.

Słuchajcie, szybkie pytanko - o ile we wszystkich kategoriach prac jest cała masa, to w jednej konkretnej kategorii zgłoszona została tylko jedna - Atari XL/XE Game Compo (i nie chodzi o 256b Game Compo,  bo tam jest "na bogato" :) )

Jeśli ktoś planuje przesłać nam jakąś grę do kategorii Atari XL/XE Game Compo - prosimy o pilne info na maila - atari(at)sillyventure.eu

Przypominamy, że nagrodą w tej kategorii jest nówka A2600 w boxie + Uno Cart, ufundowana przez RJ1307!

Miło mi zakomunikować, że największy klub zrzeszający miłośników małego ATARI z całego świata, czyli...

https://www.sillyventure.eu/images/abbuc-logo.jpg

...jednogłośnie podjął decyzję o dalszym wsparciu SV! Oznacza to m.in. liczne nagrody dla wszystkich zwycięzców biorących udział w konkursach - także tych, dotyczących najbliższej zimowej edycji :)

Jeśli ktoś nie wysłał nam jeszcze pracy na compo - jest jeszcze czas! Wiemy, że presja działa cuda :D

https://www.sillyventure.eu/images/news_2022/SV2022_Winter/news/set1.jpg

https://www.sillyventure.eu/images/news_2022/SV2022_Winter/news/set2.jpg

https://www.sillyventure.eu/images/news_2022/SV2022_Winter/news/set3.jpg

https://www.sillyventure.eu/images/news_2022/SV2022_Winter/news/set4.jpg

https://www.sillyventure.eu/images/news_2022/SV2022_Winter/news/set5.jpg

https://www.sillyventure.eu/images/news_2022/SV2022_Winter/news/set6.jpg

https://www.sillyventure.eu/images/news_2022/SV2022_Winter/news/set7.jpg

Blisko, bliżej... jeszcze bliżej... Silly Venture! Tak, tak, już pod koniec przyszłego tygodnia spotykamy się na 15-ej edycji największego eventu, poświęconego w całości demoscenie ATARI. Na zdjęciach możecie zobaczyć m.in. dobrze Wam znane i lubianie "Silly Krówki" od MyTube, które będą rozdawane w welcome pack'ach na wejściu, a także piękne świąteczne bombki z logo Atari od Retronics przy zakupie biletu "Strong Support"!

Oczywiście to tylko część gadżetów dotycząca pamiątek z zimowej edycji SV! Oprócz tego także energetyki ze specjalnie zaprojektowanymi etykietami Silly Venture Winter Edition i... reszty dowiecie się już na miejscu! :D

Podziękowania dla serwisu MyTube oraz firmy Retronics za nieustanny support!

Firma Retronics będzie obecna podczas Silly Venture - jeśli ktoś z Was chciałby nabyć jakikolwiek produkt z bogatej oferty firmy - piszcie proszę bezpośrednio na adres mailowy: jurek(at)retronics.eu - będziecie mieli wtedy pewność, że produkt będzie dostępny podczas wydarzenia! Do zobaczenia :)

@innuendo: nie ma sprawy. a ja ten wymiar przywrócę już na stałe :)

@Innuendo: niestety koszulki zostały zamówione już w poniedziałek i są w drodze do drukarni. spóźniliśmy się 1 dzień (a szkoda, bo mają XS-ki). być może będzie dodruk po SV, ponieważ zaintersowanie nimi jest cały czas, mimo iż jest już po deadlinie.

@Innuendo: zadzwonię z samego rana do drukarni.

@innuendo: Wiesz, kiedyś były nawet mniejsze :) ale nie cieszyły się zbyt dużym wzięciem... chyba mi nawet jakaś zostały w rozmiarze XS z 2019 roku bodajże, nie pamiętam teraz. jak chcesz to mogę zapytać czy można zamienić Twoją Skę na XS.

ostatni dzień zamówień na koszulki! nie przegapcie tego!

Jutro, tj. w niedzielę 27-go listopada mija deadline na zamawianie T-shirtów z SV2022WE, które zawierają własnoręcznie napisane pozdrowienia specjalnie dla uczestników SV od projektanta ostatniego komputera firmy ATARI - Falcon'a 030!

Oczywiście będzie ograniczona ilość do kupna także podczas imprezy, ale bez gwarancji dostępności danego koloru lub/i wymiaru!

Prosimy o wypełnienie formularza TYLKO OSOBY ZDECYDOWANE NA ZAKUP:

Koszulki SV2022WE formularz

T-shirt będzie można odebrać na Silly Venture, bądź otrzymać drogą pocztową za dodatkową opłatą. Maile z prośbą o płatność zostaną wysłane w momencie odbioru T-shirtów z drukarni.   

CENA: 95 zł

Mały reminder: w najbliższą niedzielę 27-go listopada mija deadline na zamawianie koszulek zimowej edycji SV2022! Zawierać ona będzie własnoręcznie napisane pozdrowienia od projektanta Atari Falcon'a 030 specjalnie dla uczestników Silly Venture 2022WE!

Wspaniała pamiątka nie tylko dla posiadaczy tego wspaniałego komputera, ale także dla wszystkich, którzy marzyli o jego posiadaniu :D

https://www.sillyventure.eu/images/news_2022/SV2022_Winter/T-Shirts/SV2022WE_T-shirts.jpg

Prosimy o wypełnienie formularza TYLKO OSOBY ZDECYDOWANE NA ZAKUP:

Koszulki SV2022WE formularz

T-shirt będzie można odebrać na Silly Venture, bądź otrzymać drogą pocztową za dodatkową opłatą. Maile z prośbą o płatność zostaną wysłane w momencie odbioru T-shirtów z drukarni.   

CENA: 95 zł

37

(17 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

@Azbest: nie ja, Adamk :D

38

(17 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Adam Klobukowski napisał/a:

Rozmawiałem z nim o SV2K21WE i niestety akurat będzie miał wyjazd :(

Szkoda, że Geparda nie będzie na SV2k21WE - a może chociaż na SV2k22WE się pojawi? ;)

39

(17 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

@Azbest: z Voyem rozmawiałem na messengerze 3-go października. na SV2022WE raczej na bank będzie, bo 15-go listopada kupił wejściówkę :) Ale fakt, że z Wojtkiem przez messengera jest słaby kontakt.

Uwaga! Mamy dla Was dość miłą wiadomość :) Jednym z gadżetów na zimowej edycji SV, który uczestnicy otrzymają całkowicie nieodpłatnie zaraz po piątkowym koncercie Wacka/Arise, jest jego nowa płyta pt. "Atari adVenture", zawierająca remiksy kultowych chip-tune'ów zarówno z Atari XL/XE jak i Atari ST/STe!

"Atari adVenture" to 15 remiksów w energetycznym, elektronicznym stylu znanym z występów Wacka na demoparties, a graficzny projekt płyty to dzieło niezrównanego mOOnie/Mystic Bytes!

Piątkowy koncert Wacka będzie światową premierą materiału który znalazł się na płycie oraz kilku bonusowych kawałków.

Po SV2022WE płyta będzie również do nabycia w internecie, o szczegółach poinformujemy w odpowiednim czasie :)

https://www.sillyventure.eu/images/news_2022/SV2022_Winter/news/welcomepack/CD_Cover.jpg

Po 3 latach powracają "Silly Drinks"! Energertyki w puszkach, ze specjalnie zaprojektowanymi etykietami SV2022WE przez mOOnie'go. Oczywiście nieodpłatnie w każdym "Welcome pack'u" na wejściu! Specjalne podziękowania dla naszych Przyjaciół z Nawia Games!

https://www.sillyventure.eu/images/news_2022/SV2022_Winter/news/welcomepack/silly_energy.jpg

Nadszedł czas, aby zaprezentować Wam osobę, która poprowadzi crazy compo na SV2022WE - piątek 9 grudnia, start godz. 20! Po 12 latach powróci do nas Jarek Janiszewski, lider zespołów Bielizna i Czarno-Czarni. Poniżej znajduje się video, na którym nasz Gość specjalny pozdrawia wraz z Końjo wszystkich uczestników Silly Venture w 2010 roku:

A tutaj materiały nagrane przez TDC'a z crazy compo na SV2k10 (jako pierwszy w konkursie wziął udział Kuba Husak):

Crazy compo będzie prowadzone zarówno w języku polskim, jak i angielskim! Do wygrania oczywiście crazy nagrody!

...i kolejny fajny gadżet ląduje w puli nagród! David, jeden z naszych zagranicznych Gości zrobił dla nas 3 szt. drewnianych podkładek pod mysz :D Oprócz samego materiału ciekawostką jest wzór, który się na nim znajduje:

https://www.sillyventure.eu/images/news_2022/SV2022_Winter/prizes/mousepad.jpg

Został on zapożyczony od tatuażu inneszego naszego Gościa - Mike Mee, który (nota bene) zajął drugie miejsce wystawiając tę fotkę w Wild Compo podczas letniej edycji SV2022SE:

https://media.demozoo.org/screens/o/a2/92/f2d9.312496.jpg

Zarówno David jak i Mike Mee będą na zimowej edycji Silly Venture.

Pulę nagród zasila Drygol ze swoimi wspaniałymi MouSTerami, których autorem jest Willy/Lamers!

https://www.sillyventure.eu/images/news_2022/SV2022_Winter/prizes/mouSTer.jpg

https://www.sillyventure.eu/images/logos/retrohax.jpg

Więcej info o produkcie, który okazał się bestsellerem w światku retro znajdziecie tutaj: mouSTer

Dziękujemy!

Miło mi także zakomunikować, że naszym partnerem pozostaje firma...

https://www.sillyventure.eu/images/logos/atari.jpg

...i dotyczy to także roku 2023! :) Na zimowej edycji nagrodami będą dodatki związane z nową konsolą VCS, natomiast w przyszłym roku - na o wiele szerszą skalę :) jaką? podobną do tej, na której oficjalnie obchodziliśmy półwiecze ATARI.

Z okazji wyjątkowej rocznicy, jaką będziemy obchodzić na zimowej edycji Silly Venture 2022, przygotowaliśmy dla Was równie wyjątkowe T-shirty! Na przestrzeni lat na SV były już koszulki z dedykacją od projektantów takich systemów jak Atari ST, Atari Lynx czy Atari Jaguar, nadszedł więc czas na... kolejną odręczną dedykację, tym razem od projektanta ostatniego, wspaniałego komputera z krzemowej doliny - ATARI FALCON 030!

https://www.sillyventure.eu/images/news_2022/SV2022_Winter/T-Shirts/SV2022WE_T-shirts.jpg

Absolutny precedens, ale to nie jedyna niespodzianka związana z 30-tą rocznicą Falcon'a! Dlatego warto pojawić się na zimowej edycji Silly Venture, jak też nabyć T-shirt, który stanowić będzie bezcenną pamiątkę! Prosimy o wypełnienie formularza TYLKO OSOBY ZDECYDOWANE NA ZAKUP:

Koszulki SV2022WE formularz

T-shirt będzie można odebrać na Silly Venture, bądź otrzymać drogą pocztową za dodatkową opłatą. Maile z prośbą o płatność zostaną wysłane w momencie odbioru T-shirtów z drukarni.   

CENA: 95 zł

Data końcowa przyjmowania zamówień: 27 listopada (niedziela)

Miło mi zakomunikować, że na zimowej edycji SV ponownie pojawi się Wojtek Zientara - jeśli ktoś z Was nie mógł pojawić się na Silly Venture w 2019 roku, to teraz jest wyjątkowa okazja, aby nadrobić zaległości i porozmawiać z człowiekiem-legendą na naszym polskim poletku związanym z Atari Xl/XE :)

Nadchodzą Święta, a wraz z nimi także Silly Venture! :) Pewnie zastanawialiście się co tym razem pojawi się w "Welcome Packu"? Cóż, wszystkiego zdradzać póki co nie będziemy, ale dzisiaj uchylamy rąbka tajemnicy dla wszystkich, którzy już nabyli bądź nabędą bilet "Strong Support"! Dzięki polskiej firmie "Retronics", którą zapewne znają wszyscy fani retro konsol oraz retro komputerów, do każdego zestawu "Welcome Pack" dodana będzie piękna bombka choinkowa z logo "Atari"! :)

https://www.sillyventure.eu/images/news_2022/SV2022_Winter/news/welcomepack/atari.jpg

A w nieco mniejszej, limitowanej edycji także bombka dla naszych Przyjaciół z siostrzanej sceny "Commodore" - bombka z logo "Commodore" :)

https://www.sillyventure.eu/images/news_2022/SV2022_Winter/news/welcomepack/commodore.jpg

Sama bombka bez stojaka jest wielkości dużej pomarańczy - zdjęcie tego nie odzwierciedla, ale jej średnica ma 10cm!

Mamy nadzieję, że mimo rezygnacji z konkursu intro/demo dla C64, nasi Przyjaciele, którzy od lat przyjeżdżają na SV docenią ten gest :) Zachęcamy Was z całego serca do wystawienia prac konkursowych na Atari! Serdeczne podziękowania dla Duddiego z RETRONICS za pomysł oraz realizację! ❤

Chłopaki, ciężko się to czyta.

Prezentujemy zdjęcie nagród głównych na zimową edycję Silly Venture 2022 (8-11 Grudnia). Brakuje na nim jeszcze MEDUSA Retro SCANDOUBLER, który jest w drodze do nas.

https://www.sillyventure.eu/images/news_2022/SV2022_Winter/prizes/main_prizes.jpg

Pierwsze miejsce w Atari 2600 VCS Demo Compo - Atari 7800 + Ultimate Atari Video mod + Dragonfly SD Cartridge
Pierwsze miejsce w Atari XL/XE Demo compo - Atari 1040 STe
Pierwsze miejsce w Atari XL/XE Game Compo - Atari 2600 VCS + 2600 UNO
Pierwsze miejsce w Atari ST/STe Demo compo - Atari Jaguar
Pierwsze miejsce w Atari Falcon030 Demo Compo - MEDUSA Retro Scandoubler
Pierwsze miejsce w Atari Jaguar Demo Compo - Nowe gry do wyboru (cartridge)

Uwaga! Przypisanie nagród do konkretnych platform to propozycje. Trwają rozmowy z twórcami prac (chcemy, aby sprzęt trafił do osób, które planują jakąś aktywność demoscenową na wybranej platformie).

Nagrody zostaną przyznane, gdy w każdej z kategorii znajdą się minimum 2 prace (Ale uwaga! Zastrzegamy sobie prawo do selekcji!). W przeciwnym wypadku nagrody znajdą się w puli nagród kolejnej edycji SV w 2023 roku.

Atari 65XE oraz ZX Spectrum +2 (NOS) nie zostały jeszcze przypisane do żadnej kategorii, ponieważ dochodzą do nas pogłoski o pracach konkursowych na inne platformy - m.in. Atari 5200 oraz Atari 7800.