76

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Ciekawe co robią softwarowe SATA RAID wśród sprzętowych kontrolerów RAID.

Jakoś nie udało mi się przekonać szefostwa, że to nie jest wcale sprzętowy RAID i skorzystanie z karty jako oddzielnych dysków pod Linuksem nie jest gorszym rozwiązaniemniż używanie starego sterownika binarnego dostarczanego na płycie.

Po cokolwiek pytanie zostało zadane według mnie należy oprócz turb z przeróbką włączyć do niego wszelkie turba programowe jakie można było zrealizować.

Sądząc po okolicznych wątkach może np. chodzić o uniwersalny kabelek "turbo", który w takim przypadku nie powinien psuć możliwości normalnych magnetofonów.

(turbo softwarowe takie jak z cas2wav nie wymaga żadnych zmian w ROM i jest 100% przezroczyste dla programów).

MM: Mimo dobrych chęci (administracji) nie puszczę tym razem tego płazem. Z chamstwem trzeba walczyć kulturom i godnościom osobistom. Żegnam.

--
1985? - DA'Fuzz, 1987? - Meritum, 1989? - Atari 130XE, 1992 - PC/AT, 2008 - Atari 130XE + Meritum

77

Odp: Systemy Turbo w Polsce

miałem nadzieję, że moderator przeniesie posta
prawie się udało ... wątek docelowy został usunięty
a szkoda, bo dotyczył ciekawego projektu - uniwersalny kabel sio z wejściem line-in

78

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Postów nie można przenosić, jedynie całe wątki, widać zgodnie z regulaminem omsknęła się ręka.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

79

Odp: Systemy Turbo w Polsce

grzybson napisał/a:

W Cze-wie montowało m. in. "Malinger Software & Hardawre" montowało jakąś odmianę Turbo 2000, z dodatkowym jednym przewodem przy kablu SIO. Mam dwa takie magnetofony i dwa cartridge (jeden uszkodzony... :( ). Ulotka - instrukcja wprowadzała jakiś podział na TURBO 2000 czeskie i drugie - warszawskie, zwane też M.O.S.

dokladnie ... takiego carta sam mialem z dwoma systemami: T2000 i blizzard. T2000 mocno ssalo w porownaniu do szybkosci i stablinosci blizzarda (znaczy soft wczytywal sie jesli byl nagrany w blizzardzie, a z T2000 roznie to bywalo). pozatym samo oprogramowanie systemowe do blizzarda bylo zrobione mocno pro (kopier na carcie, soft do ustawiania glowicy i jeszcze jakies fajne rzeczy) ogolnie swietnie zrobiona rzecz jak na tamte czasy.

dodam jeszcze ze "malinger software & hardware" to byli studenci z akademika + jeden moj kolega (jak sie pozniej okazalo) ktory mieszkal dwie ulice dalej. dzieki temu mialem carta z "twardym resetem" i ucieralem nosa okolicznym komodziarzom ... a jak ;)

80

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Ja mam bez sprzętowego reset'a. Cart nazywa się "Titan" i ma nawet nie najgorzej wyglądającą nalepkę (zrobię wkrótce fotkę).

grzybson/SSG^NG

81

Odp: Systemy Turbo w Polsce

cedyn napisał/a:

dokladnie ... takiego carta sam mialem z dwoma systemami: T2000 i blizzard.

o, o, o!!! To chyba takiego carta widziałem wtedy na giełdzie!

maw napisał/a:

Pamiętam, że na giełdzie katowickiej w "Związkach Zawodowych" był facet, który przegrywał blizzarda i t2000 bez wyłączania maszynki. Tzn. sięgał do przełącznika na karcie, naciskał reset, a nie "wędkował" do wyłącznika kompa. Zapamiętałem, bo też miał osiemsetę :D

Cedyn, nie znajdzie się u Ciebie jeszcze ? byś przynajmniej obfotografował/zeskanował a może i otwarł, albo pożyczył Sebanowi do skopiowania...

___
Press play on tape...

82

Odp: Systemy Turbo w Polsce

W zależności jakiego BLIZZARDA się używa (mam na myśli oprogramowanie) można użyć pojemniejszej pamięci i wyboru dokonywać przełączaniem najstarszego bitu adresowego, (Vcc lub GND) lub w jednym module zabudować dwa kardridże, To drugie rozwiązanie jest konieczne bo modele BLIZZARDA maja różną elektronikę sterującą zarówno rejestrem sprzętowym jak i wyborem banku EPROM.

83

Odp: Systemy Turbo w Polsce

sam jestem w szoku, że blizzarda były conajmniej trzy wersje - ale to by tłumaczyło kłopoty z odczytywaniem pożyczonych od znajomych kaset - czy wszystkie blizzardy były "zgodne w dół" ?

Ostatnio edytowany przez maw (2008-04-27 10:07:45)

___
Press play on tape...

84

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Co masz na myśli...trzy wersje BLIZZARDA? Oprogramowanie, czy elektronikę? Mam kilka kardridży z różnym oprogramowaniem ale jest to kompatybilne. Interfejsy do magnetofonu też są różne ale tak samo działają

85

Odp: Systemy Turbo w Polsce

sam mialem blizzarda (atares instalowal). do niego mialem wspomniany juz cartridge phoenix (z fajnymi barami u gory ekranu w menu).
byly tam 2 dosy (z urzadzeniem T:), program do regulacji glowicy (nie dzialal z normalem - probowalem) oraz z 5-6 roznych loaderow (czesc gier wymagala tego, albo tamtego loadera. zwykle starczal 'universal loader' (chyba 4 pozycja w menu)).
moze o to chodzi z tymi 3-ma wersjami blizzarda (ale zgaduje)?

86

Odp: Systemy Turbo w Polsce

sam miałem programy, które ruszały tylko z blizzardowym KOSem, takie który ruszały z tzw. "turbo loader v. 7" no i to, z blizzardem wersji 4.0 - na kartridżu XXLa

___
Press play on tape...

87

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Każdy sobie panem na zagrodzie. Różnorodność loaderów wynika z tego że w tym samym miejscu w pamięci nie może być loadera i danych np wczytującej się gry. Coś podobnego jak START SELECT w Turbo TOMS. Ale nadal jest to ten sam BLIZZARD. Bez opisu, metodą prób i błędów należy dobrać loader do danej gry (pliku) że nie wspomnę o odpowiednio długiej przerwie za blokiem (blokami) inicjalizacyjnymi) BLIZZARD ma te mechanizmy ujęte w oprogramowaniu systemowym. Taki SUPER CART robiłem DELYemu jest w nim praktycznie wszystko co do szczęścia posiadaczowi BLIZZARDA potrzeba, nie licząc interfejsu. Gdyby nie dziwactwa i pomysły programistów BLIZZARD byłby jeden a tak..... jest jak jest. Nie ulega jednak wątpliwości że jest to dobrze oprogramowany system.

88

Odp: Systemy Turbo w Polsce

No i wyjaśniło się..... T2000 to zasilacz albo kardridż http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=28087
To są młotki.....

89

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Turbo Blizzard. Dostałem wraz z dwoma cartridge od kuzyna z Górnego Śląska (Tychy). Mieszkam w woj. podkarpackim.

90

Odp: Systemy Turbo w Polsce

Pin napisał/a:

Mapasof <ciach...> Ze wspomnianej firemki kilka lat temu zagarnęliśmy 2 wielkie pudła

Nie było tam kartridża do Blizzarda albo wsadu doń?