1

(6,026 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

jedynymentos napisał/a:

....Pozdrawiam wszystkich lewackich fanatyków, radykałów oraz ich akolitów słowami ich ulicznej idolki, słowami miłości i poszanowania dla innych (osobo macic także) by "bezokolicznikowo oddalili się w szybkim tempie" ;-)

Pomijając specjalnie początek pełen zupełnie niepotrzebnej agresji słownej, to właśnie ta końcówka cytowanej wypowiedzi, równie agresywna, jest wzorcowym przykładem wrzucania epitetów zupełnie niezwiązanych z tematem a mających obrazić albo przylepić im "jakąś łatkę".
Klasyczna metoda: uciekanie od tematu rozmowy przez obrażanie innych. Jeśli druga strona nie chce schodzić do poziomu  niepotrzebnego obrażania innych "w pakiecie" rozmowy o zupełnie czymś innym, to jest uznawana za wyznawce poglądów tychże obrażanych osób choćby nawet miała takie samo zdanie na ich temat.
Im bardziej ktoś nie ma oporów w obrażaniu innych i im bardziej mu to nie przeszkadza tym trudniej nawiązać z nim kontakt merytoryczny.
Dramatem jest pauperyzacja kultury rozmowy i wprowadzanie do dyskursu publicznego manier rodem z bazaru i magla.
Sorry ... mi to nie odpowiada ... choćbym się z kimś nie zgadzał, to nie muszę sobie poprawiać samopoczucia bluzgając na lewo i prawo.

2

(6,026 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

No tak ... nie mogą ... ach ta "lewacka" ideologia :) ... tak jak nie mogą zmusić do korzystania w celach państwowych ze służbowej poczty. Króluje OSB, MDF czy dykta?

3

(6,026 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

A w ogóle byłem zapisany?
A tu kolejny "deepfake news" ...
https://wiadomosci.wp.pl/afera-mailowa- … 881277728a

Ministerstwo Obrony Narodowej i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego na wniosek Kancelarii Sejmu zorganizują w lipcu szkolenia kontrwywiadowcze i dotyczące cyberbezpieczeństwa - dowiaduje się Wirtualna Polska. Szkolenia przejdą wszyscy zainteresowani posłowie.

Z jednej strony trąbią o cyberatakach, wojnie medialnej i innych takich pitu-pitu ale szkolenie tylko dla "chcących"
Bardziej się śmiać czy płakać? ... chyba popłakać ze śmiechu.

4

(6,026 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Megalomania nabiera rozpędu

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych (PIS) - tak ma nazywać się fundusz, dzięki któremu rząd ma dosypać pieniądze do miast i gmin. Tylko do końca tego roku do samorządów w jego ramach trafić ma 20 mld złotych, a docelowo 140 mld złotych, o czym pisze "Rzeczpospolita".

Programem zarządza Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK), który poinformował, że źródłem finansowania PIS będą obligacje. BGK wyemituje je w ramach Funduszu Przeciwdziałania Covid-19. "Rz" zwraca uwagę, że wygenerowany w ten sposób dług nie będzie powiększać polskiego długu publicznego wedle krajowej metodologii. Liczyć go będzie jednak Eurostat.

Nowy budżet nie będzie także ujmowany w budżecie państwa. W ten sposób możliwość kontroli nad nim straci parlament. - To oznacza, że polskie finanse staną się jeszcze bardziej nieprzejrzyste - nie ma wątpliwości Sławomir Dudek, główny ekonomista Fundacji FOR, cytowany przez dziennik.

Ciekawe kto kupi te obligacje? Orlen? KGHM? A może PFN? ... podatek na ZUS na 100% będzie wyższy, benzyna droższa a VAT nie spadnie do 22% jak kiedyś było.

5

(6,026 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

jedynymentos napisał/a:

No właśnie, nawet puknąć nie trzeba i już ideolog jest. To ciekawe że lewacy zawsze pitolą że lewactwo to jakaś mitologia, ale jak podaje się konkretne przykłady lewackiego skretynienia jak propagowana nowomowa typu kobieta to już osoba z macicą czy tam osobomacica, to jakoś uciekają ;-) No ale po co się wysilać by takie pomysły skwitować.

Motto dnia:
Mniej mentosów, więcej dropsów. Bardziej patriotyczne.

6

(6,026 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Tiger/NG napisał/a:

Nie ma najmniejszej możliwości, żeby na cośtakiego pozwolono we Francji czy Niemczech.

Takie spostrzeżenie ... jak to jest? ... często-gęsto Polacy straszeni są "opcją niemiecką, która na pasku prowadza polskich polityków", "we Francji policja bije bardziej  bo nawet nie potrafią jeść widelcem" ... a z drugiej strony te same kraje są stawiane za wzór rozwiązań prawnych i dbania o swoje interesy. Taki dualizm polityczno-ekonomiczny.

7

(6,026 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

doktora prawiczka oczywiście

8

(6,026 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

jedynymentos napisał/a:

Wieeedziałem, stoły, nożyczki i te sprawy, długo nie trzeba było czekać i ideolog oficer już tu jest ;-)

Uuuu... oficer ... awans ... tego jeszcze nie było ... to Ty od razu poszedłeś w LGBT, darcie ryja itp .... nawet w stół nikt nie musiał puknąć ... zamiast dyskutować od razu sprowadzasz wszystko do tego "mitycznego lewactwa". Deszcz pada ... przez lewactwo, nie pada ... lewacka bojówka ukradła chmury, zimno ... ukradli ciepło .... słabe argumenty ale widać tobie wystarczają. Po co się wysilać?
Argument w sumie żaden ale tak to przecież fajnie wygląda napisane ... jak ktoś ma inne zdanie to od razu lewak, oficer polityczny, poplecznik anarchistów, cyklistów i wegan.

Jak w starym dowcipie o Jasiu ... :
Pani pyta w szkole: z czym kojarzy wam sie pomidor?
Jasiu: Z dup*ą.
Pani: Z czym kojarzy się wam samochód?
Jasiu: z dup*ą.
Pani: Z czym kojarzy się świetlówka?
Jasiu: .... widomo co
Pani: Jasiu a czemu tak ci się to kojarzy?
Jasi: bo mi się wszystko kojarzy z dup*ą.

9

(6,026 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

jedynymentos napisał/a:

Hipokryzja lewackich ideologów nie zna granic.

Długo nie trzeba było czekać na rozbrajajace i idiotyczne "reductio ad arcus levacum".
Argumenty o odmowie druku dla LGBT są mało sensowne. Bo skoro tenże sklep/osoba może podejmować takie decyzje, to niech nie płacze, że komuś nie musi podobać coś co jego "kręci". Skoro jedni maja prawo nie życzyć sobie tęczy, to inni mogą sobie nie życzyć epatowania np. krzyżem w miejscach publicznych i drzeć geby, że im sie uniemożliwia uprawiania kultu.

nosty napisał/a:

Ale zasłanianie się w tym miejscu wolnym rynkiem to gimnazjalny korwinizm.

Napisałeś dlaczego TWOIM zdaniem nie działa. Nie udowodniłeś, że tak jest.
Ja też napisałem, że próba "wożenia się" na cudzym biznesie to próba jego zawłaszczenia. Nie ustosunkowałeś się w żaden sposób do tej tezy ... walisz korwinizmem ... i tak ... uważam, że albo mamy własność prywatną albo nie. Zresztą jedynymentos też tak uważa nie lubiąc drukowania ferii  barw.

10

(6,026 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

@nosty

skompromitowany? chyba żartujesz ... skoro się mówi A, to trzeba i B, C oraz Q, R ... albo coś jest prywatne albo nie.

ciągnąc twój tok myślenia nacjonalizacja jest jedyną słuszną drogą aby każdy mógł korzystać, wspólna własność ... socjalizm społeczny i ekonomiczny .... brawo, brawo, brawo ...

11

(6,026 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Zresztą, kto mu broni założyć własny biznes typu "social media" i tam sie "ekspresjonować" ... nawet zwykła strona WWW wystarczy. On jednak, jak wielu, woli "wozić się" na popularności innego biznesu w swoich własnych celach.
Analogicznie można się zastanawiać czy wielkie sieci sprzedaży nie powinny być zobligowane do dystrybucji towarów domowych rzemieślników za darmo i jeszcze świadczyć im usługi marketingowe?

12

(6,026 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Ot taka ciekawostka:

...na koniec 2020 r. zaległości podatników ze wszystkich rodzajów podatków oraz ceł wyniosły ok. 119 mld zł. "To o 2 mld zł więcej niż w rok wcześniej i aż 7 mld zł więcej niż było na koniec 2018 r." - podaje dziennik.
Najwięcej niespłaconych podatków przypadało na VAT – to aż 95,5 mld zł.
"Puls Biznesu" wskazuje, że to jednak nie jedyny problem fiskusa. "Większym może być zbyt niska egzekucja należności. W 2020 r. organy egzekucyjne odzyskały od dłużników łącznie tylko 3,3 mld zł. Z podatku VAT udało się odzyskać jedynie 2,3 mld zł, z PIT 0,8 mld zł, z CIT 147 mln zł, a z akcyzy 10 mln zł. Skuteczność egzekucji zaległych podatków w 2020 r. oscylowała około 2,7 proc. To gorzej niż w 2019 r. (4,3 proc. - 5 mld zł)" - pisze. ....

Kolejne - tym razem płytki Microsoft i nie tylko
termin do podjecia decyzji poniedziałek 13.07.2021 - 23.59

3Com - startujemy od 1 zł
http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&item=7998

Microsoft NFR - płytki maja numery seryjne z tyłu pudełek - start od 49,99 za wszystko (razem z dyskietkami)
http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&item=7996

Microdoft TechNet - trochę sfatygo wane pudełka  - start od 19,99 za wszystko
http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&item=7995

Do każdego z pakietów dodajemy odpowiednie koszty wysyłki.

14

(6,026 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

A tymczasem tworzy się TVN-Lex i PlacPiłsudskiego-Lex ...

15

(6,026 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Raczej mniejsza część kuloziemców neguje działanie szczepionek.
Problem/spór, czy jak to zwał, sprowadza się raczej do sposobu w jaki te szczepionki zostały "wciśniete w rynek".
O ile drzewiej trzeba było mieć zylion badań/testów/zgód/prób klinicznych to teraz nagle okazało się, że niby wiarygodne wyniki da się uzyskać w skończonym krótkim czasie. I nikt nie wie jak to naprawdę będzie za rok czy dwa.
To tak jak z płytami CD było. Na początku trąbiono, że to rewelacyjny produkt, nośnik na wieki, zamiennik taśm itd.
Zrobiono badania trwałości, dodano do tego procesy sztucznego starzenia pokazujące, że 50 lat trwałości to pikuś.... i co ? Teraz się okazuje, że trzeba te płyty ratować bo straciły właściwości. Spisek? Wprowadzanie w błąd?
Te szybko zbadane szczepionki niekoniecznie muszą być bezpieczne. Nie wiemy czy są niebezpieczne ale nie wiemy czy są bezpieczne. Wątpić jest rzeczą ludzką.

16

(546 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Model prawie jak: Stan Tymiński.

17

(117 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 16/32bit)

O co chodzi? Przecież to 16 różnych pozycji ... cała seria a nie pojedyncze sztuki ... za parę lat to będzie majątek :) :)

18

(6,026 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

A jaki alternatywny pogląd na to ma prawicowe, jak to ujął XXL, "ścierwo"?

Wiedziałem, że precyzji mi brakło ... MS-DOS, PC-DOS, ... TCC = TurboC Compiler by Borland

QUAD napisał/a:

....
Dzięki, spróbuję skompilować, ale i tak muszę pierwsze głowicę ogarnąć, sprawdzałem wiele stacji i żadna, którą posiadam nie ma takiej :/

Jakby co pisz na priv ... mam inne wersje - niby wcześniejsze - więc jeśli to nie zadziała, to inne może tak.

To może tak ... upubliczniam źródła takiego mojego programu "ze strony zrob.se" do kalibracii głowicy dla DOS ...
O ile pamietam to TCC jest potrzebny... nawet nie próbowałem skompilować teraz.
klawiszami przesuwamy głowicę ze ścieżki na ścieżkę, albo o 10 ścieżek i wyświetla sie informacja czy sektory z danej ściezki się czytają.
Po każdej zmianie ustawień głowicy można sprawdzić czy wszystko jest czytane bezbłędnie.

22

(141 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

to nie render ... to Blender :) :)

23

(6,026 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

pablozp napisał/a:

...jesteś kolejnym przykładem na to że komuna wraz z nazistami wymordowała inteligencje a podarowała edukacje ćweirćinteligentom którzy wessali nauki/wiedze na podłożu  kułactwa i prostoty. ot wyszła karygodna mieszanka...

Zapomniałeś dorzucić czegoś o upadającej kulturze osobistej ... gdy zaczyna ktoś sięgać po "argumenty" typu >>z gęby Ci śmierdzi bo nie zmieniasz skarpet<<, to pole manewru na jakikolwiek dyskurs dramatycznie się kurczy. I nawet 12 fakultetów w dowolnej uczelni nie pomoże na taki poziom.

Polecam poczytać o tym, że w II RP nawet ćwierćinteligentów było mało a inteligencji tyle co kot napłakał. I nie wiadomo czy wyglądałoby to obecnie lepiej gdyby losy świata potoczyły się inaczej.
http://cejsh.icm.edu.pl/cejsh/element/b … 1_7-26.pdf

"Wyniki spisu z 1921 roku wykazały bardzo duże przestrzenne zróżnicowanie
w poziomie wykształcenia ludności według województw. Szczególnie wyróżniały się województwa zachodnie: śląskie (Śląsk Cieszyński), poznańskie i pomorskie, w których odsetek osób z wykształceniem co najmniej początkowym wynosił odpowiednio: 94,7%, 80,6% i 77,6%. Na przeciwległym biegunie znajdowały się województwa położone na wschodnim krańcu kraju, takie jak: wileńskie (osoby z wykształceniem co najmniej początkowym stanowiły 10,0%, czyli 9,5-krotnie mniej niż w województwie śląskim) oraz nowogródzkie i poleskie (12,5% i 12,8%, czyli 7,5-krotnie mniej niż w województwie śląskim). Mieszkańcy województw wschodnich wyróżniali się relatywnie dużym odsetkiem wykształcenia domowego oraz bardzo małym – co najmniej średnim (np. województwie wileńskim ok. 1/4 mieszkańców w wieku 15 lat i więcej posiadało tylko wykształcenie domowe, a 1,4% – średnie łącznie z wyższym)."

24

(62 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

xxl napisał/a:

i... w sekunde mozesz wypowiedziec kazdy wyraz ;-)

Konstantynopolitańczykiewiczówna .... ufff ... zmęczyłem się w sekundę :)

25

(6,026 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Jest więcej taki błyskotliwych "zrzutek"

A. Abonament telewizyjno-radiowy za posiadanie odbiornika
B. Składki do ZUS od każdej działalności choć leczenie jest jednakowe dla wszystkich
C. Opłaty za wymianę dokumentów, która jest wymuszona przez przepisy, które ustanawia wymieniający.
D. Opłaty za używanie dróg choć w paliwie już jest opłata drogowa wliczona.
E. Podatek od zaoszczędzonych pieniędzy.
itd.