26

Odp: Scena 16/32bit is dead???

Adam, wytlumocz
pomijajac fakt, ze pixel jest opisany nieco inaczej (tutaj chunky pixel, a na st bitplany)

przechodze na tumiwisizm

Odp: Scena 16/32bit is dead???

No bo na ST standardowo masz 16 kolorów - marna z tego plazma wyjdzie. Na ST robiono to kombinując z rastrami i różnymi innymi rzeczami.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

28

Odp: Scena 16/32bit is dead???

Hmm no tak... to ja się lepiej wezmę za lekturę Panowie ;)

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

29

Odp: Scena 16/32bit is dead???

Candle: to był tylko taki przykład. Próbowałem już samemu szukać na google i wbrew temu co pisze Macgyver wcale nie jest tak łatwo. Nie mniej wielkie dzięki za wyjaśnienie. Jak już pisałem kefrensy mi już ktoś wcześniej wytłumaczył, ale opis shadebobów się przyda. Może mógłbyś też skrobnąć coś w temacie do Atariki? (albo ktoś inny, panowie koderzy) W dziale "Biblioteczka kodera" przydałyby się takie teksty...

grzybson/SSG^NG

30

Odp: Scena 16/32bit is dead???

Jak na razie to jakbym czytał chińskie znaki,ale dajcie mi trochę czasu... no może trochę więcej ;)

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

31

Odp: Scena 16/32bit is dead???

gepard napisał/a:

BTW. miałem na myśli pewne video z EiL-a pt. "EiL 99 in Five Minutes"  :) :P

macgyver napisał/a:

Gepard: tam taka kwestia nie pada, nie ma tekstów Erosa, są tylko Winio z Kraziem określeni jako: "really drunk Poles" wink

"Say something intelligent" -> 4:46 @ http://www.youtube.com/watch?v=Vy0hhJ5Tnk8

32

Odp: Scena 16/32bit is dead???

grzybson: marny ze mnie nauczyciel
efekty rastrowe sa raczej proste i jak juz czlowiek zalapie ogolna idee to zaczyna kombinowac z tablicami ktore stoja za tymi efektami
zreszta.. tak jak i za kazdymi innymi
jest pewna grupa materialu do opanowania i majac juz te podstawy robisz co chcesz

przechodze na tumiwisizm

33

Odp: Scena 16/32bit is dead???

Dokladnie, trzeba miec smykale, troche czasu na analize sprzetu i sporo checi.  W ten sposob maloatarowski koder Darth/HV  zaczal kodowac na... Falconie i to modne wowczas efekty (cieniowany torus, itp.)

34

Odp: Scena 16/32bit is dead???

pomagał mu szatan

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

35

Odp: Scena 16/32bit is dead???

jak widac skutecznie mu pomogl.

36

Odp: Scena 16/32bit is dead???

pytanie: czy jest możliwe przełączanie się między monitorami bez restartu? tzn np piszę kod w devpac'u w mono. w kodzie wybieram sobie lowres. jak debuguję to odpala mi sie lowres i po wykonaniu kodu wraca do hires. aha oczywiście mam coś w stylu dwóch monitorów (svideo pod tuner, a do vga normalnie z Atari).

Ostatnio edytowany przez mormon (2009-08-31 08:33:12)

37

Odp: Scena 16/32bit is dead???

mormon: nie wiem czy chodzi Ci o sprzet, ale ja ostatnio wyczaiłem coś takiego
http://www.allegro.pl/item722137821_prz … olour.html

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

38

Odp: Scena 16/32bit is dead???

nie to nie to. chyba chodzi o przełączanie dla monitora multisync, który obsłuży i mono i color.

39

Odp: Scena 16/32bit is dead???

Tak, to jest do monitora multisynchronicznego (NEC Multisync, Microvitec itp.) A czy przełączanie pomiędzy monitorami bez restartu jest możliwe to chyba nie, ale nie jestem pewien.

PS: Jeżeli by ktoś miał komendy do GFA Basica to proszę napisać :) Bo szukam w googlu i nie mogę znaleźć :)

Ostatnio edytowany przez marcin1040stfm (2009-08-31 11:21:55)

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

40

Odp: Scena 16/32bit is dead???

PS: Jeżeli by ktoś miał komendy do GFA Basica to proszę napisać :) Bo szukam w googlu i nie mogę znaleźć :)

dostałem od Artika zeskanowaną książkę z "Programowanie GFA Basic", są tam wszystkie komendy, jak chcesz to wyślę Ci na maila

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

41

Odp: Scena 16/32bit is dead???

lewiS napisał/a:
gepard napisał/a:

BTW. miałem na myśli pewne video z EiL-a pt. "EiL 99 in Five Minutes"  :) :P

macgyver napisał/a:

Gepard: tam taka kwestia nie pada, nie ma tekstów Erosa, są tylko Winio z Kraziem określeni jako: "really drunk Poles" wink

"Say something intelligent" -> 4:46 @ http://www.youtube.com/watch?v=Vy0hhJ5Tnk8

Nie wiem co mi chodziło po głowie z tym tekstem,ale fucktycznie tam on nie padł...mea culpa! Niemniej moment z video uchwycony przez LewiSa też jest doskonałym komentarzem odnośnie finału polskiej sceny ST ( w sumie polskiego scenowania niezależnie od platformy :) )


sqward napisał/a:

pomagał mu szatan

Pomagali mu kolejno Szatan, Swaróg i .... Adolf ;)

Ostatnio edytowany przez gepard (2009-08-31 15:01:09)

gep/lamers^dial

42

Odp: Scena 16/32bit is dead???

lopi777 napisał/a:

PS: Jeżeli by ktoś miał komendy do GFA Basica to proszę napisać :) Bo szukam w googlu i nie mogę znaleźć :)

dostałem od Artika zeskanowaną książkę z "Programowanie GFA Basic", są tam wszystkie komendy, jak chcesz to wyślę Ci na maila

OK :) Możesz wysłać na mój mail (marcintomiec@o2.pl) Tylko jaki rozmiar ma ten plik bo mam słaby internet :( Jeżeli jest duży to spakuj jakimś zipem :)

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

43

Odp: Scena 16/32bit is dead???

mi też :) konrad.mrozek (at) gmail.com

44

Odp: Scena 16/32bit is dead???

wsio wysłane, nie obchodzi jai kto ma net, jak komus zalezy to i godzine poczeka na sciagniecie, calosc okolo 22MB

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

45

Odp: Scena 16/32bit is dead???

Książka dotarła :) Wielkie dzięki lopi777 ;)

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

46

Odp: Scena 16/32bit is dead???

macgyver napisał/a:
gepard napisał/a:

lopi777: wątek spóżniony o ok. 15 lat niestety. Scena ST PL skończyła się ponoć wtedy gdy Eros wypowiedział na pewnym zachodnim party słynne słowa: "Na Atari nie ma sceny"...

Prawda w stylu Radia Erewań - tak to prawda, powiedział: "Na Atari nie ma sceny", tylko nie na pewnym zachodnim party, a na Quaście 96 i nie Eros, tylko Nemesis :P

Czolem sceno ;)
Ano Ano jak juz ustalono Macgyver mial racje ;) a owe pamietne slowa padly i zostaly utrwalone zarowno w swiadomosci jak i na nosnikach, na QuaST '96 zas ich autorem był Nemesis.
Zostało to wszystko nagrane (mam chyba jeszcze sample na dyskietkach gdzies:> ) zas jakis czas po party Cedyn zrobil z tego nawet jakis MODek lub DTM ;)

Co do polskiej sceny atari, to ciezko powiedziec zeby ona kiedykolwiek istniala jako tako.
Owszem bylo pare grup; z nowszych laza mi po glowie Luzak Team, Syntax, Cnf, Mystic Bytes, Cobra(?), Rasero ;)), zas z archeologicznych wykopalisk kojarze takie grupy jak:
Acid Team, Illusion, TFTE, USSR, X-RAY Team czy Zokathra ale ciezko powiedziec zeby one regularnie cos tworzyly i na kazdym party ze soba konkurowaly. Raczej grupy pojawialy
sie i znikaly, w jednym miejscu i czasie ciezko bylo spotkac wiecej niz 3 aktywne grupy ;)
Na zachodzie najwiekszy rozkwit ST sceny to byly lata '80 i pierwsza polowa '90, ale wieksozsc z owczesnych produkcji budzi dzis usmieszki politowania.

Na wspomnianym party EiL99 byly 4 dema na ST + 5te 'Alive' (?)Mayonez'a/Cobra , niedokonczone wystawione poza konkursem.
Nie wydaje mi sie zeby na zagranicznym party ktos z polskiej ekipy wyszydzal czy to polska czy jako taka scene atari, raczej staralismy sie wpoic 'zachodnim ignorantom'
nowa jakosc w demach, lobbujac na rzecz dema 'Revertant'.

Na koniec maly dowcip ;)
Otoz Cobrę chyba ciezko zaliczyc do grup STkowych skoro w zasadzie nic nie wydala na te platforme ;)
bodaj od roku 1998 Mayonez wielokrotnie zapowiadal wydanie dema na ST ale skonczylo sie jedynie na zapowiedziach.
Chodza sluchy iz dokonal on zakladu z Axlem Rose o to kto pozniej wyda produkcje - czy Guns'n'Roses "Chinese Democracy" czy Cobra demo na ST.
Dzis wiemy, ze G'N'R wymiekli ;)

pozdrawiam
erOS

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

47

Odp: Scena 16/32bit is dead???

Mystic Bytes wypuściło parę produkcji w XXI wieku: http://pouet.net/groups.php?which=306&order=release

szkoda tej produkcji Mayoneza, fajnie się zapowiadała

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

48

Odp: Scena 16/32bit is dead???

lopez777 napisał/a:

Dajcie linki do kompilatorów no i please jakieś opisy lub linki do skanów z polskim opisem języka programowania, bo programowania mogę się uczyć, ale nie wymagajcie ode mnie żebym jeszcze uczył się perfect English. Mam już swoje lata i pasja ST jaka mnie ogarnęła jest wielka, ale jak dostanę materiały po polskiemu

lopez, na Atari najczęściej używa się assemblera (Devpac), C (Pure C / AHCC) i Basic (GFA Basic/ GFA-Basic Editor )

Jeśli chcesz coś zrobić na ST to powinieneś też odwiedzic http://dhs.nu/ (soft znajdziesz w sekcji 'Atari utilities' a o wiedzę możesz zapytać w sekcji 'Atari bulletins') , forum http://www.atari-forum.com oraz http://pouet.net.
Są to miescja gdzie aktywnie spotyka się Atarowska demoscena.

niestety wszytko w English

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

49

Odp: Scena 16/32bit is dead???

erOS napisał/a:
macgyver napisał/a:

Prawda w stylu Radia Erewań - tak to prawda, powiedział: "Na Atari nie ma sceny", tylko nie na pewnym zachodnim party, a na Quaście 96 i nie Eros, tylko Nemesis :P

Czolem sceno ;)
Ano Ano jak juz ustalono Macgyver mial racje ;) a owe pamietne slowa padly i zostaly utrwalone zarowno w swiadomosci jak i na nosnikach, na QuaST '96 zas ich autorem był Nemesis.
Zostało to wszystko nagrane (mam chyba jeszcze sample na dyskietkach gdzies:> ) zas jakis czas po party Cedyn zrobil z tego nawet jakis MODek lub DTM ;)

Jak już wyciągnąłem ST to i znalazłem na dyskietce ową słynną sentencję ;)

http://koplinscy.fm.interia.pl/atari/SCENY.mp3

a tu mały bonus z tej samej imprezy (również by Nemesis) :>

http://koplinscy.fm.interia.pl/atari/KAWAL.mp3

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

50

Odp: Scena 16/32bit is dead???

dobre :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org