251

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

no coz

po skroceniu fl2 dla zapisow o 70ns oraz dosc sporych zmianach w U1 problem pamieci znikna - nalezy jeszcze rozwiazac problem odczytow/zapisow do rejestrow IO, a w tym celu zmienic U2

w tej chwili test pamieci dziala ze wszystkimi 5cioma atarkami bezblednie, bez potrzeby modyfikowania czegokolwiek w interfejsie przy zmianie komputera

chcialbym sprawdzic jeszcze komputery serii XL, ale nie mam odpowiedniego zlacza

oczywiscie jak na zlosc calosc chodzi na pamiec 62256-70ns


w chwili obecnej role ukladu GAL16V8 przeja uklad GAL22V10 ze wzgledu na pewna kompatybilnosc pinowa, mozna ta logike upchac na 20V8, ale wymaga to troche zabawy z samym interfejsem

chyba ekonomicznie lepszym wyjsciem bedzie dolozenie kolejnego GAL16V8 niz wymiana obecnych na 22V10, chociaz - byc moze zdecyduje sie na calkiem inne podejscie do tematu

przechodze na tumiwisizm

252

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

no coż...wszyscy powstali i bija brawo ;-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

253

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

a kogo to obchodzi?

przechodze na tumiwisizm

254

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

if
candle_komentarz="a kogo to obchodzi?"

then

lotharek"wszyscy powstali..." = "a kogo to obchodzi?"

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

255

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

zrob swiatu przysluge i nie pisz programow ;)

przechodze na tumiwisizm

256

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Candle napisał/a:

zrob swiatu przysluge i nie pisz programow ;)

zrob swiatu przysluge ( i sobie...) i badz troche mniej przemadrzaly

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

257

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Lotharek, ja tam nie wiem, ale post Candle pod którym skomentowałeś "no coż...wszyscy powstali i bija brawo ;-)" był jak najbardziej rzeczowy, konkretny i bez zabarwienia emocjonalnego, więc po co wkładałeś palce między drzwi?
Poza tym należy docenić, że praca kolegi Candle jest TWÓRCZA a nie tylko odtwórcza ;) I jak każdy artysta ma prawo być czasem nieco ekscentryczny i niecierpliwy. Choć tak jak piszę, do posta którego tak skomentowałeś nijak nie dałoby się przyczepić i nie widziałem w nim żadnej przemądrzałości. To bardziej chyba nagonka, która zaczęła się od jakiejś Jego wypowiedzi sprzed  kilku tygodni i tak już teraz zostało i parę osób gdzie tylko się da doszukuje się jakiejś kolejnej "przemądrzałości". A mnie trochę wkurzają takie prowokacje, bo po co się nawzajem zniechęcać, zwłaszcza tych, których wkład w rozwój małego Atari jest naprawdę niebagatelny (dostępność IO-boardów, simplestereo, VBXE2, nowe pomysły, korekta starych - KMK/IDEA, itp.)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2009-09-14 21:13:34)

258

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Co do testu, u mnie czysto, nawet przy obmacywaniu płytki interfejsu paluchami.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

259

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

epi, sprawdz na tylu atarkach ile znajdziesz

przechodze na tumiwisizm

260

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

a na classic kmk ten test to dziala?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

261

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

tak, powinien działać bez problemu. KMK/JZ musi być ustawione jako urządzenie PBI#0.

seban

Ostatnio edytowany przez seban (2009-09-15 17:44:22)

262

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Candle: problem w tym, że to jedyny w moim domu sprawny komputer ze złączem expansion.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

263

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

chlip
ja sprawdzilem przed i po modyfikacji na 7 komputerach - w tym jednym NTSC (800xl od Sebana) i 800xl PAL
tylko jedno 65XEN (stara plyta, pierwsze ze zlaczem eci) pracowalo z oryginalna idea, teraz po 24h testu moge powiedziec ze pracuja wszystkie

przechodze na tumiwisizm

264

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Szkoda, że dopiero po nastu latach.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

265

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

sorry winetu, nigdy nie bylo mnie stac na idee czy kmk/jz, ta ktora mam jest tez tylko u mnie przechodniem - dostalem od electrona a idzie do draka

przechodze na tumiwisizm

266

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Epi, po nasu   to co sie pojawi  bedzie spelnialo   zalozenia,   jak to przedmowca powiedzial,Candle   dostal  teraz w  rece  i   co jak co ale  potrafi tym zakrecic,

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

267

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

trzeba było poczekać, aż się urodzi, wychowa, wykształci, a to trwa, ale juz jest, Candle :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

268

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Candle: No i spoko, tylko że przed Tobą różni ludzie zdążyli się pod tym urządzeniem podpisać.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

269

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

brzydulstwo:
http://alan.umcs.lublin.pl/~candle/idea/HPIM2279.JPG

pieterko:
http://alan.umcs.lublin.pl/~candle/idea/HPIM2280.JPG

srodek:
http://alan.umcs.lublin.pl/~candle/idea/HPIM2281.JPG

jak widac jeszcze troche kabelkow zostalo do podlaczenia :(

przechodze na tumiwisizm

270

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

a jak sie kierownik postaral, a mua nie zepsul po drodze:

http://alan.umcs.lublin.pl/~candle/idea/HPIM2285.JPG

przechodze na tumiwisizm

271

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Ale wybrałeś wersję... :P

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

272

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

ziew

skonczone
http://alan.umcs.lublin.pl/~candle/idea/HPIM2294.JPG

przechodze na tumiwisizm