Pliki

 • 1st Top Demo 1989
  Z dzisiejszego punktu widzenia demko to nie prezentuje sobą praktycznie nic co by mogło powalić na kolana. Owszem, demko zwalało z nóg, ale w końcówce lat 80-tych i to zsamplowanymi kawałkami muzyki. Autor, Marcin Górecki (EGR General Programming) znany z doskonałego klona Arkanoid pt. Nexuss, w tym demku zaprezentował sample z płyty Master of Puppets zespoł ...
 • ABBUC pictures
  Demo sprowadzone do Polski przez GNOMA. Sa to grafiki w wiekszej liczbie kolorow niz 4-y :), czyli ma znakach + DLI + sprity. Jak na tamte czasy to rzeczywiscie robi wrazenie. Uruchamiamy, na poczatku okreslajac z ktorego napedu jest ladowane demo (1), potem potwierdzamy (J) niemieckim JA. Kazdy obrazek wyswietlany jest okreslony czas, potem nastepny itd. ...
 • Ace Plotter
  Niezapomniane demo Magnusa ... Niezapomniane dla mnie ponieważ było to jedno z pierwszych dem, które zobaczyłem na Atari. Jeszcze wtedy nie wiedziałem, że ta muzyka to jest z gry Draconus ... Jeszcze nie wiedziałem, że takie efekty można robić na Atari. Ileż to człowiek siedział i kombinował jakie to jeszcze ploty wymyśleć. Bezwzględnie polecam !
 • Alf
  I znowu muza Tomka Liebicha + mala animka w HiRes. Wiadomo... muza extra, animka przyzwoita.
 • Alien
  Zasadniczo nic ciekawego, ale ja kocham wręcz takie oldskoole! Obrazek obcego malowal Muro (Michał Widera), a muzykę pisał sławny Tomek Liebich - standardowa digi perkusja. Dodatkowo w skrollu udziela się Paskud.
 • Alien Evil Contact
  Bardzo stare i proste (tylko statyczna grafika), choć całodyskowe demko od Mr Antica. Możemy obejrzeć sobie kilka obrazków i posłuchać miejscami ciekawej muzyki. Trudno napisać coś więcej, o tak banalnej produkcji :> Zresztą, obejrzyjcie i oceńcie sami.
 • Andermajnd
  Klasyka fejków wypuszczona na Rush Hours 97 przez Masters of Electric City (MEC). W środku m.in Fuji Rotator, 16,7 mln colors plasma, Doom oraz Text Zoomer. Do tego przygrywa nam lokalna wersja Lambady. Polecam :)
 • Animkomials Meets Boris Valleyo
  Pierwsza kolekcja obrazków Animkomials w formacie TIP (Taquart Interlaced Picture). Zawiera kilka obrazków prezentujących możliwości tego trybu. Oryginalnie miała być wystawiona na East Paty 2002 w Mońkach - niestety ktoś chyba zaspał i ukazała się na atari.area :) Kod: Jowisz, Muzyka: Ce-Pumpkin, Grafika: Trzcinowy Zakapior.
 • Annael
  Jedno z moich ulubionych interek autorstwa Masters of Electric City (MEC) wypuszczone na Rush Hours 97. Kod - Bober, gfx - lewiS, msx - Flash. Bardzo przyjemna muzyka, śmieszny ludek rypnięty z książki o programowaniu i ogólnie róló :) Polecam.
 • Annoyed Angel
  Oldskool przez duże Ó :) Nostalgiczne demo autorstwa grupy MEC z 1994 roku. Kodował Bober, grafika i muzyka (jak można wyczytać w skrollu) rypnięta. Dodatkowo w scrollu udziela się Joy/Mec.
 • Ars Mori
  Klimatyczne demko produkcji Tristesse
 • Ascii Art
  Bardzo fajna kolekcja ascii-art zakodowana przez Foormana. Udział biorą obrazki między innymi Sabatha, Titusa i Dracona. Warto obejrzeć, szczególnie te Sabatha.
 • Asskicker
  Podstawowe demo każdego Atarowca. Od niego zaczęły się dema nowej ery: gouraudy, tekstury, doomy itd. Jeśli nie znasz Asskickera to nie znasz Atari. Mimo, że rok powstania to 1996 do dziś zachwyca efektami Konopa, muzyką Cedynia i grafiką Titusa. W szybkości torusa cieniowanego metodą Phonga pokonali ich tylko Animkomialsi... Nawet na emulatorze z wciśniętym ...
 • Asskisiel
  Świetny fejk Asskickera made by Solo, lewiS, Tiger. Świetne i co najważniejsze śmieszne animki (Zoom Jebator, texTURes i One Frame PhONG) :) Polecam wszystkim :)
 • Back To Life
  Jedno z pierwszych dem Taquartu wypuszczone w 1995 r. w Ornecie. W środku m.in. Zoom (morph) rotator, Kefrens, Ploty, Chessboard i inni :) Na początku wita nas fajny utwór w telewizorku (hehe) z ekstra digi perką :) Kod - Electron, Jaskier, grafika - Slaves, muzyka - Greg.
 • Base 33
  Prodakszyn polskiej grupy Aids. Na wstępie trochę fotek graffiti z wagonoof kolejowych :) Potem jakiś goraud, tunelik i efekt plazmy. Rubber scroll, troche 3D i psychodeliczna jak dla mnie muzyka. Demko wymaga 256kB XMSa.
 • Bitter Reality
  Demo grupy Slight z 1994, napisane w 3 tygodnie ;). Ładnie sklecone, dopracowane i kolorowe. Intro pewnie zajmuje z 64KB, spora animka rotowanych gwiazdek :), jest tez spora czesc poswiecona wypelnianym wektorkom.
 • Button Demo
  Demko a w zasadzie interko ze stajni W.F.M.H., które zostało wydane pod koniec lat 80-tych. Obejrzyj koniecznie tę produkcję a zobaczysz jak pierwsze kroki stawiali jedni ze słynniejszych koderów na Atari. Znajdziesz tu muzykę z World Karate Championship, scroll w trzech językach, oraz 2D plottera.
 • Cogito
  Demo pokazane poza konkursem na Last Party 99. Jedyne chyba w historii demo tego typu: wiersz Zbigniewa Herberta okraszony ładnymi efektami i muzyką Grega/AiDS. Warte obejrzenia.
 • Cool Emotion
  Demo znanej grupy z Wegier - Hard Soft, z roku 1993. Zobaczycie tu efekty ktorych nie widzieliscie, a jesli mieliscie C64 to juz widzieliscie :) Jesli lubicie muze w stylu SID-a, scrole itp. to cos dla Was.
 • Cosinus Demo
  Cosinus Demo to jedne z pierwszych demek/intr na Atari. Prawdziwa klasyka, tak jak np. Ace Plotter :) Mamy tu możliwość wyboru jednej z trzech muzyczek (Extirpator, Jet Set Willy, Warhawk). Za pomocą dżoja zmieniamy parametry wyświetlanych plotów. Klawisz HELP - format dysku w losowo wybranej gęstości (!?).
 • Das Omen
  Demko muzyczne z Niemiec, bardzo przyzwoicie zrealizowane. Muza na sampelkach + troche Pokeya, tanczaca panienka, i ... tylko tanczyc. Muza bardzo rytmiczna i melodyczna .
 • De Themo 2
  Dwudyskowe demo grupy Anonymous Atarians. Parodia parodii dem Animkomialsów, Running Cow i innych. Napisane w Turbo Basicu. Wystawione na Last Party 97.
 • Delirium Tremens
  Bardzo fajne demo autorstwa Quasimodos. Efekty jakie możecie zobaczyć to m.in. Lupka (a nawet dwie), zoom rotator i fajna kula z plotów :) Za kod odpowiada Króger, muzyka (bardzo dobra !!) - Morgoth oraz grafika - Raven. Polecam.
 • Demonic Laughter
  Kolekcja muzyczek Virusa/Pentagram zakodowana z przez Maciooś`a (warp,wrep,wertep,wuerpe) z extra grafiką Blaph`a. Oprócz słuchania muzyki uznanej (?!?) powszechnie za alternatywną można się dowiedzieć m. in. o klimatach panujących na scenie w okolicach roku 1997 (a konkretnie po Rush Hours `97) oraz paru innych ciekawostek! :)
  Miłego słuchania/czytania ...
 • Dream
  Intro do gierki, która miała zostać wydana przez Sikor Soft. Niestety, autorzy rzucili się z motyką na słońce i na intrze (niemniej bardzo ciekawym) się skończyło (brak czasu i większe chęci niż umiejętności dały znać o sobie). Gra miała być "strzałkówką" w stylu A.D. 2044 (Seksmisji). Za kod i muzykę odpowiada Łukasz Sychowicz (późniejszy X-ray), a za grafi ...
 • Drunk Chessboard
  Kultowe demo made by Infinity. Mimo tego, że ma już kilka ładnych lat cały czas się niezmiernie podoba, co widać np. w chartsach atari.area :) Kod - Fox, muzyka - X-ray, grafika - Qba. Kult panowie, kult !
 • Drunk Tank
  Kolejna twórczość polskiej grupy Quasimodos. Za kod i dezajn odpowiedzialny jest Króger, grafikę Raven i msx Morgoth. W demie zakodowano dużo efektów 3D takich jak: 3D Texture Cube, kilka obiektów 3D, Wolfenstein Tunel ;). Resztę wypełniają m.in. dwa, jak nie trzy ;) pikcztersy, sinus scroller oraz starsy. Demko pokazane zostało w roku 1995 na party w Orneci ...
 • EASY demo + Micro-Sparta DOS 2.3
  Male demko z Czech, znanego atarowca Jiri Bernaska. Fullscrenowy efekt wody + scrol na spritach. Male a cieszy :) Na uwage zasluguje tez loader dla Sparty. Taka mini Sparta przydalaby sie do uzycia we wlasnej produkcji :)
 • Elf Demo
  Nastepne demko pokazujace mozliwosci Graph2Font oraz Raster Music Trackera, autorstwa Heavena/TQA. Do poczytania scrol.
 • Energy 1-2
  Dwa magazyny dyskowe grupy TQA, jedne z lepiej zrealizowanych, graficznie i programowo. W #2 numerze mamy digitalize podczas transmisji z dysku. Warto do nich czasem zajrzec, jesli np. chcemy poznac zapis formatu MPT. Magazyn skonczyl sie na #2 wydaniu, wiele innych magazynow podzielio jego los.
 • Ergo Bibamus
  Doskonałe demo grupy Quasimodos pisane przez PIĘĆ lat ! Wg mnie rewelacja, filled vector world, swietny loader (nie polecam ludkom mającym gołe stacje ;), oświetlany torus, teksturowany torus, realtime morph i inne. Must See !
 • Extract
  Slideshow BitBustersow z grafikami Replaya. Najlepszego grafika na małe Atari, ktorego juz nie ma. Zebrane grafiki ukazuja historie rysowania na Atari, od czasow 4kolorów, interlace zwiekszjacy ich liczbe, po sprity + fonty. Obecnie bylaby to juz inna historia :) Extract to najlepszy jak dotad designowo i graficznie Slidshow, na emulatorze nie bedzie dzialal ...
 • Factory Demo Collection
  Jest to zbiór dem stworzonych przez grupę The Factory. Kolekcja tzw. oldskool - dla koneserów perełka :)
 • Fajer
  Intro 16 kilobajtowe stworzone przez Madteam. Zostało wystawione na Last Party w 1997. POrywająca muzyka Profiego jest doskonałym uzupełnieniem efektów, które oparte są głównie na efekcie blura i ognia. I te wspaniałe kółka, których tak na Atari brakuje Cobrze/Apidya (C64).
 • Falcon
  Produkcja Romka Hurasa znanego jako Hurek. Demko składa się z dwóch części. W pierwszej, możemy posłuchać kilku muzyczek z gier [klawisze 1-0] oraz poczytać scrolla płynącego w dolnej części ekranu. Po wciśnięciu spacji przechodzimy do drugiej, głownej części. Widzimy tu screen oraz animację karateki z gry IK+. Czyżby demko to było przyczynkiem do powstania ...
 • Five To Five
  Zapowiedz gry Five to Five, ktorej nigdy nie widzialem. Na uwage zasluguje jednak efekt falujacego obrazka.
 • Fraktal
  Produkcja mało znanej grupy i osoby Sero/Samar. To poczatki z roku 1994, zreszta poczytajcie scrola.
 • Fucked Vocabulary
  Doskonale chyba wszystkim znane demo czołowego duetu - TL i Muro (czyli Tomasz Liebich i Michał Widera). Super megamix muzyczny autorstwa TL`a oraz śmieszna grafika Mura. Dodatkowo podręczny słownik "rozmówek" angielsko-polskich. Kto nie widział to ...
 • FujiBoink!
  Latający i odbijający się znak Atari w 3D symbolizujący góre Fuji. Całości dopełnia słynny slogan atarowski: Power without the Price, wymyślony na cele promocyjne. Prosta obsługa demka za pomocą trzech klawiszy funkcyjnych. Można wpatrywać się godzinami ;)
 • Garfield
  Prodakszyn Jakuba Husaka niemal że całkowicie wykonany w Action!. Czy ktoś jeszcze pamięta ten język ? Fajnie wykonany scroll + jego mirror oraz obrazek Garfielda w pierwszej części dema. Zauważalne "amigowskie" akcenty ... . Do tego przygrywa przyjemny dla uszu kawałek z Miami Vice. Jeżeli przeczytasz skrol do końca, będziesz wiedział jak przejść do drugiej ...
 • Gunship
  Pewnie jestescie ciekawi jak zaczynal Konop na Atari. Tak wiec macie okazje sami sie przekonac.
 • Happy Demo
  Pierwsza produkcja Madteamu z 1993-1995 i pierwszy sygnal ze Madteam powstal. Sklada sie z intr doczytywanych z dysku, nalezy czytac scrole bo nie bedzie mozna przejsc dalej ;). Pod Emulatorem nie dacie rady bo kombinacje klawiszy sa zbyt dziwne, to musi byc true ATARI. Nie mielismy wtedy kontaktu ze scena, ani dostepu do scenowych produkcji, wiec moglismy p ...
 • Igor
  Demo grupy Madteam prezentowane na Ornecie chyba w 1996. Duza czesc efektow pochodzi od nowego kodera w grupie - Profi'ego. Druga czesc nalezala do TeBe. Duzo ognia i pomyslow Profiego, pozatym pierwszy texturowany tunel na Atari i wariacje na jego temat, animowany zoomrotator, ktory nie byl pokazany do konca na party ze wzgledu na malego buga. Grafiki w HIP ...
 • Implosion
  Demo autorstwa naszych południowych sąsiadów z GMG z 1997 roku - zwycięzca party w Priviedzy. Bardzo dobry design i grafika. Obejrzymy między innymi plottera w 8-ce, obrazek anime, coś w rodzaju ognia i przede wszystkim posłuchamy fajnej muzyki (Neverending Story troche fałszuje :)). Polecam.
 • Intro Abbuc #20
  Intro dla magazynu Abbuc z 1989, paluszki w nim maczal Gnome Design. Kolorowa grafika i dynamiczna muza, z samplowana perkusja.
 • Intro Abbuc #36
  Intro dla magazynu Abbuc, napisane przez slynna grupe Hard Soft :)
 • Iraq
  Demko, które przez przypadek wpadło ostatnio w moje ręce. Autorem jest niejaki Hudi Software. Na mnie zrobiło ogromne wrażenie. Polecam prawdziwy oldschool!
 • Journey
  Demo ktore wygralo na Rush Hours 1997 i zrobilo sporo zamieszania. Grupa Polynomials wyrosla jak spod ziemi i nikt nie wiedzial kto to :) Podobno Amiganci kupowali Atarki dla tego demo. Oryginalnie zajmowało 4 dyski obustronne. Polynomialsi to najpewniej Shadowsi, bo muzyka jest Cedyna/Shadows w formacie DeltaPlayera, ktorego tylko posiadali w/w. Ta wersj ...
 • Joyride
  Demo z 1995 roku. Wszystkie efekty, muzyka i grafika rypane z Commodore 64. Jednak należy się full frasunek dla chłopaków z Hardu, którzy napisali prockę do odgrywania SIDów na Pokey'u. I to całkiem niezłą. Ładne i kolorowe demo. Do obejrzenia.
 • Just Fancy
  Reklama nowego programu muzycznego MPT :) Adama Bieniasia + kilka fx-ow, z czego zoomowanego scrola nikt jeszcze nie powtorzyl.
 • Juzek
  Pierwsze i jak narazie jedyne intro 16k człowieka zwanego Koalą. Masa efektów i świetne ich dogranie do muzyki Cedynia są niewątpliwymi atutami tej produkcji. Pierwszy raz zaprezentowane na Last Party 97.
 • Kasprzak
  Przedpotowa kolekcja muzyczek autorstwa Our 50ft`u. Na ekranie widać rysunek Kasprzaka (jakby ktoś nie pamiętał - był to podstawowy radiomagnetofon lat 80-tych). Dodatkowo polecam ponad 4KB scrolla do przeczytania. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów oldskól demos :)
 • Kaszel #1
  Zinek grypy Madteam, pierwszy i ostatni. Jego mala forma miala ulatwic jego wydawanie, ale zabraklo chyba tylko checi. Wyswietlanie artykulów oparte jest o edytor MFE, artykuly do poczytania i posmiania.
 • Lajf
  Crazy demo dla doroslych :) z Ornety (Elblaga) 1998. Zboczone pomysly by Rocky, podniecajaca muza by Profi, program by TeBe. Oprocz tunelu symulujacego kanaly rodne kobiety mozemy obejrzec obrazki w formacie RIP, ten z panienka ma 93 kolory :)
 • Landscape
  Intro z muzyka Tomka Liebicha, podobno miala byc to czesc megadema w stylu Hobby Tronic, czy HalleProject, ale nic z tego pewnie nie wyszlo. Kiedys sprowadzilem to z W-wy i na gieldzie w Poznaniu terroryzowalem Comodziarzy :)
 • Liebich Collection
  Kolekcja muzyk Tomka Liebicha z gier i demek spolki Gumi & Krawco. Nie musze chyba pisac ze T.Liebich byl najlepszym muzykiem na malym Atari, no ale czoz starosc nie radosc, w koncu mu sie odechcialo byc. Nigdy tez nie udostepnil programow itp, ktore uzywal do pisania msx-ow, a na pewno mial takie. Przewaznie byla to muza na 2 sample + 2 kanaly normalnych dz ...
 • Liquid 4k
  Intro Ars'a - obecnego wspolczlonka zalogi scene.pl. Wystawione poza konkursem w Opalenicy, dostarczone przez Pigule. Nic dodac nic ujac - to intro ma CZTERY KILOBAJTY. Zobaczcie ile mozna upchac w 1/4 banku pamieci ;-) Dla mnie rulez .... ps. to jest wersja 4222 bajty - poprawiona. oryginal mial dokladnie 4095 bajtow i sie troche syfil na poczatku
 • Miker2k3 LAST Music
  Oto noworoczna produkcja Sikora, zawierająca parę moich "hałasów" z produkcji z LAST 2k3. :) Zaleca się przeczytanie DOC-a i nie rzucanie butelkami w monitor. Acha - i jeszcze "don`t take it to(o) SERIOUS" :)
 • Mirror Demo
  Kolejny total oldskool. Tym razem autorstwa XL-Softa z grupy WFMH (aktualnie prowadzącej serwis amiga.com.pl). Nazwa dema pochodzi zapewne od formy skrola, która ma przypominać lustro. Kod (i zapewne grafika) XL-Soft, muzyka rypnięta z gry.
 • More
  Zwycięzca Intro 16KB compo na Quast`97. W środku m.in. zoom rotator, bumpy i inne ciekawostki :) Produkcja grupy Bitbusters. Kod, grafika: Alex, Pet. Muzyka Alex
 • Muppet Movie Show
  Jedyny Slidshow grupy Madteam, z grafikami z ST. Na uwage zasluguje design, jak na tamte czasy to rzeczywiscie byl udany :)
 • Muro Demo
  Tomek Widera napisal demo i teraz Wy je obejrzycie, pod warunkiem ze znacie tajne kody NATO ;) Eee, klepnijscie cokolwiek i pojdzie dalej, troche grafy w hi-res, a potem muza i 3 samolociki. Ciekawe czy Tomek Widera spelnil swoje marzenie, zostania pilotem :)
 • MyIDE Demo
  Półgigamegaprodukcja, mająca na celu popularyzację znanego już chyba wszystkim (i lubianego) kontrolera twardego dysku na małe Atari (MyIDE). Warta obejrzenia, ponieważ autor włożył w nią wiele pracy, podobnie jak w rozszerzenia, które wszystkim wciska po "bardzo okazyjnych" cenach. Dużo w tym demie efektów graficznych oraz szybko wpadająca w ucho muzyka. Ko ...
 • MyIDE demo zwei
  Oto drugi chapter znanego i lubianego dema równie znanego i lubianego konstruktora. Tym razem wszystko utrzymane jest w klimacie tekkno-pardee. A więc... panowie z lewej proszą panów z prawej. ;->
 • Napisz se...
  O.K. -) Miker mi umożliwił dodanie tego czegoś... Jest to produkcja na wskroś scenowa, chociaż... Ale to już pozostawiam Waszej ocenie!!! Aha... Nie należy tego brać zbyt poważnie, a źródeł i inspiracji możecie szukać na Forum...
 • Nazgul Demo
  Jednoekranowe demko Emkay-a z Niemiec. Demko które prezentuje nowe technologie obrazu i dzwieku na Atari :) Czyli taka reklamowka Graph2Font oraz Raster Music Trackera. Dodatkowo troche scrola do poczytania w uniwersalnym jezyku.
 • Nemesis
  Tego się nie zapomina. To było pierwsze demo na Atari, które obejrzałem. Pamiętam jak dziś jak P. Tomasz Mazur (aktualnie wysoko postawiona postać wielkiego pecetowego wydawcy) nagrywał mi je własnoręcznie na kasetę w AST (Atari Super Turbo) :) Doskonała muzyka Tomasza Liebicha i świetny obrazek Michała Widery. Jeszcze dziś przypominam sobie jak siedziałem w ...
 • Nonejm
  Dodam coś, prawie od siebie :) Demko zapomnianego pewnie TIGHT'u. Kod - Gumi, muza - Jager. Nie pamiętam daty release'u :(
 • Numen
  Jesli nie widziales jeszcze tego dema to po prostu nie widziales nic ... NUMEN to nowa jakosc w demach na atari 8bit, na razie nie do pobicia. Demo zasluzenie wygralo Lato Ludzikow 2k2 oraz zbieralo salwy braw na zagranicznych zlotach. Po prostu trzeba to zobaczyc. Code: Fox,Eru Msx: Xray, Gfx: Dracon. Demo trwa 14 minut!!!! Wymaga 320kb XMS. Absolutny hi ...
 • Olas Demo
  Tutaj mozecie sie przekonac o zdolnosciach graficznych i nie tylko, Rocky-ego ;) Jego pierwsza produkcja.
 • Overmind
  Dwu dyskowe demo grupy Slight, w starym stylu, czyli zbior intr ładowanych po kolei z dysku. Do historii przeszedl juz motyw ze Stickmanem. Inne efekty to scrole, plazmy i pierwszy na małym Atari texturowany, hmm... polygon :)
 • P.O.S.
  Czyli "PIZZA OPALENITZZA STORY" (tu siem piszem tak jak mówim). Dzieło dwóch postrzeleńców - opowieść o tym jak na ludzi działa pizza w mieście Opalenitzza! ;) Uwaga! Produkcja jest do tego stopnia "scene related", że reszta raczej jej nie zrozumie, ale i tak zapraszam do obejrzenia. Pozdrowienia dla wszystkich właścicieli twarzy użytych w P.O.S.-ie! :)
 • Perestroyka
  Duet Tomasz Liebich (TL) + Tomasz Widera (Muro) sklecili muzyczne demko. Skromna grafike uzupelniaja extra muzyczki, ktore moga zagrac nawet w stereo, pod warunkiem ze mamy dwie Atarki, instrukcja w scrolu.
 • Perform
  Intro 16k Arsa/AiDS z muzyką Sola/NG. Jedna z pierwszych produkcji tego znakomitego kodera. :) Wystawione na Last Party 98. Efekty jak na pierwsze intro bardzo ciekawe.
 • Pewex
  Interko zrobione przez grupę Our 5oft z Pułtuska na "potrzeby" Pewexu. Dwa skrole (poziomy + pionowy), obrazek w środku i popiskująca (bez obrazy) muzyczka to standard w tamtych czasach (1989). Aha, jeżeli nie wiesz co to PEWEX zapytaj mamę lub tatę :)
 • Rainbow Demo
  Totalny oldschool, bo w końcu z 1989r. Obecność skrola u dołu i u góry ekranu, latające kolorowe wertykalne bary to charakterystyczna dla tamtych czasów zadyma na ekranie. Oczywiście znajdziemy tu także coś z klasyki do posłuchania. Produkcja pochodzi z Olsztyna.
 • Ray of Hope
  Produkcja nie istniejącej już na Atari polskiej grupy Zelax. Skład grupy to: Święty, Pazur, Woppie, Howarth. W demie można zobaczyć: dotted scroll, shade bobs, plasma, bars, 3d vectors. W każdej z kilku części dema można posłuchać innej muzyki. Myślę że rilejz wart jest obejrzenia.
 • Render
  Zajebiste demo grupy Madteam, najprawdziwszy rendering w czasie rzeczywistym na malym Atari. Do obliczen wymaga 12 stacji dyskow z procesorem ZX80 ;) A tak naprawde to animka, w takim dziwnym formacie, ktory kodowal tylko roznice pomiedzy klatkami.
 • Revenge of hacker
  Fake'owe demo zaprezentowane przez Rasero Team. W sumie trudno napisać creditsy, gdyż pojawiają się kilka razy i za każdym razem inne.... DO obejrzenia.
 • Revenge of Magnus
  To demo to odpowiedź Magnusa na demo Quartetu pt. Yo Every Lamer (również zamieszczone w naszej bazie plików). Na początku mamy obrazek i sinus scrolla, druga część to dwa scrole (dolny z ciekawym efektem lusterka), equalizer na barach i latające logo na tle gwiazdek. Muza oczywiście jak to bywało w demach z tamtych lat rypnięta.
 • RMT Demo
  Demko pokazujące możliwość odtwarzania klasycznych .modów na małym atarku po ich "odpowiednim" przygotowaniu. Produkt by Raster :)
 • Robocop Demo
  Po odpaleniu demka mamy wątpliwość czy to nie jest przypadkiem emulator ATARI ST, ponieważ widzimy ikony i pulpit GEMa. Kolejna część to dwa scrolle oraz obrazek z Robocopa. W tle zripowana muzyczka. Za pomysł i montaż odpowiedzialni są goście z grupy SCS.
 • Róló 2
  Sequel intra Róló wypuszczonego na Last Party 1999. Róló 2 powstało na party Kocerany 2003. Intro to zajęło ex-aequo z intrem Foxa/Taquart pierwsze miejsce na wspomnianym party. Znakomity, treściwy scroll jak za starych dobrych czasów, porywająca muzyka Ce-Pumpkina oraz obowiązkowa dawka humoru. Kod: Jowisz, Muzyka: Ce-Pumpkin, Grafika: Trzcinowy Zakapior.
 • Róló 6
  Animkomialsi znowu zapili i dopiero teraz wypuszczają swoją pracę ze znanej i lubianej serii "Róló". Intro to zostało wystawione na EaST Party 2005 (#6), jako jedyna zresztą praca. Uprasza się o uważne czytanie skrola gdyż, w przeciwieństwie do zapewnień, nie leci od początku. ;D Winowajcy -> ci co zwykle. W imieniu grupy Animkomials życzę miłego odbioru! :)
 • Run Cow
  Krowie Animacje z 1997 sponsorowane przez Madteam. Oryginalne pomysly z krowkami pochodza z PC, konwersja na malucha popełniona przez TeBe-go. Animacja sa na znakach ATASCI i przezentuja przygody krowy :), obrazek tytułowy w RIP-ie. Grafika Rocky, Muza Profi, Program TeBe (Madman).
 • Samurai's Msx Collection 1 & 2
  Na prośbę kolegi o dźwięcznej(!) xywie Tatqoo (dawniej Samurai) wrzucam dwie mini-kolekcje tegoż muzyka. Instrumenty jakoś dziwnie znajome, ale całość godna polecenia i posłuchania. Uprasza się o WYŁĄCZENIE STEREO! Życzę miłego odbioru! :)
 • Scorpio`s Demo Collection
  Napisane z górką 15 lat temu (1990 rok!) demo. Autorem oczywiście jest Scorpio Software (obecnie Sc0rpi0). Warto obejrzeć choćby dla oldskoolowego klimatu (ach te scrolle!). Życzę miłego odbioru! :)
 • Serious #13
  Numer trzynasty (miejmy nadzieję, że nie pechowy) najczęściej ukazjującego się zina na scenie Atari xl/xe.
 • Serious #14
  Numer czternasty magazynu dyskowego Serious. Jest to jedyny (chyba) wydawany obecnie zin na "małe" Atari.
 • Serious #16
  Szesnasty numer najdłużej i najczęściej ukazującego się polskiego zina na Atari xl/xe.
 • Sheol
  Demo BitBusters-ow z duza iloscia slicznych tzw. animek. Ładnie i starannie wykonane, przejscia, muza itp. Pod koniec czesci 1 jest obrazek ala RIP, potem grafa Replaya (Side B). Drugi dysk zaczyna sie phongiem i potrzebuje sporo pamieci (256KB). Oswietlenie figury zmienia sie, ale napewno phong nie moze byc liczony real-time, bez sporej tablicy. Nastepni ...
 • SID Player Demo
  Demko Playera, który pozwoli w przyszłości odtwarzać SIDy na Atari. Player bazuje na SID Emulatorze, który jest nadal w fazie rozwijania. Nie zapomnij włączyć stereo (jeżeli masz).
 • SillyVenture 2k4 Invite
  Invitka na SillyVenture 2004. Code: Probe, MSX: Born. Polecam.
 • Sintro
  256 bajtowe interko Madteamu z 1997. Nie pamietam gdzie bylo pokazane. Nie wykorzystuje pseudo rozkazu SIN z Xasma, sinusa wylicza w bardziej zagmatwany sposob.
 • Sky Computer Network
  Obowiązkowa pozycja dla każdego, kto ogląda dema na Atari. Sądze, że jak tego dema nie widziałeś to nie widziałeś nic z prawdziwej klasyki. Zestaw kilku MEGAZAJEBISTYCH muzyk autorstwa Tomka Liebicha, każda w wersji Stereo. Aby uzyskać stereo trzeba mieć niestety dwie Atarki ponieważ w tamtych czasach sterea wmontowanego w środek nikt nie znał :) Jeden kanał ...
 • Sound Collection
  Sound Collection to zbiór kilku monofonicznych muzyczek z takich hitów jak Amaurote , Jet Set Willy czy Red Max. Wyboru utworów muzycznych dokonujemy za pomocą joysticka+fire załączając kolejno przyciski tunera radiowego - mega wypas przemiatanie częstotliwości (!). Istnieje możliwość wyłączenia kilku kanałów.
 • Splash Intro 16k
  Intro Madteamu, ktore z powodu gry w Gta2 nie zostalo wystawione na LecieLudzikow 1999 ;) Efekty nie naleza do najszybszych, mialo sie to zmiescic w 16k i dac sie łatwo modyfikowac. Zobaczymy tam plazme, plazme bumpowana, circles, smoth i wszystkie kombinacje tych efektow. Najlepiej ogladac na TV, ze wzgledu na interlace. Code: TeBe(Madman)/Madteam, Msx: ...
 • Studio Dream
  Demko zrealizowane w stylu DasOmen. Przyjemna digitalizowana muzyczka, ladna grafika i troche animki.
 • Sztab Małopolska 3 Invitka
  No to przy taaaakiej invitce zal się nie zjawić na sztabie :) Kodowali i muzykowali Epi i Xan.
 • Te.mod
  Całkiem fajne demo autorstwa naszych południowych sąsiadów z grupy Satantronic. W środku m.in. fulscreen plasma, całkiem fajne ploty i inne. Bardzo fajna muza inspirowana zapewne Terminatorem 2.
 • The Top 1, 2, 3
  Klasyka polskiej demo-sceny. Cykl dem "The Top", grupy WFMH, czyli Zenon Mikołajczyk i spółka. Widac za WFMH mieli C64 ;), a takze jako pierwsi korzystali z crunchera, dzieki czemu wszystkie efekty mieszcza sie w pamieci. Do nastepnych czesci przechodzimy wciskajac klawisz SHIFT. Na uwage zasluguje TheTop#2 i TheTop#3. Wiele z tych efektow pojawilo sie tylko ...
 • The Trouble
  Rasowa klasyka autorstwa Marka Frątczaka. Zasadniczo nic specjalnego, ale pamiętajcie, że klasyka róló. Obrazki rypnięte z gry Problem Jasia, reszta grafiki by Marx, muzyka - Jacek Dojwa.
 • Tim
  I znowu oldskool na tapecie. Tym razem dwuczęściowe (spacja zmienia) demo braci Skrzypków. W obu częściach zauważymy bardzo fajne equalizery, a także całkiem niezłą muzykę. W drugiej części można zaobserwować rypniętą z gry Jump kulkę :)
 • Time to Enjoy
  Grupa TFC pod koniec lat 80-tych ubiegłego wieku wypuściła to małe demko - prezentacja efektownych (jak na owe czasy) grafik i świetnej muzyki. Warto zobaczyć, jak ludzie z Europy Zachodniej radzili sobie w dziedzinie klimatycznych demosów... Wciśnięcie 'spacji' przeniesie was w dalsze części tej scenowej produkcji.
 • TimeKeeper
  Demo produkcji New Generation wystawione na Last Party w 1999 roku. Po sześciu latach mikey- zrobił w końcu wersję plikową. Jedyna zmiana w stosunku do wersji ATR to to, że demo jest w jednym pliku. Nadal nie działa na rozszerzeniu Compy Shop: "efekty na przerwaniach, hardkodowane banki w kodzie, przejebane".

  Ficzery: ultraszybki blur, 3D obiekty, ...
 • Tit
  Demo Madteamu wystawione na party Lato Ludzikow 1999. Sporo efektow plazmy, bump i plazma na znakach (dither), polaczenie tunelu i zoomrotatora, szybkie animki jak wormhole i inne. Tunel i bump na znakach napisane przez Profiego, plazmy dodane na okrase przez TeBe. W czasie tworzenia TIT-a Profi juz poswiecil sie ogladaniu dem na PC. Muza dodana na ostatnia ...
 • Toms Demo
  Promocyjne demo autorstwa Our 50ft`u. Powstało w 1990 roku jako reklama znanej dobrze atarowcom firmy ;) Na ekranie tradycyjnie skrolle, obrazek przedstawiający LDW 2000 oraz m.in. equalizer. Dodatkowo klawiszami 1, 2, 3 możemy zmienić muzyczkę, start, select i option kontrolują napis TOMS, a spacja ukrywa minigierkę :)
 • Toms Demo 2
  Kolejne promocyjne demo autorstwa Our 50ft`u. Wydaje się być bardziej dopracowane niż Toms Demo 1. I tak mamy: 2 skrole w tym jeden na małych fontach i umieszczony maksymalnie na górze ekranu, obracającą się animę z logo TOMS oraz od środka ekranu do dołu reklamy :) Poza tym dodatkowo latające sprity i sczałkę, którą można zdziałać różne ciekawe rzeczy.
 • Too Hard 3
  Trzecia część niekończącej się (chyba ?) serii dem z pod znaku Animkomials i ich nieśmiertelnego hasła "We Are The Best!". Demo opisywane było m.in. w magu UCM i jest cenione ze względu na wiele walorów w tym sporą dawkę humoru. Demo zajęło trzecie miejsce na Lecie Ludzików 2002. Kod: Jowisz, Muzyka: Ce-Pumpkin, Grafika: Jowisz, Trzcinowy Zakapior.
 • Too Hard 4
  Zwalająca z nóg produkcja grupy Animkomials, wystawiona na Quast 2003. Wzbudziła aplauz na stojąco i chóralne krzyki `jeszcze raz, jeszcze raz`. Zbiór ciekawych efektów, np. najszybszy tunel z teksturowanym torusem czy tez skomplikowana figura z odbiciem w wodzie ;) Do tego pulsująca muzyka i kupa dobrej zabawy. Za demo odpowiedzialni są: kod - Jowisz, muzyk ...
 • Too Hard 4 - Pomyje
  Trzecia strona dysku najlepszego dema na Atari! Bardzo głębokie przemyślenia na temat zakończonego miesiąc wcześniej zlotu w Ornecie (na którym Too Hard 4 zajął pierwsze i jedyne miejsce w konkursie :) Sprawcami jak zwykle są te same osoby: Jowisz, Tezet i Cepumpkin, a dodatkowo wypowiada się w skrolu tajemniczy fscker...
 • Toy
  Drugie z intr 16k prosukcji Arsa/AiDS wystawione na Last Party w 1998 roku. Także i tym razem autorem muzyki jest Solo/NG. Możemy tutaj zobaczyć kilka ciekawych efektów, a między nimi teksturowany tunel.
 • Trantor Demo
  Demko Hudi_Soft'u z grafika zapozyczona ze Spectruma.
 • Trip 6
  Demo znanej i slynnej grupy Shadows. Ładnie sklecone demko przez Konopa z psychiczna muza Cedyna :), grafika Titus. Cala ekipa Shadowsow to juz legenda, tak samo jak ich zainteresowania niebieskim trunkiem. Konop oczywiscie byl skromny, twierdzil ze efekty w Trip6 to odpadki, sami ocencie. P.S. Efekt ktorego nie rozumiecie i nie wiecie co to, to widok ze sr ...
 • Unity
  Intro ludzikow z Our 5oft, i chyba pierwszy przyklad podzialu rastra. Dynamiczna muza oraz scrol, 3 tryby graficzne w 1 linii, do tego multiplekser spritow i sporo ruchu. Gdy pierwszy raz je ogladalismy, glowilismy sie jak oni to zrobili :), nawet byly hipotezy ze ktos odnalazl w Atari specjalny rejestr zmiany trybu w linii :D
 • Veronika
  Całodyskowe demko z roku 1992 węgierskiej grupy Hard, która zyskała sobie dużą sympatię na scenie Atari ;) . Mnóstwo skroli i fajna animka tańczącej babeczki ... skąd ja to znam ;)
 • X
  X-demo grupy MADTEAM z 1998. Śliczna animka, która powstala w umysle Rocky-ego, a zrealizowana zostala przy uzyciu TeBe-go, muzyka wzieta zostala pewnie z kolekcji MPT, autor nieznany. Charakterystyczne jest zakonczenie, gdzie z powodu niewyzerowania POKEY-a muza gra niezbyt oryginalnie :)
 • X-Files Intro
  Animka grupy Madteam z 1998 roku. Ta animka to intro z filmu 'Z Archiwum X' zgrana z kanalu 2 TVP. Mozna sprobowac scalic oba XEX-y, wtedy bedzie 1 duzy plik, np dla posiadaczy hdd.
 • X-Files, Manga Animation
  Nastepne animki Madteamu, tym razem fragment filmu X-Files i cycaty kroliczek w stylu Manga :)
 • XL-Paint Slidshow
  Demo programu XL-Paint z 1994 autorstwa Stanleya/USG. Pierwszy 7-kolorowy interlace na Atari z obnizonym mruganiem (przeplot). Ładnie wygladaja grafiki czarno-biale, w kolorowych kolory sa uzaleznione od siebie. Aktualnie rozwinieciem XL-Painta, jest XLPaint-Max, w ktorym mozna rysowac w 4, 7, 16 kolorach, w zaleznosci od ustawionej palety.
 • XMASS
  Szybciutka produkcja na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok. Sprawcą kodu i grafy jest Sikor, natomiast fonty i hałasy to już moja robota. Przyjemnego oglądania i... Wesołych Świąt! :) Acha - Spróbujcie znaleźć na klawiaturze owych tajemniczych Trzech Króli, o których mowa w tekscie...
 • Yo Every Lamer
  Jedno z niezliczonej ilości dem tworzących wojnę między Quartetem a Magnusem. Wielce treściwy scroll, tak się panowie kiedyś skrole pisało. Za kod odpowiada K.K / Quartet - muza rypnięta z Zybexa :)
 • Z
  Interko 16k. Pierwsza oficjalna produkcja New Generation jesli chodzi o dema/intra. Wystawione na LastParty 97 - pierwszym pamietnym Lascie w Opalenicy. Warto zwrocic uwage na dosc interesujaca muzyczke Sola.
 • Zaproszenie - East Party #4
  Invitka na East Party #4. Wstępik dezajnem przypomina Gyrussa. Muzyka stereo i trochę tekstu do poczytania.
 • Zero
  Pierwsze wieksze demo New Generation, i pierwsze z udzialem Laoo i Rolanda, nowych podówczas koderów NG. Wystawione na Quast 98, zajelo o dziwo 1 miejsce. Mowie "o dziwo" bo byly IMO lepsze dema. Z ciekawostek warto zauwazyc 'odwrotny' bump. Deadline sie zblizal a chlopaki nadal nie wiedzieli czemu on jest wlasnie taki ;-)
 • pliki >> scena / emulacja / uzytki / gry / wyszukiwarka plików