Temat: blokowanie stron

Witam.
Potrzebuje od Was pomocy:)

Musze w pracy zablokowac na paru komputerach pewne strony youtube, onet, nk, pudelek itp.
W jaki sposob to najlepiej zrobic? Probowalem przez plik HOST wpisywac domeny, ale da sie to latwo obejsc.. np wpisujac domene z www.. i drugie to za cholere nie dziala to pod FireFoxem (chyba ze zle cos robie).

Czy mozecie mi podpowiedziec jak to zrobic (najlepiej jak by to bylo przez HOST blokowane), ale moga byc tez programy darmowe (do uzytku w firmie).

System na jakim to ma dzialac to WinXP sp2/sp3 pl, przegladarki: ff, opera, ie, chrome

dziekuje i pozdrawiam

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

Odp: blokowanie stron

Przy okazji, nie dodawaj do SWLi linków do swojej strony, bo mi się w różnych miejscach pojawiają, ok? ;)

3

Odp: blokowanie stron

a nie lepiej na routerze wyciac?

4

Odp: blokowanie stron

Vasco/Tristesse, o jakich SWLach mowisz:) podaj adres i jakie slowo:], masz jakies fajne zaplecza?

Xan-> No wlasnie admini dali dupy i kupili jakis badziewiarski router;), admini z niby powaznej firmy datacom.pl, wiec pozostaja mi inne metody:/

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

5

Odp: blokowanie stron

chcesz robić konkurencję dla red flag linux? ;)

6

Odp: blokowanie stron

http://www1.k9webprotection.com/
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … omi+3.2.90
http://www.quantus.pl/mailscan/eScan/web_scan.htm
http://blacklists.w.interia.pl/index_b2004.htm
http://www.squidguard.org/

jak używasz Kasperskiego to też ma odpowiednią funkcje w tym zakresie

co do wycięcia pod "Hostem". Na każdą tak dopisaną stronę da się wejść przez odsyłacz, więc sposób dobry ale na niezbyt rozgarnięte dzieci.

na koniec pozostają firewalle, lub blokada pod samą Mozillą jeśli jest def-przeglądarą

komercyjnie załatwi to jeden mały programik: WebLock

gep/lamers^dial

7

Odp: blokowanie stron

gepard: a jak jest z tymi programami: łatwo je obejść?

najlepsza to by była dedykowana dystrybucja linuxa i po problemie ;)

8

Odp: blokowanie stron

Maly_swd: jaki masz router  (firma, model)?

btw. Mzesz postawic linuxa lub freebsd z firewallem w trybie bridge. To moze byc najgorsza syfna maszyna jaka znajdziesz w pracy lub na smietniku i 3 sieciowki (proponuje pfSence ze wzgledu na interface www, bedzie ci latwiej).
Mozna tez przez proxy server filtrowac ruch na poszczegolnych uslugach.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2008-12-05 19:08:58)

9

Odp: blokowanie stron

Monsoft, niestety ja oficjalnie nie moge grzebac przy serwerze i calym pierdzielniku bo bym zrobil to 100razy lepiej niz ten pierdzielony Datacom.
Jedynie co moge to zainstalowac free oprogramowanie na kazdej maszynie w firmie. Myslalem ze da sie jakos latwo plik HOST zedytowac i wpisac tam blokady.
Wszystko mi pieknie dzialalo ale: FF przepuszczal strony, i jak strona ma subdomeny to trzeba kazda wklepac;/ - macie na to jakis sposob?

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

10

Odp: blokowanie stron

A dodatek FoxFilter Cię nie zadowala?

Ostatnio edytowany przez ilr (2008-12-05 23:39:58)

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

11

Odp: blokowanie stron

xan: każdy da się obejść prościej lub bardziej mieszając, najszybciej zmieniając proxy etc.,pytanie tylko jak bardzo, dociekliwy gość będzie chciał mimo utrudnień, skorzystać np. z p2p w pracy bądź z nudów zabawiać sie z youtubem...i ile będzie się Małemu chciało walczyć z przebiegłymi pracownikami?;);)

gep/lamers^dial

12

Odp: blokowanie stron

A wiec: pracownicy to w wiekszosci blondynki;) okolo 20sztuk.
Uzywaja 4 roznych przegladarek

Ja wiem ze sie da obejsc przez proxy - one o tym nie wiedza;)

wiec prosty program by sie przydal, tylko warunek: free i do uzytku w firmie

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

13

Odp: blokowanie stron

Mały, zapewnij im w tym czasie inne atrakcje, to nie będą po naszych-klasach/youtubeach ganiać ;)

14

Odp: blokowanie stron

no to spróbuj coś z zapodanych linków, są absolutely free :)

gep/lamers^dial

15

Odp: blokowanie stron

Ok, Gepard, dzieki... sprawdzalem ten z dobrych programow i wszystko by bylo ok, ale na ff nie dziala;/
W poniedzialek sie jeszcze troche pobawie i zobaczymy co z tego wyjdzie.

pozdrawiam

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

16

Odp: blokowanie stron

Hmm czy cos takiego by nie zadzialalo  w pliku hosts ?
U mnie to dziala na kilku maszynach i pod wszystkimi przegladarkami.


127.0.0.1    www.007guard.com
127.0.0.1    007guard.com
127.0.0.1    008i.com
127.0.0.1    www.008k.com
127.0.0.1    008k.com
127.0.0.1    www.00hq.com
127.0.0.1    00hq.com
127.0.0.1    010402.com
127.0.0.1    www.032439.com
127.0.0.1    032439.com
127.0.0.1    www.100888290cs.com
127.0.0.1    100888290cs.com
127.0.0.1    www.100sexlinks.com
127.0.0.1    100sexlinks.com
127.0.0.1    www.10sek.com
127.0.0.1    10sek.com
127.0.0.1    www.123topsearch.com
127.0.0.1    123topsearch.com
127.0.0.1    www.132.com