Zasada 1:
Przeczytaj regulamin do końca żeby nie było niepotrzebnych pytań oraz płaczu w stylu "ja nie wiedziałem".

Zasada 2:
Jeśli korzystasz z atari.area automatycznie zgadzasz się na warunki, które tu są przedstawione.

Zasada 3:
Wszelkie bluzgi, wulgaryzmy, wyzywanie innych jest zabronione i mogą zostać nagrodzone ostrzeżeniem, a następnie urlopem. Pamiętaj poza tym, że twoje wypowiedzi świadczą o Tobie i Twojej kulturze.

Zasada 4:
Wszelkie nabijanie sobie statsów, a szczególnie te bezczelne (typu: ooou yeah - to mój 234 post!!!!!!!!!!!!11) powoduje zresetowanie licznika napisanych postów do wartości 1 (słownie: jeden). Jeśli użytkownik powtórzy ów niecny proceder automatycznie dostaje bana na okres 1 tygodnia. Kolejne powtórzenia karane są wg wzoru: numer kolejny przewinienia razy tydzien odpoczynku od forum.

Zasada 5:
Piszemy na odpowiednich forach, nie zakładamy tematu o grach na forum scena itp. Jeśli założysz temat w nieodpowiednim miejscu może on zostać skasowany, gdy moderatorowi forum omsknie się ręka (hehe). Poza tym NIE UŻYWAMY BBCode oraz obraźliwych słów w tematach, ponieważ to leci na stronę główną AA, nie ozdabiamy tytułów tematów w stylu allegro (!!!! POMOCY !!!!, --== Mój nowy program ==--, :: SZUKAM KOMANDO :: ). Tematy z nic nie mówiącym tytułem i napisane capsem (np. BŁAGAM! tudzież POMOŻCIE!!!, Szukam!!! względnie POMOCY!!!) będą kasowane. Długie linki (tj. takie, które mogą spowodować rozszerzenie komórki z wypowiedzią w rozdzielczości 1024x600) wstawiamy tylko i wyłącznie używając BBCode! Nagroda za nieprzestrzeganie - tygodniowy ban.

Zasada 6:
Nie offtopikujemy w tematach oraz nie dopisujemy głupich komentarzy ponieważ moderator może je skasować oraz nagrodzić ostrzeżeniem, a następnie urlopem.

Zasada 7:
Zanim napiszesz posta w stylu: "Jak zrobić ....., bo jak robiłem ......., to mi nie działało, a powinno. POMOŻCIE!", skorzystaj z opcji Szukaj znajdującej się na samej górze pod napisem atari.area - być może ktoś juz się pytał o to i dostał satysfakcjonująca odpowiedź.

Zasada 8:
Cytuj całą wiadomość tylko i wyłącznie wtedy, kiedy cytowany tekst nie znajduje się bezpośrednio nad Twoją przyszłą odpowiedzią. Ten punkt regulaminu tyczy się w szczególności użytkowników, którzy cytują całą poprzednią wiadomość, aby dodać nic nie znaczący oraz nie związany z tematem post. Tyczy się to także osób, które cytują całą poprzednią wiadomość mimo, ze np. ma ona tylko 1 linijkę itp. Cytowanie całego poprzedniego posta kończy się urlopem w wymiarze 1 tygodnia. Przypominam, że pod każdym topikiem jest WIELKIE pole służące do bezpośredniej odpowiedzi.

Zasada 9:
Emblemat (zwany też awatarem, czyli obrazek po lewej przy twoich postach) może mieć rozmiary maksymalnie 80x120 pikseli oraz rozmiar 10KB. Ostrzeżeń nie będzie. Jeśli moderator zauważy, że rozmiar przekracza dopuszczalny limit , użytkownik dostaje zakaz używania emblematu. Drobne odstępstwa są tolerowane (drobne = 5 pix w każdą stronę oraz 1KB w wadze). Podpis (sygnatura) nie może mieć więcej niż 3 linijki w rozdzielczości 1024x600. Poza tym zabronione jest używanie grafiki w sygnaturach (z wyjątkiem jednego obrazka z Hi Score Club) oraz filmów z YouTube - nagroda: tydzień urlopu.

Zasada 10:
Jeśli zostałeś zbanowany nie zakładaj kolejnego konta ponieważ zostanie ono również zbanowane lub po prostu usunięte. Odczekaj po prostu czas banicji. Posiadanie kilku kont jest również zabronione i nagradzane tygodniem odpoczynku dla pierwszego zarejestrowanego konta, dodatkowe konto zostaje usunięte.

Zasada 11:
Serwisy aukcyjne przeglądają wszyscy, jeśli Twój post dotyczy superokazyjnej sprzedaży sprzętu i podajesz link do aukcji w którymkolwiek serwisie - będzie on usunięty. Ogłoszenia o sprzedaży muszą mieć podaną cenę oraz zdjęcie i nie mogą być linkami do licytacji na zewnętrznych stronach. W przypadku sprzedaży sprzętu uszkodzonego należy wyraźnie to opisać w tytule wątku (np. Sprzedam uszkodzony zasilacz, sprzedam uszkodzony i niedziałający komputer) oraz jego treści. Jeśli nie podano ceny to dyskusja o wartości będzie przeprowadzana publicznie w wątku i proszę nie mieć wtedy do nikogo pretensji. Posty z dopiskiem "oferty cenowe proszę przesyłać na maila" oraz niespełniające powyższych warunków wędrują do kosza.

Zasada 12:
Administratorzy oraz moderatorzy nie muszą i nie będą się tłumaczyć ze swoich decyzji. Są one nieodwołalne i żadne błagania i lamenty nie będą uwzględniane. Wszystkie prośby o zdjęcie bana, względnie ulitowania się, będą kasowane przed przeczytaniem. Bany i ostrzeżenia są przyznawane na okres tygodnia.

Zasada 13:
Atari rulez!