1

(41 odpowiedzi, napisanych Konsole)

Lista:
1. AdamK
2. Sikor
3. Jesionen
4. pin
5. perinoid
6. AtariGamer
7. .misha./retroADHD
8. Bachoo

/ ps. no chyba że Michał dwa razy, to ja na 9-tce :P

Cześć,
zapraszam 18 grudnia 2016 do Gdańska, na świąteczną Giełdę80/90. Oprócz tego że możecie kupić/sprzedać elektronikę (i kulturę) z lat 80/90, Giełda jest okazją do spotkań dla nas, miłośników retro komputerów.
Gdańsk, ul. Rajska 6, budynek NOT.
start 9:00
cena biletu 10pln
pozdr

Bachoo

PIXEL. KULTURA GIER WIDEO oraz PORTAL SAVE THE FLOPPY zapraszają do udziału w pierwszej edycji imprezy poświęconej tematyce lat 80/90 o nazwie POWRÓT Z PRZYSZŁOŚCI.  Wydarzenie, które odbędzie się 13.11.2016 w budynku gdańskiego NOT, ul. Rajska 6, uświetni koncert Gwiazdy sceny muzyki elektronicznej, Marka Bilińskiego. Będzie to niezwykłe święto miłośników kultury, sztuki i techniki epoki 80/90 zeszłego wieku. Przed koncertem odbędzie się wywiad na żywo z Markiem Bilińskim, połączony z panelem poświęconym teledyskom „Ucieczka z tropiku” i „Kosmiczne opowiadania”, podczas którego ujawnimy szerszej publiczności niesamowite okoliczności powstania tych klipów. Na scenie zostanie zbudowana replika sławnego pokoju „Department of Catastrophe” z „Ucieczki z tropiku”, natomiast cały budynek NOT-u zostanie zaaranżowany w scenografię typu terminale, oscyloskopy, mikrokomputery. W trakcie wydarzenia swoje stoiska będą mieli wystawcy, prezentujący towary stylizowane na lata 80/90. Podczas wydarzenia będzie można posilić się klasycznymi potrawami z epoki, nie zabraknie przypalonych zapiekanek. A wszystkich uczestników zachęcamy do stylizacji ubioru na lata 80/90.
Klip reklamujący imprezę: https://www.youtube.com/watch?v=Gpk1B8tuuJ4
strona WWW: www.powrotzprzyszlosci.pl/
bilety: www.powrotzprzyszlosci.evenea.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/powrotzprzyszlosci/
Hint: impreza zaczyna się godzinę po zakończeniu Silly Venture, więc jeśli przyjeżdżasz na zlot, może to być najbardziej retro weekend w Twoim życiu do lat dzieciństwa.

pozdr

Bachoo

4

(2 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Zapraszamy na reaktywację giełdy komputerowej, sprzętu elektronicznego i kultury lat 80/90!
Około 30 lat temu, w budynku gdańskiej siedziby NOT (Naczelnej Organizacji Technicznej) odbywała się giełda komputerowa. To na niej setki młodych wielbicieli informatyki zdobywało swe doświadczenie w kontaktach ze sprzętem komputerowym. Tylko i wyłącznie na giełdzie (ze względu na panujący w Polsce brak uregulowań prawnych, niskie zarobki i jeszcze wiele składników prozy PRL-owskiego życia) możliwe było nabycie gier i oprogramowania. Giełda była również, dla nas, jej bywalców, miejscem gdzie zawieraliśmy przyjaźnie. Gdzie mogliśmy porozmawiać z ludźmi dzielącymi nasze pasje. Gdzie czuliśmy się po prostu dobrze.
Proponujemy Państwu próbę powrotu do tych czasów. Już 24.07.2016, w tym samym miejscu co 30 lat temu (Gdańsk, Rajska 6), organizujemy "Giełdę 80/90"! Jeśli chcesz kupić (lub sprzedać) pochodzące z lat 80/90: komputery 8/16 bit, takie jak Atari, Commodore, ZX Spectrum, Amstrad, MSX. Gry telewizyjne oraz gierki elektroniczne. Telewizory czarno-białe lub kolorowe. Adaptery oraz płyty vinylowe. Magnetowidy Wideo oraz kasety VHS. Kasety oraz magnetofony. Plakaty, komiksy, książki. Gry komputerowe na kasetach, dyskietkach, kartridżach i płytach. Joysticki. Zegarki elektroniczne z muzyczkami. Lub po prostu chcesz przyjść pooddychać epoką i porozmawiać z ludźmi dzielącymi Twoje zainteresowania - zapraszamy Cię!
www.gielda80-90.pl
https://www.facebook.com/gielda8090/

pozdr

Bachoo

5

(70 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Jest, podajesz adres i wiążesz go z osobą Sikora: W świetle powyższej definicji należy przyjąć, że danymi osobowymi nie będą pojedyncze informacje o dużym stopniu ogólności, np. nazwa ulicy i numer domu czy wysokość wynagrodzenia. Informacja ta będzie jednak stanowić daną osobową wówczas, gdy zostanie zestawiona z innymi dodatkowymi informacjami, które w konsekwencji można odnieść do konkretnej osoby.
pozdr
Bachoo

6

(70 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Dane osobowe? Wykasujecie, koledzy, bo zaraz moderatorzy również będą mieli problemy.
pozdr
Bachoo

7

(452 odpowiedzi, napisanych Zloty)

A kto jest forumowym Słońcem Narodu?
pozdr
Bachoo

8

(452 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Aha, czyli taki żarcik i teścik. A kto się śmiał?
pozdr
Bachoo

9

(452 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Kurdę, jakiś glonojad znów wykupił domenę Sillyventure - jest informacja na sprzedaż....
pozdr
Bachoo

10

(16 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Spotkałem się z klawiaturą przyklejoną ("oryginalnie") taśmą dwustronną do blachy. Nie pamiętam co to był za notebook, ale siedziałem 2 dni szukając śrubki która trzyma.

pozdr
Bachoo

11

(28 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Dziękuję i proszę o jeszcze! Jako podziękowanie i zachętę dodaję tapetę na pulpit. Zdjęcie powstało również podczas ostatniej sesji.
pozdr
Bachoo

12

(28 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Dzięki Panowie, proszę o więcej! Dokładnie, szykuje się nowy art do publikacji na Save the Floppy. Jako ilustracja, powstała sesja w jednej z gdańskich firm : pracownikom odebrałem (siłą)  PC-ty i podmieniłem na C64, ST, Mega ST oraz Falcona. Wyszło świetnie, w załączniku zajawka.
Większość z Pań miała mniej latek niż klawisze których dotykały ;)
pozdr
Bachoo

13

(28 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Witam,
poszukuję wszelakich informacji o zastosowaniach biznesowych mikrokomputerów, w latach 80-90. Czyli np. Atari ST z programem do fakturowania w sklepie (gdzie, jaki program itp.), Mega ST w laboratorium, Portfolio w służbie inżynierom, a np. Amiga w .... Wszystkie informacje mile widziane, jednak szczególnie miłe świadectwa z naszego, polskiego podwórka!
pozdr
Bachoo

14

(6,062 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Jest i on:
http://allegro.pl/atari-130xe-upgrade-c … 97036.html
AS, kupujesz ;)?
pozdr
Bachoo

15

(14 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Kolejny, doskonały artykuł na portalu. Tym razem Jerzy Duddie Dudek we wspomnieniowych rozważaniach o dostępności artykułów oraz sile nabywczej za czasów PRL. Polecam
http://savethefloppy.com/?p=11716
pozdrawiam
Bachoo

16

(14 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Pamiętacie "Bliżej Świata", które przed ekrany telewizyjnej "Dwójki" przyciągało 5/6 Polski? Pustoszały boiska, ulice, podwórka. Bartłomiej Kluska w kolejnym artykule opisuje początki telewizji satelitarnej w Polsce.
http://savethefloppy.com/?p=11709
pozdrawiam
Bachoo

17

(14 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Nadszedł czas aby (na chwilę) odejść od monitorów - publikujemy zajawkę nowego cyklu o nazwie : "lekcje WF dla opornych".
Zajęcia będzie prowadził Henryk Hryszkiewicz, utytułowany (między innymi tytułem Mistrza Świata) zawodnik oraz trener kulturystyki.
Postaramy się znaleźć receptę na bolący kręgosłup oraz mięśnie piwne ;)
Zapraszam!
http://savethefloppy.com/?p=11701
pozdr
Bachoo

18

(9 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Postaram się przybyć. Bartek, będziesz?
pozdr
Bachoo

19

(14 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Nowy artykuł opublikowany na portalu, tym razem spod pióra Voyagera, o początkach polskiego dostępu do sieci. Polecam.
http://savethefloppy.com/?p=11691
pozdr
Bachoo

20

(14 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Debiut Bartłomieja Kluski na łamach Save the Floppy.
Artykuł pod tytułem: Giełdy komputerowe: zlepek cwaniactwa i umiejętności.
Polecam!
http://savethefloppy.com/?p=11683
pozdr
Bachoo

21

(14 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Zapraszam do lektury kolejnych artykułów na stronie www.savethefloppy.com
pozdrawiam
Bachoo

22

(3 odpowiedzi, napisanych Konsole)

+1
pozdr
Bachoo

23

(14 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Artykuł o programie "Sonda", autorstwa Bartosza "Yolka" Gatza opublikowany na stronie. Zapraszam do lektury.
pozdr
Bachoo

24

(14 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Jeśli jesteś fanem Sondy to będę miał dla Ciebie miłą niespodziankę. W najbliższym czasie na portalu powinien zostać opublikowany materiał o tym genialnym programie (stworzony z doskonałej prelekcji autorstwa Yolka, która miała miejsce na RetroKomp 2014).
pozdr
Bachoo

25

(14 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Dziękuję. Tak, prawa do Sondy zostały wykupione od TVP podczas RetroKompa 2014. Sklep jeszcze nie funkcjonuje poprawnie, cena za koszulkę jest o połowę niższa w detalu. Jeśli byłbyś zainteresowany to dla Ciebie jeszcze niższa.
pozdr
Bachoo