Temat: port com

Witam.
Potrzebuje Waszej pomocy;)

1. z racji ze obecne komputery nie maja portow COM a musze podlaczyc drukarke fiskalna z takim kablem
2. na komputerze jest win xp sp3 pl i raks4 (dosowy) odpalany w windowsie
3. czy w takim zestawie taka przelotka com-USB bedzie dzialala?
4. czy trzeba i jak ustawic emulacje portu com, aby szlo przez usb
5. czy dwie takie przelotki nie beda sie gryzly? potrzebuje 2 porty com
6. lub co innego mozecie polecic

takie cos wystarczy? http://www.allegro.pl/item639539525_usb … gutta.html

dzieki za pomoc

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

2

Odp: port com

Maly_swd napisał/a:

1. z racji ze obecne komputery nie maja portow COM a musze podlaczyc drukarke fiskalna z takim kablem

nie wszystkie ... sa piny na plycie .. przynajmniej jest tak u mnie... w tym co robisz niema nic ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: port com

Maly_swd napisał/a:

takie cos wystarczy?

A może coś na PCI lub PCMCIA czy ExpressCard (jeśli to laptop). A jeśli już to może nie Prolific, ale FTDI (np. ft232rl) - podobno lepiej działają (ja miałem coś na Prolific i była kicha).

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

4

Odp: port com

jest to stacjonarny, na plycie nie ma nic... mam dwa wyjscia albo USB-> albo cos na PCI.
wiec co polecacie? Co bedzie lepiej smigalo, PCI-> czy USB-> .. te programy sa dosowe:) wiec tu moze byc jakies ale..

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

5

Odp: port com

Mam kartę PCI z portami na chipsecie Moschip, podobną do takiej:

http://allegro.pl/item637620924_kontrol … schip.html (link jako przykład, nie sugeruję zakupu u tego gościa).

to prawdziwe RS232 i LPT. Co prawda ja tego używam do nieco innych celów (różne stare programatory podpinane pod COM i LPT). Ale w moim przypadku sprawdza się wyśmienicie. Nic co miałem na USB nie było w stanie działać poprawnie ze starszym softem którego musiałem używać.

I tutaj jeszcze tylko 2xCOM: http://allegro.pl/item641268590_karta_k … al_x2.html

to czy masz niewyprowadzone com-y na płycie możesz sprawdzić w BIOS, jeżeli są opcje konfiguracji portów to siedzi gdzieś na płycie takie 10-pinowe gniazdo (wannowe). Zajrzyj do specyfikacji swojej płyty głównej albo do user's manual.

ale faktem jest iż niektóre płyty zostały pozbawione portów, ja mam w pracy jakiegoś Abita z AMD i tam śladu po portach COM nie ma. Co ciekawe i tak zawsze wkładają układ multi I/O który za zintegrowany zazwyczaj kontroler stacji dysków. W nim zazwyczaj jest również LPT i 2xCOM. Tylko sporo producentów nie kwapi się dołożeniem transciverów i złączek dla RS-ów.

Ostatnio edytowany przez seban (2009-05-27 22:28:22)

6

Odp: port com

Maly_swd napisał/a:

Witam.
5. czy dwie takie przelotki nie beda sie gryzly? potrzebuje 2 porty com

Racja, nowe płyty mają gniazda wannowe pod COMy. W Asusach są, ale nie wyprowadzone - trzeba dokupić śledź za 2zł na allegro.

7

Odp: port com

przy zastosowaniach typu "kasa fiskalna" powinien nawet prolific sobie poradzic (choc i tak ftdi bardziej polecam).
2 kable nie beda sie ze soba gryzly w zaden sposob - tak wiec nie masz sie o co martwic.
aby to dobrze pracowalo pod dostem - co najwyzej bedziesz musial "przemapowac" porty, na takie, ktore sie da wybrac w tej dosowej aplikacji.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

8

Odp: port com

jellonek: prolific sobie nie poradzi
jako ze pracowalem rok w takiej firmie jako it wlasnie przy kasach fiskalnych polecam karte o ktorej mowi seban
ustawisz sobie porty jak w dosie i bedzie smigac
ogolnie paranoja... gowniane dosowe programy i windows xp

przechodze na tumiwisizm

9

Odp: port com

candle: ja pracowalem 5 lat w takiej firmie i mowie ze zarowno na ftdi jak i na prolific kable "dawaly rade", tyle ze byly podpinane pod linuksowe "cienkie klienty" udostepniajace drukarki fiskalne na portach usb/rs przez ser2net (btw. co jest niezgodne z polskim prawem fiskalnym ;P )
moze to zalezy od rodzaju drukarki? te, do ktorych ja sie odwolywalem - zawsze na sztywno mialy ustawione 9600 i nie zmienialy tej predkosci co chwile (jak to ma miejsce w przypadku sio2pc) - tak wiec nie ma sie co tu nie wyrabiac...

co do paranoi - jak najbardziej sie zgadzam sie...

Ostatnio edytowany przez jellonek (2009-05-28 08:20:41)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

10

Odp: port com

Dzieki Panowie:)
Kupilem to co kolega Seban zaproponowal... http://allegro.pl/item641268590_karta_k ? al_x2.html
zobaczymy, bede walczyl z tym w weekend (jak dojdzie paczka) i dam znac co i jak... (moze sie komus na przyszlosc przyda)

pozdrawiam

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

11

Odp: port com

Candle napisał/a:

.....ogolnie paranoja... gowniane dosowe programy i windows xp

Dla mnie paranoją jest to, że dla banalnego programu sprzedaży - gdzie wystarcza DOS + czytnik + drukarka fiskalna + klawisz Enter do zatwierdzenia - trzeba będzie kupować gówniane środowisko Vista abo Win7 i komputer z megagigami ramu.
Wkrótce nawet alternatywne DOSy nie wystartują na współczesnych płytach bo te w większości są "Windows Only"

12

Odp: port com

nie trzeba, ale bardzo chetnie sprzedawca obuwa klienta w takie cos...
w koncu to nie problem nie sprzedac, tylko sprzedac komus, kto tego nie potrzebuje...
sa systemy pracujace na linuxach i terminalach bezdyskowych, ale one nie sa wcale tansze

jell: co do linuxa to sie zgadzam, nawet kolektory pracuja na puciaku i set2net, ale jak przychodzi do dosowych wersji programow to jest problem - zwykle cala obsluga jest realizowana przez porty io, bez odwolan do dos'a (np kochany subiekt)

Ostatnio edytowany przez Candle (2009-05-28 20:24:54)

przechodze na tumiwisizm

13

Odp: port com

Windows tam jest potrzebny do obslugi maila/netu/worda itp. Oraz subiekta w wersji windowsowej... Wiec wiecie to ma byc all in one;)

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

14

Odp: port com

tak tak.. na koniec jest totalna rozpierducha i system robi pad :)

przechodze na tumiwisizm

15

Odp: port com

tak swoją drogą to do pracy pani w sekretariacie/aptece/na poczcie itditp to z nowych komputerów bym wybrał coś pokroju EeeBox.

16

Odp: port com

Ja wiem ze ten komputer jest nieprzystososwany, ale nie mam na to wplywu jakie ma byc oprogramowanie. Inna sprawa to ze Subiekt dos zawiesza sie na CORE 2 QUAD:) Trzeba bylo zmusisc windowsa aby odpalal to na 1 rdzeniu....

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

17

Odp: port com

> Trzeba bylo zmusisc windowsa aby odpalal to na 1 rdzeniu

startht.exe

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

18

Odp: port com

ktory jest na kazdej plycie serwisowej insertu...

przechodze na tumiwisizm

19

Odp: port com

xan - w cenie eee boxa postawie "biurowa" maszyne z raidem (wiekszy spokoj). wszystko zalezy ile kto ma miejsca na sprzet ; ).

20

Odp: port com

startht.exe nie bangla na c2q ;)
musialem potraktowac ntvdm.exe  tym programem Imagecfg.exe

pozdr

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>