51

(42 odpowiedzi, napisanych Zloty)

prysznic na party? po co? big_smile

52

(259 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

tylko trzeba mieć Atari smile nie każdy ma neutral

53

(259 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

dobrze życzę temu projektowi, ale brak wsparcia w emu to potężne ograniczenie dla niektórych - np. dla mnie. Chodzi mi i o koderów, i o userów. Nie mogę się doczekać, aby obadać na SV jak to działa.....

54

(120 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

w HUGI SE są zebrane artki - trochę mix, ale można znaleźć kilka ciekawych rzeczy także pod kątem kodowania na Atari.

http://www.hugi.scene.org/online/coding/

55

(2 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

są u fandala,  http://atari.fandal.cz/
oraz są na forum AOL: http://atarionline.pl/forum/comments.ph … amp;page=1

u Fandala asteroidy są z ROMami MAME

56

(632 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

wieczor napisał/a:

I obstawiam, że nie pokaże, bo te instrukcje są tak specyficzne, że masowe oszczędzanie cykli przy ich użyciu jest po prostu mało prawdopodobne.

taaa, zwłaszcza w pętlach

57

(320 odpowiedzi, napisanych Zloty)

electron napisał/a:

Nie mam zamiaru wdawać się w dłuższe polemiki w topiku do tego nie służącym, nie mam zamiaru też odpowiadać na tę zaczepkę - z grubsza chodzi o to, że nie używa się układów w elektronice w warunkach wykraczających poza specyfikacje. Koniec.

to nie zaczepka, ja młody jestem, pytam tylko, peace.

58

(320 odpowiedzi, napisanych Zloty)

chciałbym dotrzeć do źródła, o jakiej idei piszesz, electron? Jest to gdzieś opisane?

ale xBios "sam z siebie" wykorzysta dodatkową pamięć - dla mnie jest to ogromna zaleta, nawet w przypadku programów które można napisać "tradycyjnie". Wygoda to kwestia gustu - dla mnie XB jest wygodniejszy. Przecież będzie biblioteka dla Waszych konfiguracji, jeżeli dobrze zrozumiałem? Moim zdaniem warto w to wchodzić na szerszą skalę, nie tylko w przypadku niestandardowych produkcji żyłujących pamięć...

60

(108 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Jedna bardzo ważna sprawa przy losowym pokazywaniu banerów danego gracza - niech losuje tylko z pośród tych, na które jest zarejestrowany. HSC zaczyna powiększać ilość tytułów - potrzeba rejestracji przy każdym nie powinna być koniecznością aby losować "swoje" banery. Pisałem o tym na priv ale daję tu - może ktoś ma inne zdanie.

61

(108 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

xxl napisał/a:

jesli ktos ma propozcje nastepnej...

Flowers Mania, proponuję smile

62

(320 odpowiedzi, napisanych Zloty)

sebaloz też się wybiera

Błagam, nie wklejajcie więcej takich przykładów, bo Amigowce pękną ze śmiechu (wszyscy). Panowie, jesteśmy Atarowcami, każdy z nas ma WIELKI sentyment do znaczka Fuji i nic tego nie zmieni, ale uprzejmie proszę - nie zaklinajmy rzeczywistości. ZTCP (poprawcie mnie jeśli się mylę) na Amidze resample i miksowanie odbywa się sprzętowo, odegranie 4 głosów zużywa 4 kanały DMA, przy 226 (dwustu dwudziestu sześciu) dostępnych, obciążenie CPU jest prawie żadne. STE do wszystkiego potrzebuje procesora, więc kaman - o czym w ogóle rozmawiamy? Poświęcenie w grze czy demie 25% mocy tylko dla muzyki to nie są, jak to będąc w "mylnym błędzie" zauważył Yerzmyey, "mecyje" tylko konkretna strata horspałeru i o ile różnicy w brzmieniu MOD nikt (nikt = 99,5%) nie zauważy, to o połowę wolniejszego skrola czy slideshowu podczas pojawienia się 10 kosmitów na raz w grze zauważy każdy (każdy = 99,5%).

ugh, z ust mi to wyjąłeś....

64

(29 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

LOAD "D:nazwa_programu", no chyba , że ktoś zapisał to "listem" jak zwykły plik tekstowy, to wtedy ENTER "D:nazwa_programu"

65

(0 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Jadę nietypowo - w sobotę po południu, wracam w niedzielę rano (koło 10 chciałbym ruszyć)  - a zatem jadę na kompo i pogaduchy.
Ale jakby co - mam dwa miejsca w aucie, możliwe do wypełnienia tylko w jedną stronę jeżeli tak komuś bardziej pasuje.

66

(22 odpowiedzi, napisanych Zloty)

w sobotę? a kiedy sa kompoty?

67

(1 odpowiedzi, napisanych Różne)

przypominam, że można głosować do niedzieli do 23:59:59, do czego też bardzo gorąco zachęcam szanownych Forumowiczów:) Poza nagrodami losowanymi wśród typujących, ważne aby wygrał najlepszy tytuł - im więcej głosów tym lepiej  smile

68

(1 odpowiedzi, napisanych Różne)

Zapraszam do wzięcia udziału w typowaniu najlepszej gry w 2011 roku - czyli tradycyjnego KazKompo.
Wśród typujących zostaną rozlosowane nagrody "niespodziewanki", ale związane z ATARI smile
Proponuję oddawać głosy tutaj na forum, bo może tak będzie niektórym łatwiej, albo bezpośrednio u źródła, lub mi na maila (mcora na tlen pl)
Więcej szczegółów: http://atarionline.pl/v01/index.php?ct= … 1331506268
Myślę, że warto docenić trud niektórych autorów i oddać głos na gierki:)

Regulamin konkursu

1. W naszym konkursie udział mogą wziąć wszystkie gry opublikowane dla 8-bitowego Atari w roku 2011. Nie ważne czy są to gry komercyjne czy freeware, nagrodzone w innych konkursach czy nie, uruchamiane tylko na 64kB czy 1MB Atarkach, czy wymagają rozszerzeń, itd. Ważne, że zostały publicznie udostępnione między 1 stycznia a 31 grudnia zeszłego roku, a ich autorzy opublikowali je jako programy gotowe. Listę tych gier tworzył Xeen na bieżąco w ciągu całego roku. Mało prawdopodobne, żeby coś przeoczył, ale oczywiście możliwe. Jakby co - dawać znać.

2. Głosować może każdy, przysyłając mi maila na mój adres email albo dopisując swój komentarz pod tą nowinką. Najlepiej podać imię i nazwisko głosującego, albo ksywę, jeśli jest to osoba dobrze znana na Forum Atarum, forum Atari Area czy forum Atari Age. Głosy od osób nieznanych będziemy próbowali potwierdzić, a jeśli to się nie uda, nie zostaną uwzględnione w liczeniu. Wyniki głosowania (ksywa, oddane punkty) będą jawne, tak by każdy mógł zobaczyć kto i jak głosował. Żadnych krętactw, przekrętów czy niejasności.

3. Autorzy lub współautorzy gier biorących udział w konkursie mogą głosować na swoje dzieła. Także wydawcy gier mogą głosować na gry przez siebie wydane.

4. Każdy może oddać głos na dziesięć gier, z tym że należy podać ich kolejność, ponieważ punkty będą przyznawane w ten sposób: za 1 miejsce - 10 punktów, za 2 miejsce - 9 punktów..., za 10 miejsce - 1 punkt. Wszystkie punkty od głosujących zostaną podsumowane i na tej podstawie zostanie ustalony ranking gier.

5. Gier jest sporo, więc potrzeba więcej czasu niż zwykle, żeby się z nimi wszystkimi zapoznać. A do tego w międzyczasie wypada zlot Forever. Dlatego głosowanie zostanie zakończone o północy z 25 na 26 marca 2012 roku. Chodzi o północ tej strefy czasowej, w której znajduje się głosujący (mam nadzieję, że nikt nie pojechał na wakacje na wyspy Tonga?) smile

6. Nagrodą w konkursie jest zdobycie pierwszego miejsca - tytułu najlepszej gry roku 2011 i możliwość posługiwania się "złotym" logo konkursu. Także druga i trzecia gra może posługiwać się tytułem i znaczkiem konkursu KazKompo - odpowiednio o kolorze srebrnym i brązowym.

7. Wśród głosujących, ale tylko tych, którzy oddali pełny i poprawny głos, zostaną rozlosowana nagroda rzeczowa - niespodzianka. Tradycyjnie losował będzie program Arka Lubaszki:

10 REM KONKURS DLA GLOSUJACYCH
20 REM KAZ KOMPO 2010
30 REM PROGRAM LOSUJACY ZWYCIEZCE
40 REM --------------------------
50 GRAPHICS 0:LIST 10,40:?
60 ? "PODAJ ILOSC GLOSUJACYCH: ";
70 INPUT IG
80 ?
90 REM ROZGRZANIE GENERATORA
100 X=RND(0)
110 REM MIESZANIE, MIESZANIE
120 Y=INT(RND(0)*500)+500
130 FOR Z=0 TO Y
140 ? " ";:X=RND(0):? CHR$(30);" ";CHR$(30);
150 NEXT Z
160 REM LOSOWANIE
170 X=INT(RND(0)*IG+1)
180 ? "WYLOSOWANO NUMER: ";X
190 END

8. Wszelkie wątpliwości, problemy rozstrzyga Kaz osobiście. Ma to na celu szybkie i sprawne podejmowanie decyzji. I jak co roku prosimy o wyrozumiałość dla tak sformułowanych zasad - nie ma co tworzyć nadmiernie ścisłego regulaminu tam, gdzie ma być przede wszystkim dobra zabawa. Mam nadzieję, że zdrowy rozsądek pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości w spornych przypadkach.

GRY:
1. Spectipede
2. Mission: Arsoft
3. Music memory
4. Dysc i sikawica
5. Ctetri4
6. Mashed Turtles
7. Sir Ed
8. Dino
9. Cropky
10. Small Reversi
11. Octopus
12. Quad
13. Patrol in the space
14. Blah Blah
15. Tajemniczy Zamek 2
16. Narciarzyki
17. River Raid 2011
18. Blob hunt
19. Space Harrier
20. 64 figury
21. Dzika wyspa
22. Wyprawa
23. Mini zjadacz
24. Biznesik
25. Mif
26. Obwody
27. Oil Business
28. Ortografia
29. Mighty Jill Off
30. Roxblox
31. MArbled
32. Parachute 2011
33. Fester's Quest
34. Star Road
35. Miecz Przeznaczenia
36. Frogs
37. Sheriff's Job
38. Tri-Strip
39. Bouder Dash Mugen 1
40. Bouder Dash Mugen 1
41. Bouder Dash Mugen 1
42. Robbo Bulture 1
43. Robbo Vulture 2
44. Robbo Dla Orląt
45 - 56 Tre Robbo 1 -12 (typujemy per tytuł)
57. Robbo Gedzior84
58. Robbo Pandino


Mała uwaga: Isohunters została opublikowana dopiero w styczniu, także pójdzie w KK2012.
No i w załączniku paczuszka z grami, co by było łatwiej typować:)

69

(102 odpowiedzi, napisanych Scena - 16/32bit)

może ktoś nie zna
stare, ale fajne w czasach gdy to miało sens smile

http://www.youtube.com/watch?v=TUwMqYj71PM

70

(1 odpowiedzi, napisanych Różne)

konkurs wszedł w fazę głosowania. zapraszam chętnych do oddania głosu, tym bardziej, że wśród głosujących zostanie rozlosowana nagroda. regulamin głosowania dostępny jest tutaj:

http://atarionline.pl/v01/index.php?ct= … 1321903963

załączam też poziomy przygotowane na konkurs:

71

(21 odpowiedzi, napisanych Zloty)

11-13

72

(130 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Eagle napisał/a:

Odpad produkcyjny.
Przy moich pracach nad bieżącym projektem wpadło mi coś takiego do głowy i postanowiłem sprawdzić jak to będzie się prezentowało.

Proponuję modyfikację pomysłu z tego filmiku. Czyli isteruje się dwoma ludzikami na raz w dwóch różnych sceneriach. W filmiku jest to inaczej rozwiązane - ale chodzi mi o samą koncepcję. Jeden ludzik po lewej w jeden scenerii, drugi z prawej i spróbuj człowieku ukończyć level smile

http://www.youtube.com/watch?v=spP_2qVWG80&feature=player_embedded#!

73

(15 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Jest bardzo duża szansa, że będę miał jedno miejsce w samochodzie. Wyjeżdzam z Wrocławia w piątek, wracam z Gdańska w niedzielę rano. Istnieje możliwość zabrania się tylko w jedną stronę, jeżeli niedziela rano/piątek nie pasuje.  Koszt (zrzutka) 50 PLN w jedną stronę.  W aucie będzie komfort - 4 osoby (na 5 jest za małe - Nissan Almera) :)
Jeżeli ktoś jest zainteresowany - zapraszam :)

Zapraszam do udziału w mini głosowaniu. Każdy głos bierze udział w losowaniu nagrody smile

http://atarionline.pl/v01/index.php?ct= … 1318615191

75

(77 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

jak wyżej napisano, trzeba zacząć od WHDLoad, a nie od image na kartę.