Systemy Turbo w Polsce

No to jeszcze dodam Gliwice, też Blizzard, zarówno na giełdzie powszechny jak i w sklepach komputerowych wtedy istniejących. Właśnie przeglądałem zachowaną dokumentację z tamtego okresu i wpadło mi to w oko.

24

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Jeśli ten wątek dotyczy magnetofonów (kche, ArchieIl) to w POZNANIU montowali na Os.Rusa Turbo Star 6000. Byłem u gostka, testowałem - całkowicie nie współpracował z niczym (stacja, brak softu). Wczytywanie w jednym bloku....
No to pojechałem do RYBNIKA po Blizzarda. W drodze powrotnej kimło mi się - obudziłem się na bocznicy 500metrów od dworca :)

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-04-22 20:33:54)

25

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Oj jeśli nie było jeszcze o turbach w stacjach to będzie na przyszłość.

Ja swój magnetofon przerabiałem w Zawierciu z ogłoszenia bodajże w jakiejś gazecie.

--
1985? - DA'Fuzz, 1987? - Meritum, 1989? - Atari 130XE, 1992 - PC/AT, 2008 - Atari 130XE + Meritum