1

Temat: Glucholazy 2k8 - regulamin

Wlasnie przeczytalem regulamin kompotow na Glucholazy - fragment dotyczacy intr i dem. Jest tam (w obu wariantach) zapis:
"Intro musi mieć możliwość powrotu do OS (przez naciśnięcie dowolnego klawisza lub po naciśnięciu klawisza RESET wykonywać JMP ($A))."

Mam pytanie: ktore z istniejacych dem/intr spelnia podpunkt 1-szy?

2

Odp: Glucholazy 2k8 - regulamin

Niestety niewiele, ale to jest ukłon w stronę posiadaczy twardych dysków itp., a poza tym nie jest bardzo trudne do wykonania. Poza tym IMO powrót do systemu za pomocą przełącznika ON/OFF nie jest najlepszym pomysłem.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Glucholazy 2k8 - regulamin

Hmm...
O ile reset to jeszcze rozumiem, to dowolny klawisz jakos mniej lykam. IMHO lepszy bylby nie tyle powrot do dos-a (jmp ($0a)), co np. zimny start. Jak demo sie rozejdzie po pamieci, to czesto dosa juz nie ma - skok przez $0a nie ma wtedy sensu.

4

Odp: Glucholazy 2k8 - regulamin

To znaczy jest tak. Jeśli komuś zależy na powrocie do DOS to pewnie ma spartę, która siedzi w wybranym banku, którego nie wybieramy przy starcie dema, bo takiemu userowi, który korzysta z DOS II+/D to tylko zimny start zostaje.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Glucholazy 2k8 - regulamin

A po co wogole regulamin? Przeciez nie bedzie wysypu prac.

6

Odp: Glucholazy 2k8 - regulamin

regulamin powinien precyzować gdzie można pić, ile można wypić i jakie trunki można pić, w końcu jest to najistotniejsza sprawa każdego szanującego sie party

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

7

Odp: Glucholazy 2k8 - regulamin

dely napisał/a:

To znaczy jest tak. Jeśli komuś zależy na powrocie do DOS to pewnie ma spartę, która siedzi w wybranym banku, którego nie wybieramy przy starcie dema, bo takiemu userowi, który korzysta z DOS II+/D to tylko zimny start zostaje.

no ale przecież jak demo/intro zniszczy cały obszar $0000-$FFFF, albo obszar w którym DOS odpala po resecie lub jmp ($0a)  to i tak żadna sparta z żadnego dodatkowego banku ext. RAM już i tak nie wstanie? ;)

8

Odp: Glucholazy 2k8 - regulamin

wg mnie intro powinno potrafić wrócić do DOS-u, w końcu taka powinna być istota intr, gdyby intra przed skrakowaną grą nie potrafiły wrócić do DOS-a :) to dopiero byłoby zabawnie

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

9

Odp: Glucholazy 2k8 - regulamin

ja mysle (spodziewajac sie tradycyjnego juz wysypu prac), ze regulamin powinien sie skladac z jednego punktu:
dzielo bedzie uruchamiane na real sprzecie wyposazonym w ...

gdybysmy mieli setke produkcji na rok, to mozna wymyslac regulaminy. ale jak srednio mamy 2-3 dema (wszystkich kategorii) na rok, to nie ma sensu.

10

Odp: Glucholazy 2k8 - regulamin

ehhh - skąd się to wzięło... :) - jak na mój gust w zasadzie chodzi o to, by demo wystartowało z SDX, lub MyDOS'a a powrót nie jest koniecznością. Chyba zapisy regulaminu trzeba zmodyfikować, np to jest bez sensu:

"powinien mieć możliwość wskazania używanych banków pamięci za pomocą wbudowanej lub zewnętrznej wybieraczki."

Musi mieć możliwość wyboru banku pamięci :)

... oraz zapis, że intro 16k musi mieć mniej niż 16k, czyli równo 16384B nie może mieć, tylko maksymalnie 16383B?? :)

Ostatnio edytowany przez Pin (2008-06-16 07:25:18)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: Glucholazy 2k8 - regulamin

nie ma zapisu, ze nie moga brac udzialu prace z innych platform odpalone na atari.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

12

Odp: Glucholazy 2k8 - regulamin

A ja może bym zaproponował żebyście miast krytykować i kłócić się o jeden bajt względnie sformułowanie usiedli i zaczęli przygotowywać prace? :P

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

13

Odp: Glucholazy 2k8 - regulamin

chodzi jedynie o precyzyjne formułowanie regulaminu, co nie jest rzeczą trudną.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

14

Odp: Glucholazy 2k8 - regulamin

http://tiny.pl/2g85

15

Odp: Glucholazy 2k8 - regulamin

xxl napisał/a:

nie ma zapisu, ze nie moga brac udzialu prace z innych platform odpalone na atari.

Rozumiem, że chodzi o prace własnoręcznie przygotowane na innej maszynie/tudzież emulu :)

All I hear is the sound of me falling on the ground