26

Odp: Systemy Turbo w Polsce

zgadza się. Blizzard II był produkcji "Górecki Productions" p. Góreckiego.

Ostatnio edytowany przez Muffy (2008-04-22 20:42:30)

"Witaj w Niebie - oto Twoja harfa.
Witaj w Piekle - oto Twój akordeon..."

27

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Białystok - Turbo 2000 F. Nawet gwarancja się zachowała: www.poklik.ovh.org/img/t2kf.jpg :D

BTW. Może jakiś posiadacz kartridża od Turbo 2000F ma zieloną naklejkę od niego i mógłby się podzielić skanem? Moja niestety zaginęła w akcji, a bez najklejki to nie to samo. :(

28

Odp: Systemy Turbo w Polsce

ostrow wlkp: najwczesniej byl blizzard i chyba najwiecej ludzi na nim siedzialo. pozniej za sprawa mozliwosci zakupu w warszawie KSO do samodzielnego montazu, kilka osob sprawilo sobie takie turbo.
gdzies przez mgle przypominam sobie nazwe turbo tmax. musiala to byc oryginalna konstrukcja, bo zadne inne turbo nie chcialo przeczytac zapisanych w nim kaset, a sam dzwiek byl zupelnie inny niz znane mi wtedy systemy. miala to jedna laska, ktora nie umiala sobie z nim poradzic, bo nie bylo do tego zadnych loaderow. spotkal sie ktos z takim turbo?

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

29

Odp: Systemy Turbo w Polsce

seban - no taka mysza wlasnie :)

30

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Białystok - TURBO KSO 2000 - wszyscy naokoło to mieli (podobnie jak i ja ;) ), we wszystkich punktach/studiach pod to gierki były, tylko raz u kumpla (mieszkającego obok giełdy na "Opałkiem") widziałem F-kę

Przeróbkę magnetofonu od ręki zrobił Ireneusz Wiater.

wszystkie trzy strony świata

31

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Sosnowiec - BLIZZARD.
Montowany przez gościa zamieszkałego w Tychach, a urzędującego na giełdzie komputerowej w Katowicach.
Zenon i pozostali z tych okolic zapewne doskonale wiedzą o którą giełdę chodzi.
Budynek zburzyli, boisko obok zlikwidowali, a w tym miejscu jest obecnie... CinemaCity,  eee... szkoda słów...

32

Odp: Systemy Turbo w Polsce

larek napisał/a:

Budynek zburzyli, boisko obok zlikwidowali, a w tym miejscu jest obecnie... CinemaCity,  eee... szkoda słów...

Dom Kultury Huty Baildon (Dom Hutnika) - oj tak, to dopiero była giełda... aż łezka się w oku kręci...
...moje było z firmy jak kart na załączonym obrazku: http://flashfactory.ovh.org/show/atari/blizzardImage0.jpg

Ostatnio edytowany przez maw (2008-04-23 09:51:44)

___
Press play on tape...

33

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Ma ktoś z was w cas program do ustawiania skosu głowicy?

Nie potrafię się doszukać, a nie pamiętam w czym i jak się mógł nazywać taki program.

--
1985? - DA'Fuzz, 1987? - Meritum, 1989? - Atari 130XE, 1992 - PC/AT, 2008 - Atari 130XE + Meritum

34

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Poczekaj do jutra - jest na "złomku", który wczoraj wypuściłem do Sebana. Zakładając, że Poczta Polska nie wywinie jakiegoś kawału...

___
Press play on tape...

35

Odp: Systemy Turbo w Polsce

pajero napisał/a:

Jeśli ten wątek dotyczy magnetofonów (kche, ArchieIl) to w POZNANIU montowali na Os.Rusa Turbo Star 6000. Byłem u gostka, testowałem - całkowicie nie współpracował z niczym (stacja, brak softu).

Ten **j założył mi 320KB. Połowa banków była zje*ana, dzięki czemu dema nie chciały działać.

Ostatnio edytowany przez Vasco/Tristesse (2008-04-23 14:27:04)

36

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Zawiercie, skąd pochodzę, woj. śląskie, dawniej katowickie - BLIZZARD. Do dziś wszystko się wczytuje! Wiem, bo niedawno robiłem akcję zgrywania wszystkich zasobów kasetowych na PC. BLIZZARD umozliwiał nadawanie plikom długich nazw. Nie pamiętam jak długich ale pewnie 128 albo 256 znaków. Ja nigdy nie przekroczyłem 40 znaków. Ciekawi mnie czy inne systemy też miały taka mozliwość.

37

Odp: Systemy Turbo w Polsce

I mają, np Windows :D

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

38

Odp: Systemy Turbo w Polsce

No tom się usmiał.

39

Odp: Systemy Turbo w Polsce

jer - ale to dopiero od 95 rocku ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

40

Odp: Systemy Turbo w Polsce

http://atariki.krap.pl/index.php/OS/A_P … A.2B_v.4.1

A jeśli chodzi o turbo do magnetofonu, to ja początkowo miałem AST by Atari Studio (XC12 bez żadnych dodatkowych kabelków ani przełączników).

Ostatnio edytowany przez drac030 (2008-04-23 15:56:44)

KMK
? HEX$(6670358)

41

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Ja mialem Turbo AST, moj kumpel jezdzil na gielde i przywiozl magnetofon przerobiony w tym systemie, pozniej jego znajomy elektronik sam wykonywal takie turbo i instalowal w magnetofonach.

bits received: 001000100010110000100010

42

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Czestochowa, mialem Turbo Blizzard, (teraz tez mam! hahaha) ale znajomi w zasadzie mieli pol na pol Blizzarda i turbo 2000 wiec biegalo sie z magnetofonami.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

43

Odp: Systemy Turbo w Polsce

W Cze-wie montowało m. in. "Malinger Software & Hardawre" montowało jakąś odmianę Turbo 2000, z dodatkowym jednym przewodem przy kablu SIO. Mam dwa takie magnetofony i dwa cartridge (jeden uszkodzony... :( ). Ulotka - instrukcja wprowadzała jakiś podział na TURBO 2000 czeskie i drugie - warszawskie, zwane też M.O.S.

Zaxon: dalej siedzisz w Cz-wie?

Ostatnio edytowany przez grzybson (2008-04-23 20:24:38)

grzybson/SSG^NG

44

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Grzybson, zgłoś się to naprawię ten uszkodzony kart bo to grzech trzymać takie coś niesprawne.

45

Odp: Systemy Turbo w Polsce

grzybson: nie M.O.S. tylko K.O.S.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2008-04-23 20:50:38)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

46

Odp: Systemy Turbo w Polsce

No wlasnie pamietam to turbo z tym kabelkiem, znajomy mial je z gieldy jeszcze chyba byla wtedy w Maluchu a ja swojego Blizzarda montowalem na PCK w takim pawilonie. Wspominam Blizzarda milo bo mial o wiele wieksze mozliwosci i nie kolidowal mi z trudem zdobyta CA2001. Grzybson wywialo mnie z Czestochowy ale zagladam pare razy w roku, teraz lece 21-24 czerwiec.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2008-04-23 20:52:12)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

47

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Blizzard + 130XE + DOS + QA i trochę dodatkowego oprogramowania z TA i nie tylko wrzuconego do ramdysku.

Całkiem przyjemnie się pracowało. Tylko trzeba było uważać żeby nie uruchomić czegoś co rozwaliło konfigurację bo odczytywanie wszystkiego od zera było upierdliwe. Pół biedy jeśli wystarczyło oduruchomić ramdysk żeby mieć dostęp do zgranych na nim programów.

Czy to prawda, że to turbo gwarantowało podgląd ścieżki na taśmie?/regulację głowicy?

Mówiąc szczerze nigdy się nad tym nie zastanawiałem, a teraz czytam, że normalny magnetofon na to nie pozwalał.

Swoją drogą mój kart do Blizzarda pozwalał na twardy reset i w zasadzie można było z nim łamać gierki ;-). jeśli tylko do kompletu dorzucić odpowiedni debugger. tyle, że niestety stan pamięci był ale ani kontynuacji ani bardziej zaawansowanych funkcji :-(. No i we własnych programach był nieprzydatny ;-).

--
1985? - DA'Fuzz, 1987? - Meritum, 1989? - Atari 130XE, 1992 - PC/AT, 2008 - Atari 130XE + Meritum

48

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Gdańsk, Turbo 2000. Mam gdzieś cartridge z zielonym stickerem. Zdecydowanie najpopularniejsze "TURBO" na pomorzu :)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

49

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Ja miałem AST. Na początku z cartem Multi, ale on nie działał prawidłowo z XEGS i musiałem zamienić na zwykły.

"...Jeśli więc nie traktujemy dysku jako podręcznego śmietnika, w którym przechowujemy wszystko, co tylko wpadnie nam w ręce, to 20 MB starcza nawet z dużym zapasem..."

50

Odp: Systemy Turbo w Polsce

ArchieIl...
Tak BLIZZARD ma programy do ustawiania głowicy
A jeśli chodzi o podgląd ścieżki na taśmie.... chodzi o to by program wyszukiwał nazwy plików i podawał je na ekran? Takie coś jak directory w DOSie? Jeżeli o to biega to jest coś takiego.
TURBO KOS pozwalał na współpracę z RAM-DYSKIEM. Miał mechanizmy podobne do uruchamiania plików .BAT, dzięki temu można było bezpośrednio ładować do RAM-DYSKu. Odpowiednio przygotowana taśma systemowa pozwalała robić "cuda"

Ostatnio edytowany przez Zenon/Dial (2008-04-23 21:56:37)