sio2arduino

Zrodził się nowy projekt oprogramowania implementujący protokół Atari SIO i uruchamiany na popularnej platformie Arduino (Uno i Mega).

W chwili obecnej emulacja sprowadza się do obsługi obrazów dyskietek sformatowanych w pojedynczej oraz rozszerzonej gęstości i umieszczonych na karcie SD (microSD). Jak informuje autor wspierane są obrazy ATR, XFD oraz PRO (!).

Obsługa urządzenia jest bardzo prosta i sprowadza się do odczytywania informacji na ekranie podłączonego wyświetlacza LCD lub debugowania poprzez port szeregowy. Wyboru obrazu dyskietki dokonuje się jednym przyciskiem !

Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na stronie projektu. Źródła niewiadomo czemu ;) pisane w C++ przeznaczone dla mikrokontrolera z rodziny AVR 8-bit są dostępne tutaj (github).

Ps. Nie ma żadnych przeszkód aby uruchomić projekt na posiadanym i odpowiednio wyposażonym ośmiobitowym zestawie deweloperskim Atmel AVR.

Na forum AtariAge w tym miejscu znajduje się stosowny wątek autora projektu wraz ze zdjęciem kompletnego urządzenia (Arduino Uno, prototypowa płytka stykowa, popularny wyświetlacz LCD 2x16, płytka z gniazdem microSD).

Komentarze gości atari.area

Momencik, uaktualniam...  

Nie jesteś zalogowany. Tylko zarejestrowani i zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Lotharek.pl
Retronics

Szukaj

Wyszukiwarka przeszukuje zasoby atari.area, atariki oraz forum.

Twoliner

Momencik, uaktualniam...  .

Pamiętaj, żeby linki do Twolinera dodawać wyłącznie po skróceniu za pomocą serwisu tiny.pl. Jeśli coś Ciebie ominęło - skorzystaj z archiwum.

Network

konto

Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto

forum

Artykuły

Wywiady

Allegro

Jako, że Allegro.pl jest bardzo często odwiedzanym serwisem przez Atarowców, umiejscowiłem poniżej wyszukiwarkę produktów związanych z naszym kochanym Atari. Chcesz coś kupić - wystarczy wpisać w okienko poniżej.


Wystarczy wpisac czego szukamy i po chwili znajdujemy sie juz na Allegro.pl.