1

(1 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię)

No a jaka cena wyjściowa?
regulamin...

2

(5 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Zdecydowanie chodzi o SATA.
IDE44 to w starszym lapku mam zastąpione kartą CF.
Ile za taki dysk mSATA byś chciał? wersja 120GB

3

(5 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Nie ma ktoś do sprzedania dysku 120/128GB używany ale w pełni sprawny. Chce zreanimować starego lapka a niestety na popularnym portalu nie ma używek albo liczą 5zł taniej niż nowe więc ostatecznie kupię nowy CL100 ale może ktoś ma coś czego nie potrzebuje?

4

(5 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

W sumie może byłbym zainteresowany ale odnośnie tego pytanie, Czy da radę w takim razie zrobić (może być alternatywny soft) na nim Site-to-site VPN (może być przy użyciu openvpn) z sieci natowanej.

Czyli uproszczając:
Ten router > wpięty do sieci która jest NATowana i nie ma zewnętrznego IP > inicjuje połączenie do innej sieci - która już ma wystawiony serwer VPN

Aktualnie używam mikrotika ale tutaj kusi opcja tego uproszczonego NASa.
Potrzebuje mieć wjazd do sieci z zewnątrz nie posiadając zewnętrznego IPka. Rozważam różne opcje ale  nie che też siedzieć już dniami nad konfiguracją - kiedyś bym siedział i dłubał i kombinował ale teraz ten czas wolę przeznaczyć na dłubanie w innych rzeczach a sieć wolałbym szybko zestawić.

5

(105 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

jedynymentos napisał/a:

Jakbyście się z choinki normalnie urwali. Przecież było kiedyś o tym głośno, że Alledrogo kupiło Tablicę i zmieniło brand na OLX. To jeden właściciel i tam porządkował sobie swoje marki jak Alledrogo, Tablica/teraz OLX. Żadnej przypadkowości, żadnych teorii spiskowych, po prostu jeden monopolista rżnący nas w D bez względu na to w czyich teraz rękach, bo potem chyba całą grupę ten Naspers sprzedawł jakimś funduszom.
.

"Od poniedziałku 14 kwietnia nie istnieje jedna z lepiej rozpoznawalnych marek w polskim internecie. Należący do Grupy Allegro serwis Tablica.pl przeszedł rebranding i teraz dostępny jest pod marką OLX"

....

"Po co zmiana? To decyzja południowoafrykańskiego koncernu Naspers, do którego należy Allegro. Od pewnego czasu porządkuje on swój katalog marek, skupiając swoje serwisy ogłoszeniowe na całym świecie właśnie pod marką OLX. Jak czytamy w komunikacie prasowym, na całym świecie jest ich w sumie 107. Grupa Allegro tłumaczy jednak, że zmiana dotyczy tylko i wyłącznie nazwy serwisu, a jego mechanizm funkcjonowania, a także brak opłat pobieranych od użytkowników, pozostają bez zmian."

https://www.forbes.pl/technologie/konie … lx/kyz9lw1


Tak czy inaczej jak to przechodziło z rąk do rąk nie ma znaczenia, przykre że miłośników i obrońców tego paskudnego monopolu (jak każdego monopolu) tu sporo, więc dobre Allegro, dobre, takie dobre, prosimy o więcej rżnięcia nas w D, tak to lubimy big_smile


Tak ale spójrz na trochę późniejsze informacje z tego samego źródła:
https://www.forbes.pl/wiadomosci/allegr … ow/7c13hd7
Naspers sprzedał serwis Allegro i Ceneo za 3,25 mld dolarów funduszom private equity Cinven, Permira oraz Mid Europa - poinformowały spółki w piątkowych komunikatach

Nie widzę aby Allegro i OLX było powiązane - to są dwie różne spółki. Nie wchodzę już w tę dyskusje czy należy czy nie bo to nie ma sensu.

6

(105 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Ja tutaj nie widzę tego tajnego układu a bardziej rynek ewentualnie - zabrzmi jak teoria spiskowa - zmowa cenowa.

7

(10 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Zainteresowany Interstate 76 i C&C Tiberian

8

(105 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Sikor napisał/a:

że olx jest niezależnym portalem (od allegro)

nie dziwi mnie to, skoro inni podnoszą to dlaczego ja nie mogę.

@Sikor pisałeś aby sprawdzić powiązania i sprawdziłem je 2 razy - OLX nie należy do Allegro, skoro jesteś w stanie pokazać że OLX w jakiś sposób należy do Allegro to poproszę.

ceneo owszem należy do allegro ale nie OLX.

9

(105 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

@BartoszP jakby rozumiem twój tok rozumowania odnośnie cwaniakowania czy to w restauracji czy przez turystów w schroniskach.
Ludzie są krojeni nie tylko przez cwaniactwo bo nie wierzę że 90% turystów kombinuje tak z tą wodą czy tam przychodzą ludzie do restauracji ze "swoją żulerską torbą" i wykładają jedzenie. Jest wiele miejsc gdzie można sobie zjeść kanapki "ze swojej żulerskiej torby".
Jednak odnoszę wrażenie, że podzieliłeś społeczeństwo na 2 kategorie - porządnych prawych obywateli co kupują w takich miejscach (i oni są super) i cwaniaków co zrobią kanapki w domu i herbatę w termosie i pójdą na wyprawę.
Przy tym wszystkim wygląda to tak jakbyś nie widział tego, że nie każdego stać na duże wydatki a np lubią podróżować i podziwiać czy to naturę czy sztukę i nie zarabiają tyle by korzystać z biur podróży itp. (tutaj to też inna historia).

Czy w takim razie jak jadę z dziećmi 500km to jestem cwaniakiem  jeżeli zrobię przed wyjazdem kanapki i kupię wodę mineralną w biedronce i zapakuję ją do "żulerskiego plecaka"?
Nie lubię być rąbany na cenach i nie czuję potrzeby spać w hiltonie, kupować herbatę za 20zł czy wodę mineralną za 5EUR.
Wydaje mi się że temat został mocno spłaszczony.

Jak już zostało napisane żyjemy w świecie konsumpcyjnym i niestety jakby nagle 50% społeczeństwa kupowało tylko to co potrzebuje to wszyscy byśmy ucierpieli bo nie ma klientów to zamykamy interes, zamykamy interes to zwalniamy pracowników, zwalniamy pracowników to nie mają pieniędzy aby kupić nawet tylko to co potrzebują.

Każdy kto prowadzi jakąś działalność chce zarobić a nie tylko przeżyć. Jedni chcą zarobić bo chcą się pokazać w nowym BMW a inni bo chcą podróżować. Każdy ma inne pobudki.
To samo tutaj, po co trzymamy Atari i kupujemy różne dodatki do niego co jeszcze ktoś tworzy? bo to takie nasze hobby. I tutaj też można odnieść wrażenie są cwaniacy bo przecież ludzie płacą za Atari 500zł ale ktoś chce to kupić za 200zł. Taki mamy rynek i w niektórych kwestiach to kupujący ustalają cenę.

Ten temat jest tak rozległy że to jest temat na napisanie książki związanej z ekonomią.

Co do cen - byłem swego czasu w Turcji i niestety za wodę mineralną w hotelu chcieli 5EURO za 0,5l (to było tak z 5 lat temu) i kupiłem to bo nie miałem wyjścia a "kranówy" nie będę pić aby nie dorobić się niespodzianek.
Czy jeżeli kupiłem taką samą wodę poza hotelem spacerując gdzieś za 1EUR to jestem cwaniakiem?
Widzimy ceny w sklepach czy to osiedlowych czy to biedronkach czy innych lidlach i jeżeli ktoś pójdzie np na stację i chce kupić Colę to za 6zł będzie miał może 0,5l a w sklepie w tej cenie 2l, może nie idealny przykład ale jedni chcą oszczędzić a drudzy zarobić no i oczywiście mamy masę różnych innych kategorii włącznie z tymi co chcą nas orżnąć na tyle ile się da.
A czy taka stacja benzynowa nie jest cwaniakiem? W końcu taki hot dog + cola w zestawie tańsze niż osobno a to dlatego że inne podatki na poszczególne elementy i w ten sposób sami obniżają podatek do zapłaty. Nie wiem czy to dalej praktykowane bo dawno nie kupowałem hot dogów.
Czy w takim razie prowadzący działalność nie są cwaniakami chcąc obniżyć podatek i kupują setki zbędnych rzeczy do swojego interesu?
Co z dużymi korpo co też kantują kraj na podatkach i płacą totalne minimum lub w ogóle?
Można by wywnioskować, że wszyscy cwaniakują.
Układ w całości jest taki że i jedni i drudzy są potrzebni. Jeżeli zamyka się sklep osiedlowy bo nie miał klientów bo otworzyli niedaleko biedronkę to też jest źle ale czy klient się tym przejmuje? nie, otworzy się pewnie kolejny sklep albo pójdzie do biedronki ten człowieczek i będzie cwaniakiem bo 100m dalej może kupić to samo za kilka złotych taniej.

Temat można by rozwijać w nieskończoność.

10

(42 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

A co jeżeli wytwarza się rękodzieło albo towar/przedmiot na zamówienie? Trochę to upośledza system bo wymaga się czegoś co nie zawsze da się spełnić.

11

(42 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

A co jeżeli wytwarza się rękodzieło albo towar/przedmiot na zamówienie? Trochę to upośledza system bo wymaga się czegoś co nie zawsze da się spełnić.

12

(42 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Sprzedałem kilka rzeczy i nie tylko beznadziejnie się kupuje ale także beznadziejnie sprzedaje.
Brak niektórych udogodnień z Allegro, brak np przesyłek Allegro Paczkomaty (to mnie najbardziej interesuje) w sumie to taki OLX z kilkoma gadżetami - w sumie taki chamski bazar.

13

(42 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Sikor napisał/a:

@pawel: sprawdź udziały, co peawda większość ma olx group, ale nie wszystkie. Alle musiało się pozbyć większości, aby nie podlegać pod ustawę antymonopolową czy jakoś tak.

Sprawdziłem i nie widzę aby mieli jakieś udziały - Naspers sprzedało 100% udziałów.
Zresztą po sprzedaży znikły opcje powiązań między Allegro i OLX czy tam dawną tablicą.

Co do powiązań ofert - no cóż Allegro robi wszystko aby pozbyć się drobnych sprzedawców bo są im już nie na rękę. Prowizje nawet od przesyłek, przy wprowadzaniu Allegro lokalnie chcieli zablokować wystawianie na Allegro przez konta nie firmowe i wiele innych cudownych zmian.

Co do wystawiania na OLX - to może i niektóre rzeczy się sprzedają od ręki ale czasami sprawdzając to samo na Allegro i na OLX to często na OLX cena nie wiadomo skąd jest brana (sprzedawca chyba myśli że kupujący nie potrafi sprawdzić też tego na Allegro).

Do tego kupujący co są mocno problematyczni - niesłowni w tym co się z nimi człowiek umawia na terminy, regularne próby "czy nie podwiezie Pan tego do miasta x?" albo akcje z "chorom curką" - tak zdarzają się takie akcje. Korzystam z Allegro, OLX i jeszcze kilku innych bo wszyscy dobrze wiemy że nie ma tak naprawdę solidnej i mocnej alternatywy a gdyby była to by też musiała się zmieniać i dostosowywać do rynku no i oczywiście jeszcze największa rzecz w tym wszystkim - nasze przyzwyczajenia. Możemy marudzić jako sprzedawcy ale dzięki temu, że Allegro daje "jakieś opcje" kupującym to też nie chcą odchodzić.

Można marudzić, obrażać się, bojkotować itp ale i tak - to moje zdanie - alternatywy nie ma.

14

(42 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Sikor napisał/a:

@Atari-User: alternatywne? gratka jest ich, olx jest ich...

Akurat OLX nie należy już do allegro od dłuższego czasu.

15

(210 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Otrzymałem też ale przez najbliższy tydzień tego nie zamontuje. Jest gdzieś opis montażu?

16

(210 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Potwierdzam, paczkomat wybieram, reszta pw. Zupełnie zapomniałem że jestem na liście i to na takiej fajnej pozycji.

Wstępnie jestem zainteresowany oboma, jaki koszt przesyłki?

18

(6 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

Kroll napisał/a:

wszak normalne jest ze nie wszystkie artykuły jest sens umieszczac w wersji angielskiej

Dlaczego? jakiś przykład?

19

(14 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Mam płytę Avalon klasyka czy jakoś tak gdzie znajduje się Robbo - muszę sprawdzić jaka to wersja.

20

(10 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Ile?
Zdjęcie?

i mały offtop: kiedy Sołtys bo na maila nie otrzymałem odpowiedzi...

21

(7 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Plantronics wypadają najlepiej niestety cena jest "mocna" ale to Plantronics - zawsze kosztowały.
Denon, AKG i Bose - fajne ale mają dla mnie wadę - jednak ten mikrofon chciałbym mieć dostępny na pałąku - zauważyłem że jak jest schowany w słuchawkę to jednak nie zbiera tak dobrze jak bym tego oczekiwał. Może w tych słuchawkach działa to dobrze ale potrzebuje używać tego głównie z PC.
Ogólnie taką ciekawostkę zauważyłem że np podłączając słuchawkę bluetooth do telefonu  to słychać bardzo dobrze, do PC już tak dobrze nie jest.
DECT tutaj jest bardzo dobrym rozwiązaniem ale dla mnie może być to nawet coś wymyślonego przez  producenta byle działało dobrze. Bluetooth nie sprawdza się najlepiej.
Jabra Evolve 65 posiada też bluetooth i sprawdzając to po bluetooth jest gorszy zasięg niż po Jabra Link.

22

(7 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

W związku z tym że takie czasy nastały że jak wcześniej korzystało się ze słuchawek może ze 3-4 godzinny dziennie a teraz z dobre 7 do 8 godzin to mam pytanie czy ktoś używa słuchawek do rozmowy z innymi np takich, jako że pewnie bym ich używał też do innych celów to celuje w takie:

Logitech G930 lub Logitech G933
Logitech A20, Logitech G533

Wiem, wybrany sam logitech i na dodatek z dużego przedziału cenowego ale może ktoś takie używa i jest w stanie się wypowiedzieć.

Ważne:
bezprzewodowe - sam bluetooth odpada - za mały zasięg, chce mieć zasięg na prawie całe mieszkanie.

Korzystałem przez chwilę z Jabra Evolve 65 i działają super - jednak 600zł+ za te słuchawki to niestety sporo biorąc pod uwagę że się psują w okresie około 2 lat i jednak coś mnie nie przekonują 100%.

23

(12 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię)

Może się podzielicie schematem tego przełącznika ?

24

(3 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Jest w obudowie PLCC

25

(3 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Szukam kogoś kto zaprogramuje kość jak w tytule odpowiednim wsadem i za ile?