1

Temat: Atari STe i język

Heh ozywilem to STe, ktore niedawno nabylem, zasilacz zdechniety byl. Podpialem zabawke do TV i mam pytania:)
1) Jak zmienic barbarische deutche sprache na cos bardziej angielskiego?
2) Poprosze jakies linki do ciekawego softu:)
3) Ogolnie moglibyscie sie rozgadac na temat od czego zaczac zabawe z STe
4) Czy na duze Atari jest megalomania:)?
5) Gdzie sprawdzic ilosc dostępnego ramu?
Dzieki za ewentualne odpowiedzi.

Ostatnio edytowany przez fazior (2008-05-16 08:17:07)

2

Odp: Atari STe i język

1. Verfluchte deutsche zamienisz na fucked english wymieniając TOSa, czyli ROMy.
2. http://www.google.pl
3. Zabawę zaczynamy od włączenia dwóch monitorów i komputera :D
4. Duże atari to megalomania ;)
5. Oglądając ilość zajętych slotów ram i typ simmów.

Edit: ło matko,  Atari napisałem z małej litery. Bedę przeklęty i obłożony anatemą, a i kondemnatka się znajdzie.

Ostatnio edytowany przez jer (2008-05-16 08:59:55)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

3

Odp: Atari STe i język

Ad. 1 AAAaaaaaaale syf, takich romow to ja pewnie nigdzie nie upoluje
Ad. 2 Liczylem na jakiegos gotowca:)
Ad. 3 uuuu brawo brawo, o cos innego mi chodzilo. Ps. Dlaczego 2 monitory?
Ad. 4 ech...
Ad. 5 nie da sie tego jakos w systemie oblookac? sloty mam zapchane 4 a simy sa 30 pinowe i nic na nich nie widac.

4

Odp: Atari STe i język

1. Upolujesz, upolujesz. Pełno tego, tylko trzeba zaprogramować epromy lub flashe.
2. Po wpisaniu w googlach"atari st download" pierwsze jest to: http://www.atari-forum.com/viewtopic.php?p=70867
3. Jeden do Low i Medium resolution - może być TV, drugi hi-res np. SM 124
4. :)
5. Na simmach masz kostki. Jeżeli mają napis 41256 to masz 1M. Możesz je wymienić na simmy 1M, bedziesz miał 4M. Na desktopie powinna być ilość pamięci, poszukaj słowa "speicher". Gdzie, to nie pamiętam, może jak się który STfan budzi, to podpowie.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

5

Odp: Atari STe i język

Ad 1) jakiego eproma kupic?
Ad 2) heh informerzy w robocie mi wszystko poblokowali kurcze, w domu wyszla mi umowa, zmieniam mieszkanie wiec chyba nic nie zciagne:)
Ad 3) tragedia:)
Ad 4) ech2...
Ad 5) poszukam "speicher"

6

Odp: Atari STe i język

ad 1. mozesz generalnie skorzystac z programu seltos w ktorym wybierasz jaka wersje tos'u zaladowac, tyle ze wydaje mi sie ze to rozwiazanie
ma sens w przypadku dysku twardego i wiekszej ilosci pamieci
ad 5. wszystkie ciekawe dane o ST mozesz uzyskac programem Sysinfo.

7

Odp: Atari STe i język

1. eBay
2. PlanetEmu
4. Disk 1 Disk 2

8

Odp: Atari STe i język

Heh jeszcze jedno, moze ktos tak pokrotce opisac co warto dokupic do tej ataryny zeby przyjemnie sie tym bawic (Hdd , 4mb ramu i angielski TOS to oczywista oczywistosc, ale czy cos wiecej warto by dolozyc zeby bylo przyjemniej?)

9

Odp: Atari STe i język

żeby było przyjemniej musisz sprzedać amigi ;)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

10

Odp: Atari STe i język

polecam interfejs sieciowy Ethernec oraz interfejs PS/2 ( ale wtedy bys musial uzyc nieoryginalnej myszy :) )
to sa moje dodatkowe oczywiste oczywistosci :)

11

Odp: Atari STe i język

jest coś takiego jak seltos?? :) - WOW - akuratnie mam do STe twardysk, oraz 4MB ram :)-... łoka - gooooooogle ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2008-05-17 08:59:25)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: Atari STe i język

fazior - skad jestes ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: Atari STe i język

fazior pisz też do mnie, co moge to pomoge

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

14

Odp: Atari STe i język

sqward napisał/a:

żeby było przyjemniej musisz sprzedać amigi ;)

W Zyciu Warszawy, jak to koles z amigowego forum napisal ladnie "Dajmy im spokoj, maja wieksze kompleksy niz my. My jakos (przez lornetke) widzimy jeszcze peleton, oni natomiast maja na tylnim kole "bus odpoczynku" " Reasumujac Amiga daje radosc (przynajmniej mi) i nigdy sie moich przyjaciolek nie pozbede:). No i nie musze czekac i cieszyc sie ze mi ktos na flakona starstruck TBL przepisze (patrz newsy) bo u mnie chodzi natywnie ladnie i szybko od momentu ukazania sie:D

15

Odp: Atari STe i język

jury napisał/a:

polecam interfejs sieciowy Ethernec oraz interfejs PS/2 ( ale wtedy bys musial uzyc nieoryginalnej myszy :) )
to sa moje dodatkowe oczywiste oczywistosci :)

Gdzie takie cudo nabyc? O Ethernec mi chodzi. Planuje sobie oltarzyk atari zrobic, czyli wyposazone we wszystkie sensowne dodatki STe.

16

Odp: Atari STe i język

stryker napisał/a:

fazior - skad jestes ?

Z pod Kielc jestem:)

17

Odp: Atari STe i język

Ryszard Mauersberg napisał/a:

fazior pisz też do mnie, co moge to pomoge

Dzieki wielkie, na pewno skorzystam:).

18

Odp: Atari STe i język

fazior napisał/a:
jury napisał/a:

polecam interfejs sieciowy Ethernec oraz interfejs PS/2 ( ale wtedy bys musial uzyc nieoryginalnej myszy :) )
to sa moje dodatkowe oczywiste oczywistosci :)

Gdzie takie cudo nabyc? O Ethernec mi chodzi. Planuje sobie oltarzyk atari zrobic, czyli wyposazone we wszystkie sensowne dodatki STe.

ja zakupilem ten interfejs od Rory'ego McMahon'a, pisz do niego ( po angielskiemu :) ) na ponizszy adres:
konto: fujiman na serwerze: netzero.com

19

Odp: Atari STe i język

Dzieki wielkie

20

Odp: Atari STe i język

Wiem, że wątek się zakończył, ale ja pozwolę sobie jeszcze dodać coś co mi się spodobało - GameBase. Sciągasz, instalujesz klienta, dorzucasz katalogi z grami a potem możesz testować gierki bezpośrednio w dołączonych emulatorach (jeden "klik"), ew zgrać sobie na dyskietki i wrzucić na ST. Gierek jest kilka GB. W bazie także instrukcje do gier, recenzje, screeny itp.

http://www.gamebasest.pwp.blueyonder.co.uk/