1

Temat: konwerter vga

czy bylby ktos zainteresowany zakupem konwertera RGB (15-25khz) -> VGA?
konwerter ma rowniez wejscia Y Pb Pr
moglo by to byc idealna bolaczka na podlaczanie VBXE/Atari ST/Amigi/czegokolwiek do zwyklego monitora VGA
cena nie jest wysoka - to tylko 32 dolce, ale za to koszt przeszylki dosc spory - UPS 3-4 dni robocze, ale 20-27$ wysylka
to jest urzadzenie do zabudowy w automatach i mialem juz przyjemnosc tego uzywac - dziala bez zarzutu z plazma czy wlasnie monitorami VGA

link

przechodze na tumiwisizm

2

Odp: konwerter vga

Jestem chętny. Ale to jest na Tajwanie, przesłanie kilku sztuk grozi jeszcze VAT-em.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

3

Odp: konwerter vga

Wejście RGB - idealne rozwiązanie dla VBXE. Swoją drogą, szkoda, że takich rozwiązań nie było na rynku (albo kiepsko szukałem), gdy kupowałem sobie konwerter VGA.

4

Odp: konwerter vga

Przy kilku sztukach cena spada ? Ile by to mniej wiecej z przesyłka wyszło w zł przy kilku sztukach ?
Bo moze bym sie na to wtedy pisał .... jezeli tak to polecasz....

"wszystko się kiedyś kończy......."

5

Odp: konwerter vga

jestem chętny

może zrób Candle listę, także na AtariAge, wtedy może uzbierać się większa liczba chętnych

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

6

Odp: konwerter vga

cena za szt pewnie nie spada, ale koszt przesylki mozna rozbic
co do vat'u to sprzedawcy z tamtych stron stosuja promocje w postaci zanizonych fv
myslalem o zakupie 4 sztuk spolem, wtedy wysylka wychodzi bez tragedii
ogolnie to dostepnych jest 7 sztuk no i jest to cos, co cyklicznie pojawia sie na ebayu

tebe, spokojnie
na aage mozna wrzucic linka, ale nie chce organizowac takich zakupow na wieksza skale
oni tam maja ebay w malym paluszku i sobie sami poradza, a ja nie chce pozniej tlumaczyc sie w skarbowym i celnym skad bezrobotny ma tyle pieniedzy :/

Ostatnio edytowany przez Candle (2009-08-02 09:54:18)

przechodze na tumiwisizm

7

Odp: konwerter vga

No to jak z tym zakupem? Komu słać kasę?

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

8

Odp: konwerter vga

no fajne to, ale ten gość to wyśle, czy weźmie kasę i założy następne konto na ebayu? :)

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

9

Odp: konwerter vga

wiesz pan co? :) idz sie pan poloz ;]

jest konkretne 3 osoby ktore chcialby zaryzykowac?
w najgorszym wypadku bedziemy mieli konwerter do amigi, albo automatow arcade i jako taki jest rowniez zbywalny na alledrogo
wiem ze stryj jest, ja rowniez, jeszcze 2 do moich planowanych 4 sztuk ;)
jesli ktos wiecej - milo, jesli nie - no to sobie niech radzi sam

przechodze na tumiwisizm

10

Odp: konwerter vga

Mam takie niewinne pytanko do Electrona- co stoi na przeszkodzie, aby VBXE generowało od razu obraz w standardzie VGA?

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

11

Odp: konwerter vga

jako ze electron ci aktualnie nie odpowie, to zrobie to ja
problem jest pixel clock rowny 14.costam mhz - musialby byc 2 razy wiekszy, a w tym moemncie synteza w alterze jest juz tak nieoptymalna (bo syntezer sobie nie radzi z iloscia logiki jaka proboje sie w ta biedna altere wepchac) max pixel clock jak mozna osiagnac to 21mhz - a to juz definitywnie przekresla taka mozliwosc
vbxe kozysta z najwolniejszego, najtanszego ukladu fpga z serii acex 50k - z koncowka 3n - po jedyne 120pln brutto przy zakupie 60 sztuk - wersje szybsze sa drozsze - duzo drozsze, a i tak bylby problem z dostarczeniem odpowiedniego sygnalu zegarowego

przechodze na tumiwisizm

12

Odp: konwerter vga

A scandoubler?
Ale to już oftop...

Ostatnio edytowany przez jer (2009-08-02 22:06:43)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

13

Odp: konwerter vga

ale co scandoubler? bo generalnie to co bysmy kupowali to bylo nie bylo scandoubler

przechodze na tumiwisizm

14

Odp: konwerter vga

jestem zainteresowany, ale nie chce kupować w ciemno.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

15

Odp: konwerter vga

czyli nie jestes zainteresowany

przechodze na tumiwisizm

16

Odp: konwerter vga

no ja też jestem zainteresowany

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

17

Odp: konwerter vga

sqward to obejrzysz u mnie, ja biore, ale jak to dziala z monitorami vga wide screen?

Update,

Eee, qrde, obejrzalem goscia na Ebayu, sprzedawca zwiekszonego ryzyka, ja bym mu za duzo kasy nie wysylal.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2009-08-03 00:34:44)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

18

Odp: konwerter vga

sa i inni, po 39$

przechodze na tumiwisizm

19

Odp: konwerter vga

Jeszcze przydał by się dekoder Composite/S-Video na RGB i  byłby komplet, bo można by podłączyć i atarynkę (bez VBXE), komodę i spectrusia. Pozostałe (Amstrad, Timex, Apple 2gs) mają lub mogą mieć wy RGB. Wie ktoś o takim dekoderze do kupienia?
Wracając do tematu: są w końcu chętni do kupienia zespołowo czy mam kupić sobie idywidualnie?

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

20

Odp: konwerter vga

jer: jestem ja i stryker, wiec jesli nawet to przesylka /3
composite-> rgb to mozna sobie juz dospawac
pewnie sa, widzialem takie cuda w obudowach, ale cena byla x3 - a to mnie nie bawi

przechodze na tumiwisizm

21

Odp: konwerter vga

Candle, dopisz mnie do listy (mam co podłączyć, ST, Amiga, VBXE niedługo a nie potrzebne mi nowe pudło na biurku)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

22

Odp: konwerter vga

No to jest nas czterech, więc teraz konkretnie o zakupie. Płatność przez PayPala mogę zrobić, co uciszy malkontentów podejrzewających przekręt, bo PP gwarantuje zwrot kasy w takim przypadku.
Edit: Przesyłka pewnie będzie droższa za 4szt.

Ostatnio edytowany przez jer (2009-08-03 13:18:27)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

23

Odp: konwerter vga

CVBS to RGB: http://www.nickl.de/Start.htm?Products.Acc.Video.RGB - jeszcze jakby ktoś mógł się wypowiedzieć co to ma w środku ;) Bo w drugą stronę jakby łatwiej ;)


Co do płatności - po transakcji daj znać nrem konta i kwotą np. na priv.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

24

Odp: konwerter vga

poszedl pw

przechodze na tumiwisizm

25

Odp: konwerter vga

Czyli Candle, wieczor, tebe i ja. Dobrze kalkuluję? Kogoś pominąłem?

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware