1

(21 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Najlepiej przełącz miernik na zakres pomiaru diody i jeszcze raz podaj wartości. Zanim dokonasz pomiaru ponownego to zewrzyj +5 i +12 do masy żeby rozładować ewentualne napięcie, które mogło sfałszować pomiar.

2

(21 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Podaj wartości oporności jakie panują pomiędzy masą a +5V i masą a +12V. Jeśli spadają bardzo, to Atari może być doszczętnie wypalone.

3

(9 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Mam taki sam problem ze swoimi komputerkami podłączanymi do soniacza serii EX500. Nie ma rady, trzeba próbować dotąd aż pojawi się prawidłowy obraz. Najlepiej to podłączyć do monitora :)

4

(37 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Witam po długiej przerwie. W między czasie mój zbiór Atari się powiększył, a ja nadal nie uruchomiłem swojego carta. Pomimo iż SIDE2 spisuje się świetnie to nie spocznę zanim się nie uda go odpalić. Kolejny raz odczytałem eprom i wygląda całkiem nieźle. Dziwi mnie to, że poprzednie wsady prawie nic nie zawierają w przeciwieństwie do tego. Widać nawet listę programów która jest bardzo podobna do jednej którą tu widziałem, ale nie w 100%.

5

(59 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Ja nie widziałem jeszcze zalewanego zasilacza do Atari. Ale skoro da się pozbyć tej zalewy z zasilacza to proponuje żebyś uwolnił tylko transformator a resztę spisał na straty. Dorzucisz mostek prostowniczy z kondensatorem i stabilizatorem 7805 na radiatorze i wciąż będziesz miał oryginalny zasilacz.

6

(37 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Jest to podobne, ale raczej nie to. Nie chciał bym żeby ktoś myślał, że tu wybrzydzam, ale ja tylko jestem ciekawy zawartości swojego, bo to moja jedyna pamiątka po Atari :D Prawdopodobnie był tam blizzard. Nie znam większych szczegółów, bo nie miałem kaset w turbo więc był mi zupełnie zbędny. Spróbuje odczytać EPROM w inny programatorze. Jak dokończę schemat to wrzucę go, żeby ktoś mógł się podzielić wsadem tymczasowym, który mój cart pociągnie (oczywiście na innym 27C256).

7

(37 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Na pewno mój cart wyglądał na "ekranie" inaczej. Twój też jest fajny :) Pozwoliłem sobie zrobić mały tuning Twojego zdjęcia i ja bym widział to tak. Prawdopodobnie zgodność z tego co urodziłem w Paincie ma się z oryginałem na około 20%. W każdym razie menu było w dwóch kolumnach i pamiętam kolorowe paski, które były prawdopodobnie ruchome. Może masz też taki :)

8

(37 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

W takim razie zrobię schemat tego carta. A jeśli chodzi o wsad do 27C256 chodziło mi tylko o przetestowanie read/write programatora. Innym wsadem potraktuję tego carta po zrobieniu schematu i tylko w ostateczności jak nie odzyskam tego. Ide wyciągnąć inny komputer i zobaczę czy na innym ruszy. Nie poddam się bez walki :) Ten cart to jedyne co pozostało mi z pierwszej zabawy z Atari. Wszystko co mam do teraz zbieram od nowa.

Postanowiłem zrobić próbę zapisu czystych kości 27C256, bo mam takich 10. Programator oznajmia, że są czyste. Niestety nie pozwoli na żadnej nic zapisać. Na wstępie wywala błąd. Albo coś źle robię, albo programator jest zjarany.

9

(37 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Robi się nieciekawie. Skąd pobrać dobry wsad carta to takiej pamięci, zaprogramować i zobaczyć czy programator odczytuje/zapisuje dobrze ? Mam trochę epromów i dostęp do kasowarki. Brak mi tylko wsadu sprawnego carta :/

10

(37 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Niestety ciągle to samo z jednym wyjątkiem. Plik nazwałem 27C257 żeby się nie pomylić. Dzięki za sugestię z fc.exe, program wykrył różnice za tym jednym razem. Różni się bardzo od tego poprzedniego i tak jak poprzednio nic mi to nie mówi :D

Dziś rano przeczyściłem nogi układu i odczytał coś nowego, dodaje pod nazwą 27C258

11

(37 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Wylutowałem go z wielkim trudem i pożyczyłem od kolegi willema pro 4. Niby wszystko dobrze ustawiłem i programator wypluł coś takiego. Potem ponowie próby, tylko skąd będę wiedział czy odczyt jest inny od poprzedniego ? W programie jest chyba coś takiego jak weryfikacja, ale chyba tylko uprzednio zapisanej pamięci. Zamontuje podstawkę do carta i spróbuje w innej maszynie, może to sprawa komputera ?

12

(37 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Dzięki Panowie za zainteresowanie tematem. W odpowiedzi na wszystkie:

- styki przeczyszczone
- kondensator wcześniej dolutowałem
- wkładałem w obydwie strony, w jedną stronę w ogóle się nie załącza (zawsze tak robiłem, nigdy nie pamiętałem która strona właściwa). Wiem, że to nie jest dobry pomysł, ale wyjścia nie miałem :)
- otwory są metalizowane, przemierzyłem i są przejścia
- dorzucam wsad, jak dla mnie same śmieci, programistą nie jestem :)
- spakowany z danymi naprawczymi, co by nie zepsuł się po drodze
- jest i link do wsadu, trochę mnie poniosło :D

Witam Panowie. Jestem tu nowy i mam zamiar zabawić dłużej niż jeden post :)
Po długich poszukiwaniach znalazłem swój jedyny w życiu cart turbo do Atari. Był bardzo fajny, bo miał dużo opcji do wyboru. Jako że nie posiadał obudowy, kupiłem, zamontowałem, podłączyłem i echo. Czarny lub czerwony obraz. Podejrzewam uszkodzony wsad w EPROM-ie, bo nie ma naklejki. Mogę podesłać wsad jeśli jest ktoś w stanie przetestować go na swoim komputerze. Mam zdjęcie  płytki cart-a. Zależy mi żeby to był ten co kiedyś, jak uda mi się znaleźć w internecie screena z jego działania to podeślę.