1

Temat: Jaka Platforma Cyfrowa?

Hej, pytalem sporo osob, 'fachowcow', 'doradcow', sporo czytalem w necie jednak wciaz mam watpliwosci...
O co chodzi? "Doroslem" do zdecydowania sie, na ktoras z platform cyfrowych - w domu nie mam komputera ani internetu od blisko dwoch lat (uwierzycie?) a czasem sie po prostu nudzi. Te 4-5 programow, ktore odbieram przez antene siatkowa to troche malo.
W zwiazku z tym ma do Was, drodzy wszystkowiedzacy atarowcy pytanie -- jaka platforme polecacie? N? Cyfra+? Cyfrowy Polsat?

Oto "SIWZ":
- programy, ktore musza  byc: TVP1/2/POLONIA/KULTURA/INFO, TVN/7/24, POLSAT/2, PLANETE, NAT.GEO.,DISCOVERY,DISCOVERY SCIENCE, ANIMAL PLANET, BBC WORLD, DISCOVERY TRAVEL
- mile widziane: TVN TURBO, jakis jeden program muzyczny, TVN STYLE
- cena 30-40zl/mies
- programy w HD

Da sie to w ogole?

A moje pytania dodatkowe do 'SIWZ' sa nastepujace:
- wiem, ze sa programy TVN HD, TVP HD -- dlaczego tylko 'n' ma je w ofercie? Jakas umowa na wylacznosc? Czy jest szansa, ze to sie zmieni?
- jaki dekoder polecacie do HD? nie chce bajerow - pytanie raczej czy lepiej kupic/dzierzawic od dostawczy czy kupic samemu?
- czy antena z konwerteram ustawiona kiedys (i odbierajaca poprawnie) cyfre plus bedzie dzialac z N/C+/CP bez kombinacji?
- czy moze doszly do was jakies sluchy, ze ktorys z dostawcow odejdzie od 'pakietowania' programow, na rzecz swobodnego ich wyboru? na grzyba mi w pakiecie X 10 programow dla dzieci, 5 o gotowaniu i 4 o dupie maryni?
- czy POLSAT/2 jest tylko na CP? czy to sie zmieni?

I zeby nie bylo -- szukalem, pytalem, sprawdzalem. Dobieralem pakiety, opcje dodatkowe, promocje... tak dobieralem, ze az zglupialem.
Dlatego prosze was o opinie.

Senkju.

2

Odp: Jaka Platforma Cyfrowa?

No to jak patrzyłeś, to wiesz, że głównego Polsatu nie ma na innej platformie niż CP ;) I to się raczej nie zmieni. Ja mam CP i płacę 37,90 miesięcznie (familijny), kupowałem w sylwestra 2007 r. dekoder HD (Samsung) i teraz ch... mnie strzela, co robi Polsat z kanałami HD. 6 PLN dodatkowo za pojedynczy kanał, nawet taki, który już mam w pakiecie familijnym i opłacam przecież (Eurosport). Jeżeli chcesz mieć w miarę duzy wybór, wszystkie polskie kanały (oprócz wspomnianych TVP HD, TVN HD) to CP jest rozsądną opcją, ale jeżeli chcesz mieć HD to bierz N bez zastanowienia, bo HD w CP to luksus za który chcą niebotyczne pieniądze. Żenada, ja się na nich za to wk... i chyba przywitam się wkrótce z N. Poza tym CP praktycznie w ogóle się nie rozwija jako platforma.

3

Odp: Jaka Platforma Cyfrowa?

Czy koniecznie chcesz antenę? Jeśli mieszkasz na jakimś blokowisku rozejrzyj się za ofertą kablówek. Będziesz miał z pewnością wybór kanałów lepszy. Ja korzystam z Vectry i jestem zadowolony, bo z jednego pudełka mam wszystko (C+, Polsat HD itp.), gdzie np. taki Vascu musi mieć piętnaście dekoderów żeby oglądać wszystkie mecze ;)

TVN HD będzie z talerza miał tylko z N, ale za to jest w kablówkach. Co do odejścia od pakietowania to zapomnij. Nikt by wtedy nie brał kupowatych programów, które z kolei operator dostał w pakiecie ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: Jaka Platforma Cyfrowa?

Dely, niestety mieszkam w martwej strefie - miedzy dwoma osiedlami, w zabudowie szeregowej. Nikt (VECTRA) nie chce mnie podlaczyc bo jedynie ja jestem zainteresowany, a nie beda ciagnac 300m kabla dla jednego odbiorcy...
A co do pakietowanie vs wybor kanalow -- no nie wiem, czy to nie bylo by takie glupie. Moga zrobic kazdy (prawie) kanal po 5zl. Wybierajac 8 kanalow na krzyz wychodzi 40zl/mies. Owszem, za pakietowane 8 kanalow placiloby sie pewnie wiecej, tylko ze i klientow mniej jest -- np ja wole nie miec wcale niz placic za cos, czego nie ogladam...

Ostatnio edytowany przez Azbest (2009-08-31 12:12:22)

5

Odp: Jaka Platforma Cyfrowa?

Owszem, kablówki mają duuuży wybór kanałów, ale WYKLUCZAJĄ 30-40zl/mies. jeśli już mamy być precyzyjni.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2009-08-31 12:25:07)

6

Odp: Jaka Platforma Cyfrowa?

Kilka ogólnych informacji, może okażą się pomocne: Porównanie TV cyfrowych: n i Multimedia

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

7

Odp: Jaka Platforma Cyfrowa?

ja mieć UPC HD w pakiecie podstawowym; generalnie jestem zadowolony z programów ( jak wszędzie ze 60% to totalna kupa,ale co tam). Niestety nawet w wyższym pakiecie brak jednego programu jak dla mnie "absolutely must have" czyli TVP Historia...i to jest ten jeden wielki minus...co do meczyków to jest spory wybór na Polshit Sport i Extra, Euroshit 1 i 2, Sport Kanal i innych; nie nadążam z racji braku czasu z oglądaniem...wolę na zywo na III ligowym Orkanie Rumia i II ligowym Bałtyku Gdynia :), no i rugby na Ogniwie hehe...


Azbest napisał/a:

mieszkam w martwej strefie - miedzy dwoma osiedlami, w zabudowie szeregowej

Uhh...Azbest, to Ty kułak jesteś ;);)

Ostatnio edytowany przez gepard (2009-09-01 06:45:44)

gep/lamers^dial

8

Odp: Jaka Platforma Cyfrowa?

Jeśli mam coś doradzać w sprawie decodera z nagrywarką HDD....

Nam by się to bardzo przydało. Dzieci idą spać około 20:00. Nie widzisz ani "wiadomości" ani oferty filmowej. Żonka o serialach już dawno zapomniała, ale to akurat jest na plus :) 

A tak na boku, zdrówka Azbest

PS. Tyś jestem kułak i to daleko od blokowisk, antena na dachu udaje że zbiera ładny obraz. Dzięki czemu więcej czasu dla mej miłości :D

Ostatnio edytowany przez pajero (2009-09-01 07:39:05)

9

Odp: Jaka Platforma Cyfrowa?

Must have w cyfrowej TV to jest EPG. Wystarczy, że zaczniesz używać to później nie możesz się bez tego obejść.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

10

Odp: Jaka Platforma Cyfrowa?

No ale to raczej standard chyba? ;) Satelitarne mają, Vectra też... jest jakaś kablówka która nie ma?

11

Odp: Jaka Platforma Cyfrowa?

A ja czekam na dzień w którym pakiety 'ogolnofamilijne' będą bez kanałów z piłką nożną :) Albo kiedy Polacy zaczną śledzić hokej na lodzie zamiast beznadziejnej polskiej piłki ;)

12

Odp: Jaka Platforma Cyfrowa?

Zgadzam się z mikeyem, ale obawiam się, że nieśledzenie polskiej piłki nożnej nie nastąpi szybko ;) Dla mnie mogłaby nie istnieć, za to motorsport (F1, MotoGP, WRC, Indycar, Le Mans...), ach :D

13

Odp: Jaka Platforma Cyfrowa?

mikey napisał/a:

A ja czekam na dzień w którym pakiety 'ogolnofamilijne' będą bez kanałów z piłką nożną :) Albo kiedy Polacy zaczną śledzić hokej na lodzie zamiast beznadziejnej polskiej piłki ;)

ale chyba ligę NFL miast ligi polskiej, bo hokej w Polsce jest takich niskich lotów jak piłka nożna, ale rozumiem że to taka lubelska prowokacja była ze wschodnich rubieży... ;):)

gep/lamers^dial

14

Odp: Jaka Platforma Cyfrowa?

Jak ktoś ma ESPN to ma i hokej, i NFL ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

15

Odp: Jaka Platforma Cyfrowa?

dekoder za troszkę więcej niż 500zł, taki ferguson czy coś dreamboxa itp (jak nie hd, to taniej), poszperać za szaringiem i pieprzyć 6zł za 1 kanał HD. miałem CP, teraz mam C+, żeby nie było, mam legalnie, ale płacę 9zł (nie mam czasu na oglądanie tv, za to dziecko chętnie sięga do minimini i takich tam pierdół).

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

16

Odp: Jaka Platforma Cyfrowa?

Dzieki za wszystkie odpowiedzi, ale... nie wiem czy zauwazyliscie, ze sie 'lekki' OT zrobil... Tak bywa.
Wracajac wiec do sedna, to pogodzilem sie juz z kretynskim (z mojego punktu widzenia) pakietowaniem -- coz, trudno. Pozostaje teraz kwestia albo doboru pakietow (co jest awykonalne) albo chwycenia jakiejs promocji. I tu kolejne pytanie: na czym moga polegac promocje w poszczegolnych platformach? Kiedy sie trafiaja? (wakacje? swieta? po nowym roku?) Sa jakies sluchy, ze beda niedlugo?
No i moze jeszcze pytanie o dekoder: ktore z dekoderow oferowanych przez platformy sa godne polecenia? Dodam, ze nie zalezy mi na hadede, szaringu itp. Jedyne czego oczekuje, to zeby dzialal mozliwie zwawo i kumal HD.

17

Odp: Jaka Platforma Cyfrowa?

promocje są cały czas, tzn. dzwonią do Ciebie z ofertą i twierdzą, że jeszcze tylko do końca tygodnia promocja...Mija weekend i zaczyna się następna promocja... takie charakterystyczne dla nich "pieprzenie kotka za pomocą młotka"...Kiedy nie wejdziesz do salonu to i tak trafisz na promocję :)

gep/lamers^dial

18

Odp: Jaka Platforma Cyfrowa?

Do tej pory najtańszą ofertę miał Cyfrowy Polsat. Mam na myśli wskaźnik price/performance. Osobiście robiłem zestawienie wszystkich trzech platform dl jednego z miesięczników branżowych, więc wiem, co mówię :) Jednakże wstrzymaj się jeszcze ze 2 miesiące jeśli możesz.

Sytuacja wygląda następująco:
- Polsat jest tylko w ofercie Cyfrowego Polsatu, ale lada miesiąc zostanie oficjalnie uruchomiony multipleks DVB-T, w którym będzie bezpłatnie, podobnie jak TVP1, TVP2 i TVP Info oraz TV4. Będzie to oczywiście naziemna telewizja cyfrowa. Telewizja N oferuje przystawkę (tuner DVB-T na USB) do swoich set-top-boxów, więc można będzie oglądać te kanały bez przełączania.
- Telewizja Polska ma jeszcze w tym roku uruchomić nadawanie TVP1, TVP2 za darmo przez satelitę jako kanały FTA. Wpłynie to znacząco na kształt ofert wszystkich trzech platform z przyczyn oczywistych.
- Telewizja N wprowadziła 3 dni temu nową ofertę (mam na myśli pakiet nFilm i nFilm VOD) i trzeba poczekać na reakcję reszty. Myślę, że może być to najlepsza opcja, ale warto poczekać, by się upewnić.
- Czekanie do grudnia ma jeszcze jeden duży plus - będą promocje świąteczne :-)

19

Odp: Jaka Platforma Cyfrowa?

Alex: wielkie dzieki za mnostwo przydatnych informacji. Szkoda ze mam mpeg2 w tv :(
Czekac moge -- to nie problem. Coz, zobaczymy w takim razie co bedzie w grudniu :)

20

Odp: Jaka Platforma Cyfrowa?

U mnie w Multimediach też wchodzą teraz nowe rzeczy, między innymi 1 film miesięcznie gratis w VOD, co w mojej ocenie jest bardzo dobrą ofertą. Do tego dochodzą nowe usługi interaktywne (nagrody) itp.

Ostatnio edytowany przez Tdc (2009-09-04 16:21:32)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

21

Odp: Jaka Platforma Cyfrowa?

Azbest napisał/a:

programy, ktore musza  byc: TVP1/2/POLONIA/KULTURA/INFO, TVN/7/24, POLSAT/2, PLANETE, NAT.GEO.,DISCOVERY,DISCOVERY SCIENCE, ANIMAL PLANET, BBC WORLD, DISCOVERY TRAVEL

Te pogrubione tylko w Cyfrze+. Pozostałe z wyjątkiem Polsatu 1, chyba u "każdego".

Azbest napisał/a:

- wiem, ze sa programy TVN HD, TVP HD -- dlaczego tylko 'n' ma je w ofercie? Jakas umowa na wylacznosc? Czy jest szansa, ze to sie zmieni?

Wyłączność. Zmieni się jak umowa się skończy.

Azbest napisał/a:

- czy antena z konwerteram ustawiona kiedys (i odbierajaca poprawnie) cyfre plus bedzie dzialac z N/C+/CP bez kombinacji?

Powinna.

Azbest napisał/a:

- czy moze doszly do was jakies sluchy, ze ktorys z dostawcow odejdzie od 'pakietowania' programow, na rzecz swobodnego ich wyboru? na grzyba mi w pakiecie X 10 programow dla dzieci, 5 o gotowaniu i 4 o dupie maryni?

Żaden nie odejdzie od pakietowania, bo by musiał 80% kanałów wyłączyć z braku chętnych.

Cokolwiek byś nie wybrał, po paru miesiącach i tak stwierdzisz, że nie ma co oglądać ;)

22

Odp: Jaka Platforma Cyfrowa?

Po 17-tym września ma sie trochę zmienić w kontekście piłki nożnej wraz z rozruchem Polsat Futbol. Piłeczka "live" ma zniknąć z anteny Polsat Sport i Polsat Sport Extra. Także dla posiadaczy sygnału z kablówek (bez konkretnych pakietów typu "pakiet sportowy") sytuacja się trochę skomplikuje.

gep/lamers^dial