1

Temat: nowa stacja do atari

Czy bylby ktos zainteresowany calkowicie nowa stacja do atari?

Pytam, bo podczas moich prac nad SN360 (znaczy nad reversingiem) pojawila sie koncepcja zbudowania zupelnie nowej
2 napedowej stacji (5.25 i 3.5) . Nie trzeba by przy tym zdobywac/kanibalizowac zadnego WD1771 ani WD2797.
Calosc zamykala by sie w 3 scalakach po 5 zl :) Prototyp niedlugo (moze w glucholazach)

2

Odp: nowa stacja do atari

a produkują jeszcze dyskietki do jakiejkolwiek stacji dysków, chyba tylko 3"5 HD 1.4MB

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: nowa stacja do atari

No tak, wiedzialem. No przeciez mamy pecety, eh.
Chodzi o look'n'feel.

4

Odp: nowa stacja do atari

mikey napisał/a:

Czy bylby ktos zainteresowany calkowicie nowa stacja do atari?

Tak, ja jestem zainteresowany.

tebe napisał/a:

a produkują jeszcze dyskietki do jakiejkolwiek stacji dysków, chyba tylko 3"5 HD 1.4MB

Z tego co gdzieś czytałem to już zakończyli produkcje dyskietek 3,5" 1,44MB i sprzedają już tylko to co mają w magazynach.

Ostatnio edytowany przez Gzynio (2009-06-28 23:42:51)

"...Jeśli więc nie traktujemy dysku jako podręcznego śmietnika, w którym przechowujemy wszystko, co tylko wpadnie nam w ręce, to 20 MB starcza nawet z dużym zapasem..."

5

Odp: nowa stacja do atari

ja tez bylbym zainteresowany - urzadzenie sio czy new device?
czy bedzie obslugiwalo dyski 1.44? (w sumie to tylko takie mnie interesuja)

jakies szczegoly?

przechodze na tumiwisizm

6

Odp: nowa stacja do atari

Mikey, jezeli twoj interfej opiera sie na tylko n akilku scalakach, tzn ze reszte musi robic soft, prawda ??

anyway, zainteresowany !

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

7

Odp: nowa stacja do atari

Lotharek: oczywiscie ze soft (firmware) - jak w kazdej stacji.
Candle: raczej SIO (look n feel) chociaz myslalem o rownoleglej stacji na PBI. Ale to chyba juz mnie przerasta.

Odp: nowa stacja do atari

Jestem zainteresowany. :)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

9

Odp: nowa stacja do atari

również jestem zainteresowany! :)

pozdrawiam
Seban

Ostatnio edytowany przez seban (2009-06-29 17:22:54)

10

Odp: nowa stacja do atari

Pomysł b. dobry, ale optowałbym wyłącznie za 3,5'' wariantem, ze względu na rozmiary.

11

Odp: nowa stacja do atari

Jeśli będzie tak ładna i fajna, jak SN-360 to też jestem zainteresowany :-)

12

Odp: nowa stacja do atari

Pewnie będzie równie śliczna jak ta poniżej ;)


http://z.az.pl/jacek/obrazki/allegro/at … 0_9911.jpg

wszystkie trzy strony świata

13

Odp: nowa stacja do atari

mikey napisał/a:

No tak, wiedzialem. No przeciez mamy pecety, eh.
Chodzi o look'n'feel.

No to chyba więcej oldschoolowego feelingu da taka np. taka CA-2001 lub XF-551 niż samoróbka? Tym bardziej, że całkiem dobrze się komponują z serią XE. No ale co kto lubi - ja np. sobie zamontowałem SIO2IDE w obudowę po stacji SF-354 (zalepiony oryginalny otwór z przodu szarym poxipolem (pomalowana sprayem na szaro), podłączone diodki a z tyłu wyprowadzone gniazdo SIO by zapewnić przelotowość )i to w sumie do XE pasuje idealnie - jej długość i wysokość jest dokładnie taka jak komputera ;)

14

Odp: nowa stacja do atari

Alex: bedzie :)
Lt_Bri: ale tylko egzemplarz specjalnie dla Ciebie. :)

Eh...

15

Odp: nowa stacja do atari

ja bym to widzial w pudelku od stacji do st - powinienes tam upchnac 3 uklady i naped ;)
zwykly pctowy naped pasuje, jesli sie troche pobawic - nie trzeba nic wyzynac

przechodze na tumiwisizm

16

Odp: nowa stacja do atari

Jakby napęd 3,5-calowy był HD i na dyskietkę wchodziłoby 1,44 MB, to ja bym się pisał.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2009-06-29 13:49:18)

KMK
? HEX$(6670358)

17

Odp: nowa stacja do atari

Czemu nie...ja raczej też bym się pisał na takie "cóś".

18

Odp: nowa stacja do atari

A ja dla odmiany jestem za klonem 3,5" wersji XF551 - czyli bodajże XF351. Mam coś takiego - w sensie dwóch napędów przełączanych z jednego kontrolera wraz z romem. Stacja 3,5" działa oczywiście jako max 720kB. Oczywiście jeśli Mikey masz nieco inną koncepcję na stację - też jestem zainteresowany i nie neguję niczego. Klon XF po prostu jest "nieco bardziej przeplotowy - sektorowo" :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

19

Odp: nowa stacja do atari

ja bym nie pogardził stacją 3.5". Pukanie głowicy ma swój urok :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

20

Odp: nowa stacja do atari

Candle napisał/a:

ja bym to widzial w pudelku od stacji do st

Z tym, że pudełka od stacji ST kosztują 100+ zł :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

21

Odp: nowa stacja do atari

to może stacje dysków wyglądającą jak stacja dysków a w środku HDD :)

3.5" HDD 1.44 pewnie nie przejdzie bo nie będzie toto czytać dyskietek 5.25" (tych standardowych, których każdy uzbierał jakąś ilość), czyli musiałaby to być rzeczywiście nowa stacja w stylu XF czy SN, żadne 3.5" nie przejdą ze względu na nikłą kompatybilność wsteczną

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

22

Odp: nowa stacja do atari

oj tebe
jesli ktos ma dyskietki 5.25 to ma i stacje do nich
a te stacje kompatybilne w przod bynajmniej nie sa ze wzgledu na nikly dostep do nosnikow

jak chcesz miec mebel to moze na 8" dyski?
ale jesli jednak to mialo by miec jakas przyszlosc, to dyskietki 3.5" i to hd

dely: marudzisz - u niemca dodaja do platkow sniadaniowych, a na alledrogo sprzedaja po 100+ i to bez platkow
poza tym byly by tak zblizone wzorniczo do serii xe jak to tylko mozliwe, a to uwazam duzo
(a poza tym to mam obudowe od megi4 ktora tylko czeka na taka stacje :) )

przechodze na tumiwisizm

23

Odp: nowa stacja do atari

A tak z ciekawości, jaki kontroler flopa? W przypadku 5.25 będzie czytało/pisało gęstości single/enchanced? czy tylko od Double i wyżej?

Ostatnio edytowany przez seban (2009-06-29 17:23:19)

24

Odp: nowa stacja do atari

Wprawdzie mnie bezpośrednio nie dotyczy ta kwestia, ale opcja stacji z napędem 3,5" HD + 5,25" to bardzo praktyczna opcja. Fajnie byłoby, gdyby taka stacja miała możliwość pracy szybszej niż tylko 19200.

25

Odp: nowa stacja do atari

Seban, sorry nie widzialem pytania.

Z kontrolerami flopa jest bieda, (sa do kupienia jakies 82077 itp) ale to wszystko armata na wroble, w dodatku drogie.
Sprobuje zaemulowac potrzebna funkcjonalnosc FDC na dostepnych ukladach. Wiecej na razie nie zdradze.