1

Temat: Hobgoblin wydany

Witam,
Po miesiacach czajenia sie, pracy w tajemnicy, i zmuszania to pomocy wielu z Was ;) mam zaszczyt zaprosic wszystkich na serwis nowego wydawnictwa publikujacego gry na Atari:

http://www.gr8.atari.pl

Znajdziecie tam gre Hobgoblin - konwersje autorstwa XXL'a, Kaz'a i stRinga, ktora mozna pobrac jako freeware lub zakupic na cartridgu.

Zapraszam!
--
nosty
GR8 Software

2

Odp: Hobgoblin wydany

Eee tam ..... zmuszania. Zaproponowałeś czy mogę to zrobić i tyle.

3

Odp: Hobgoblin wydany

Zenon - Twoja wiedza była niezbędna - wiesz dobrze, że mało kto zna się tak na kartach jak Ty ;)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

4

Odp: Hobgoblin wydany

na stronie nie ma instrukcji no wiec tu zapodam:

dzoj - wiadomo,
s - wlaczenie sfx
m - wlaczenie muzyki
p - pauza
esc - wyjscie z gry
1,2,3 - ustala szybkosc gry

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

5

Odp: Hobgoblin wydany

Była mi potrzebna i niezbędna pomoc naprawde wielu osób...
Właściwie połowa mojej pracy polegała na namawianiu do współpracy i koordynowaniu wysiłków innych ;)

Jak pisałem na stronie: nie chcę upubliczniać szczegółów tej współpracy, ale serdecznie Wam dziękuję!

6

Odp: Hobgoblin wydany

Noo ladne cacko. Gratulacje i czekam na aukcje.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

7

Odp: Hobgoblin wydany

no fajniutka, nowa gra; pewnie bym kupił jeszcze parę lat temu:) niemniej gratulacje dla twórców i wydawcy:)

gep/lamers^dial

8

Odp: Hobgoblin wydany

Gratulacje :)

Parę komentarzy
- zajebista nazwa firmy  - GR8 ! aczkolwiek bardziej by pasowała do innych, bardziej monochromatycznych konwersji :)
- ładna grafika w obrazkach
- gorsza grafika w grze
- niezły dźwięk
- niestety: strasznie trudne, odechciało mi się po kilku minutach :(

Poza tym, mam wrażenie, że pewne rzeczy w temacie dystrybucji są ściągnięte z Yoompa, ale to chyba dobrze :)

Tak trzymać, powodzenia z następnymi grami :)

: 404. Stopka not found

9

Odp: Hobgoblin wydany

Noty, to co zrobiłeś to historia, opisz co i jak dla potomnych. Nie chodzi o stawianie pomników, po prostu opis jak się to tworzyło. W przyszłości ktoś pracę dyplomową o tym napiszę. Nie jest mi do żartów więc proszę nie doszukiwać się podtekstów. Po prostu opisz to

10

Odp: Hobgoblin wydany

nie da sie uniknac porownan :-) yoomp byl po wielu latach pierwsza wydana gra. co do dystrybucji to jest wlasnie punkt ktory na pewno nie byl wzorowany na yoomp - wiele razy z nostym rozmawialismy o tym. uwazam sposob dystrybucji yoompa za jedyny slaby punkt jego wydania.

gratuluje nostemu, udalo mu sie wydac gre, teraz czytalem na stronie ze zostalo jeszcze chyba 17 kartow wiec jest szansa ze mu sie koszty wroca hehe no ale duma pozostanie.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

Odp: Hobgoblin wydany

A za kilka lat wykupią upadające Atari, i będą wydawać gry pod jedyną słuszną marką :)

Btw. Możesz Nosty zdradzić jak to kosztowo wychodzi?

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2008-11-01 12:10:57)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

12

Odp: Hobgoblin wydany

Kongratulejszyn nosty. No chlopie dales z siebie niezle - to zbieractwo kartow Ci juz nie wystarczalo i wziales sie za produkcje. No bardzo ladnie, mam nadzieje ze Ci sie cala impreza zwroci. Stronke tez widzialem, bardzo fajna i nazwa firmy rowniez super. Aha bylbym zapomnial... to powiadasz ze Cybernoid na Atari bedzie.... no prosze, kto by pomyslal.
Pozdrawiam i powodzenia zycze.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

13

Odp: Hobgoblin wydany

Gratulacje wydania! Co do strony: jest tam kilkanaście "literówek", które szpecą całość - przydało by się je poprawić korzystając z jakiegoś tezaurusa...

___
Press play on tape...

14

Odp: Hobgoblin wydany

Jak to mawia Chylińska w programie "Mam talent" - jestem totalnie zaskoczona!!!!! REWELACJA!!!

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

15

Odp: Hobgoblin wydany

Dziekuje Wam wszystkim za gratulacje i mile slowa. Ale odetchne i bede sie cieszyl dopiero kiedy poskladam to wszystko do paczek i powysylam :)

@Eru - zdawalem sobie sprawe, ze porownania do edycji cartowej Yoomp'a beda nieuniknione. I jak kiedys pisalem wysoko podniosles poprzeczke, co mnie mocno zmobilizowalo.
Ale wiesz przeciez, ze na pomysl wydawania cartow w takiej formie wpadlem niezaleznie, bo gdzies kolo marca zwrocilem sie do Ciebie z pytaniem czy nie zgodzilbys sie zebym wydal Yoompa na carcie. Pomysly na serie zwykla i rozszerzona, numerowane kopie, pudelko z obwoluta, powstaly tez sporo przed wydaniem Yoomp'a i "mam na to papiery" ;)
Natomiast oczywiscie bez krempacji analizowalem Twoj sukces i kopiowalem niektore dobre rozwiazania. Nawet wprost pytalem Cie o niektore doswiadczenia. Nie wstydze sie tego, i wiem ze nie masz o to żalu, bo parafrazujac: "Każdy swoją drogą, ale na jednej scenie, bo Atari to łączenie, a nie dzielenie..." :)

Aha, jesli przez "grafike w obrazkach" rozumiesz ekrany tytulowe i koncowe, to gratulacje naleza sie Kaz'owi, a jesli ilustracje w poligrafii to Meśce.

Gra jest trudna, a i tak XXL odrobine ja ulatwil w porownaniu z wersja BBC :D Ja do polowy doszedlem bez cheatow :P

@Zenon - opisze na spokojnie (Kaz juz oczywiscie nalegal) moje doswiadczenia jak tylko ogarne zamieszanie zwiazane ze sprzedaza. Powiem jedno - nie dziwie sie juz, ze Eru mimo wielu prosb, nie wyprodukowal do tej pory wiecej sztuk swojej gry.
Bo to co wydawalo mi sie na poczatku latwa i przyjemna zabawa, pochlonelo mi tyle czasu, pieniedzy, pracy i nerwow, ze jakbym wiedzial to od poczatku to bym sie chyba nie podjal. A jakbym nie mial pomocy od wielu z Was, to bym nie skonczyl... A potem jak juz sie wciagnalem to brnalem uparcie dalej ;)

@atari_classic - prace nad Cybernoidem sa akurat na bardzo wczesnym etapie. To kwestia wielu miesiecy jeszcze. Wczesniej beda inne gry.

Ostatnio edytowany przez nosty (2008-11-02 01:36:21)

16

Odp: Hobgoblin wydany

Wczesniej beda inne gry.

Nosty, zmieniaj teraz opis na "władca kartridży" :)

___
Press play on tape...

17

Odp: Hobgoblin wydany

Gra jest ciekawa ;) Bardzo spectrumnowy klimat (w sam raz na halloween ;) ) Brakuje mi trochę oprawy muzycznej i tła jak w wersji z C64. Swoja drogą czemu przeportowaliście ją z BBC Micro a nie C64? Chyba łatwiej by było?

Co do ograniczonego popytu to wydaje mi się, że brak różnic w wersjach gry jest tego główną przyczyną. Pudełko i breloczek to tylko pudełko i breloczek. Gdyby wersja pudełkowa była inna (samplowane efekty, animowane wstawki, bonusy, zapisywanie stanu etc.) to sam bym ją pewnie kupił. Ponieważ jest taka sama - nie kupię. Przecież przy obecnej technice możnaby pokusić się o kilkumegowy cartridge z animacjami, samplami itp. Łatwo jest zrobić bankowanie takich "multimediów", żeby się szybko odtwarzały. Możliwości są na prawdę spore :) Pomyślcie o tym przy nastęnych tytułach.

Ostatnio edytowany przez alex (2008-11-03 00:32:57)

18

Odp: Hobgoblin wydany

chyba nie grales w wersje na c64... ale tlo na c64 faktycznie jest fajne.

co do wypasionych wersji gier na karcie to jest to od pewnego czasu walkowane, tak ze kto wie.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

19

Odp: Hobgoblin wydany

@alex - co do oprawy muzycznej, to zaloze sie, ze nie doczytales klawiszologii i nie wlaczyles muzyki w czasie gry (klawisz M) jak kilka innych osob? ;)

Ograniczony popyt mi nie przeszkadza, bo nie chodzi o biznes tylko o kolejne tytuly. Tym bardziej zreszta, ze popyt raczej przerosl moje oczekiwania: 25szt. + dodatkowe 20 rozeszly sie w poltorej doby! A jak wymyslalem ten "interes" to planowalem ze zrobie 100szt i bede sprzedawal przez... 2 lata ;)

A odnosnie "wypasionego" carta: byl taki pomysl omawiany. Ale po pierwsze, musialbym zmusic (lub zmotywowac ;) autora gry zeby pracowal nad tymi bonusami, animacjami itp. dla 100 osob ktore kupia gre na carcie. A tenze autor (XXL) juz sie rwie do kolejnych projektow i nie bede go zatrzymywal.
Po drugie, ja wlasnie nie chcialem aby wersja freeware roznila sie od cartridgowej! Nie chce w ten sposob "zmuszac" do kupowania carta. Wtedy to byloby naprawde komercyjne a nie hobystyczne podejscie. Po co? Zebym stracil kolegow? :P A jak ktos by go zdumpowal i zrobil konwersje do xex'a to co, mialbym go podac do sadu? ;) Kto lubi pudelka, cartridge i breloczki to kupi zestaw... Kto lubi binarki to sobie sciagnie xex'a. Kazdy jest zadowolony (no moze poza Toba ale sorry - jestes w mniejszosci ;).

20

Odp: Hobgoblin wydany

Nosty - jesteś chyba prekursorem jeśli chodzi o udostępnianie wydawanej gry w sieci równolegle i za darmo! Wielkie gratulacje - bardzo mi się podoba Twój pomysł. Gratulacje również dla całego Zespołu - kawał dobrej roboty.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

21

Odp: Hobgoblin wydany

Ekhm, ekhm, no bez przesady z tym prekursorstwem :)

: 404. Stopka not found

22

Odp: Hobgoblin wydany

Aaaaaaa - bardzo przepraszam :) Rzeczywiście !

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

23

Odp: Hobgoblin wydany

nosty napisał/a:

Tym bardziej zreszta, ze popyt raczej przerosl moje oczekiwania: 25szt. + dodatkowe 20 rozeszly sie w poltorej doby! A jak wymyslalem ten "interes" to planowalem ze zrobie 100szt i bede sprzedawal przez... 2 lata ;)

Widać że wśród Atarowców jest wielu kolekcjonerów, którzy się do tego nie przyznają :).

"...Jeśli więc nie traktujemy dysku jako podręcznego śmietnika, w którym przechowujemy wszystko, co tylko wpadnie nam w ręce, to 20 MB starcza nawet z dużym zapasem..."

24

Odp: Hobgoblin wydany

http://www.upimg.eu/upload/photo/min24034.jpg

Za czym kolejka ta stoi? Juz teraz wszystko jasne. To sami kryptokolekcjonerzy,hehe.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

25

Odp: Hobgoblin wydany

XXL: Masz rację, nie grałem, ale popatrzyłem na tło, pomyślałem o zgodności kodu i zapytałem ;) A co do wypasionych wersji to mam nadzieję, że się to kiedys uda :)

Nosty: Nie doczytałem - po wciśnieciu M wszystko jest juz OK :) Wypasionych cartridgey raczej do XEXa nikt by nie zdumpował, bo myślałem o dośc zaawansowanych i pamięciożernych bajerach. Co do komercyjności projektu, to co jest złego, żeby osoby, które tak wiele robią, nie zarobiły sobię trochę ku uciesze pozostałych? Ja bym się nie obraził, że musze zapłacić :) pieniądze motywują :) Tak czy siak - jestem zadowolony - nie jestm wcale w mniejszości, żeby nie było ;)