26

Odp: Dyski do ST

http://www.application-systems.de/magic … shots.html

Tylko, tak jak pisałem nie wiem czy pójdzie na 1MB.
Najlepiej poczytać sobie opinie użytkowników na tym forum. Jak ktoś napisał nazwa systemu "Magic", jest w pełni zasłużona, gdyż czasem system czaruje :)

Było miło :) Do widzenia.

27

Odp: Dyski do ST

Panie, screen przeca 640x480xdużo_kolorów. Coś nie bardzo STE ;)

28

Odp: Dyski do ST

Bo taki akurat znalazłem, jak chcesz inny - poszukaj. W każdym razie, skoro działał u mnie na ST, to i na STE zadziała.

Było miło :) Do widzenia.

29

Odp: Dyski do ST

artik: Mógłbyś dać namiary gdzie można ściągnąć tego Magica? Bo według mnie wcale nie wygląda tak źle :) Napisz też coś więcej o tym systemie, np: czy to prawda co niektórzy mówią o jego niestabilności? No i jak z uruchamialnością programów pod nim? Czy pod 1 MB daje się uruchomić coś więcej poza Magiciem (jakieś wygodne nakładki typu jinnee itp)? Nie znam się zbytnio na innych niż TOS systemach do Atari :) Tak więc proszę o wyjaśnienie :)

Ostatnio edytowany przez marcin1040stfm (2009-09-14 15:27:57)

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

Odp: Dyski do ST

Samo Jinnee zajmie ok 1MB pamięci. Nie wiem jak MAgiC 6.x, ale 5.x zostawiał na 1MB trochę wolnego, i to nawet wystarczająco żeby coś porobić.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

31

Odp: Dyski do ST

Adam Klobukowski napisał/a:

Nie wiem jak MagiC 6.x, ale 5.x zostawiał na 1MB trochę wolnego, i to nawet wystarczająco żeby coś porobić.

Tak? to w takim razie chyba MagiC 5 będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem :) I chyba najłatwiej dostępnym: ftp://ftp.pigwa.net/stuff/collections/paskud/-UZYT-/ MAGIC520.LZH- czy to będzie ten MagiC :)?

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

Odp: Dyski do ST

Pewnie tak.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

33

Odp: Dyski do ST

Ściągnąłem tego MagiCa i zainstalowałem na dysku (pod emulatorem) i niestety podczas uruchamiania systemu pokazuje się taki komunikat:
Offscreen-Treiber nicht gefunden
MCMD wird gestartet
System wird angehalten
Co to może znaczyć? :)

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

34

Odp: Dyski do ST

Ja tam zainstalowałem sobie MagiC'a zdaje się 5.03 i jedyne co mi się udało ujrzeć na moim STE to że bootuje a później jakiś komunikat po krzyżacku, podejrzewam, że o jakimś błędzie :( Podobno wersje powyżej 2.0 są na procki 030 i wzwyż, więc może dlatego jedyne co widzę to jakiś durny komunikat :(

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

35

Odp: Dyski do ST

magic 6.x,  bez problemu działa na STE, 4mb RAM, ale to było dawno temu .. ;)

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl

36

Odp: Dyski do ST

U mnie śmigał 5.03 na ST

Było miło :) Do widzenia.

37

Odp: Dyski do ST

No dobra, tylko niech mi ktoś teraz powie jak to odinstalować??

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

38

Odp: Dyski do ST

Po prostu usuń z AUTO plik MAGIC.PRG czy jak on się tam zwie. Wystartuj z dyskietki.
Polecam Xboot w celu uniknięcia takich sytuacji :)

Było miło :) Do widzenia.

39

Odp: Dyski do ST

nie trzeba kasować, wystarczy zmienić nazwę na prx.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

40

Odp: Dyski do ST

Przyjrzałem się komunikatowi, jest taki sam jak u @Marcin1040stfm

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

41

Odp: Dyski do ST

@saulot jak masz tego MagiC'a 6 to podrzuć na priva, bo szukam i nie mogę znaleźć

Ostatnio edytowany przez lopez777 (2009-09-19 15:49:35)

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "