Kupię jak w tytule, potrzebne mi kilka sprężynek pod klawisze do C128, podobno pasują od starych klawiatur "MITSUMI".

Ale podobno słabo:) Właśnie może ktoś podpowie:) Bo dopiero raczkuje w temacie!

Właśnie odpaliłem maxYMiser-a i mam zamiar się nim pobawić, a na oryginalnym SC1435 jakoś ciężko mi się przyzwyczaić do jego odświeżania :)

Dzięki Kroll-u własnie o to mi chodzi:)

Kupię używany/nowy UBE Switch/lub coś podobnego co mi pozwoli podpiąć jeden monitor NEC multisync do mojego Mega STE.

6

(6 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię pozostałe)

Kupię MOS SID 8580 R5.

Witam! Mam na zbyciu bardzo fajną kieszeń scsi 50 - pin szczegóły na foto. Kieszeń posiada w środku wentylator, dodatkową osłonkę od kurzu. Zamyka się ją z góry na zatrzask, bez śrub. Prowadnica ma w środku klapkę zamykającą dostęp do wnętrza obudowy po wyjęciu kieszeni z dyskiem. Cena nie jest mała bo 65 zł plus wysyłka, ale kieszeń jest tego warta. Posiadam większą ilość, jak ktoś chętny to proszę dawać znać. Posiadam też identyczne 68 - pin. Wszystkie kieszenie nowe, nigdy nie używane.

8

(21 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Tak, ja to znam, ST high chodzi w miarę dobrze, ale jest przesunięty obraz i fazowanie zdaje się lipne, nie mogę tego ogarnąć, choć w STE jest bajka - głównie się rozchodzi o ECL, mam nawet dwa oryginalne monitory ProScreen i unikalne EIZO 6500, ale EIZO waży coś około 25 kg, a może i więcej i moje mebelki studyjne tego nie przetrwają, a i pobór mocy ma znaczenie, no i miejsce na wagę złota:)

9

(21 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Kurcze z drugiej strony na wszystkich innych modelach ST, STE, MSTE na tym monitorze NEC-a obraz mam jak "żyleta" !!!

10

(21 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Super, VLX z góry dziękuję:)

11

(21 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Słabo, a może jest jakiś starszy monitor co daje radę?

12

(21 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Poszukałem troszkę w wątkach i tematach, no i proszę o podpowiedź, mam problem z TT-ką, bo CUBASE 3.01 na którym pracuję nie daje się odpalić z grafika ATI i NOVA, znany ogólnie problem, natomiast nabyłem w "Inventronik" adapter ECl - VGA, ale obrazy jakie uzyskuję na NEC i SAMSUNG nie napawają optymizmem, co należy zrobić, żeby swobodnie pracować na LCD-ku i CUBASE, może trzeba zastosować inny monitor LCD, może są modele które wzorowo pracują z tym konwerterem, a może potrzebne jest jakieś inne rozwiązanie?? Szczególnie denerwujący jest ten czarny pas z prawej strony ekranu, a na Samungu dziwne przesunięcie.

13

(12 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Osobiście nie potrzebuję, ale popatrzyłem na te zdjęcia, i ktoś musiał sobie sporo trudu zadać, żeby tę obudowę wykonać, generalnie bardzo solidna robota DIY, bardzo mnie się podoba, zobaczę jak będzie przebiegała licytacją:)

14

(13 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Trafiłem przypadkowo, gość miał tylko ten jeden kabel!

15

(13 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Zamówiłem z Niemczech:) zobaczymy czy dojdzie? dałem 15 euro z wysyłką:) Jak dojdzie dam znać, temat będzie do zamknięcia!

16

(13 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

No pewnie, że by mnie interesowała, ale już ni mam za co hehehehe:)

17

(13 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Pilnie kupię kabel SCSI do CDROM-u 50 PIN z jednej strony standartowy Centronics, z drugiej 50 pin, ale nie wiem jak się to fachowo nazywa, szczegóły na foto.

18

(17 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Kilka sprzętów wybieliłem i to z bardzo dobrym skutkiem, używam perhydrolu fryzjerskiego w kremie, a także roztworu wodnego 17-18%. Klawisze i elementy drobne wrzucam do naczynia z roztworem wodnym H2O2. marmurek powstaje w przypadku nierównomiernego wysychania kremu fryzjerskiego, ale to nie jest tragedia, mialem tak z C64C, powtórzyłem czynność ponownie i wszystko się wyrównało, generalnie trzeba szczelnie owijać stretchem, żeby nie dopuszczać do nadmiernego wysychania. Przy obu metodach nie używam, ani kaloryfera, ani UV, ani słońca - pozostawiam na 2 tygodnie zawinietę i wszystko:) Oczywiście, trzeba zachowywać wszelkie środki ostrożności, nadtlenek wodoru jest mocno reaktywny w zetknięciu z ludzkimi tkankami:)

19

(33 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Dodam jeszcze przysłowiowe 3 grosze od siebie w kwestii PC MacOSx i Atari i CUBASE. Pracujemy z moim kumplem na Atari STE, TT i równolegle na PC (nomen omen bardzo nowoczesnym z dobrym interfejsem audio), pracuje też sporadycznie na moim Mac-u i każdy sprzęt do czegoś służy:) ATARI STE dzięki swojej prostocie i hardwerowi - posiadam MIDEX-y, SMTP II, Midi 3, itd działa u mnie jako główny sekwencer MIDI, mało tego pięknie steruje wszystkimi ustawieniami syntezatorów, modułów, efektów i C64. Głównie chodzi o te, że nasze instrumentarium jest praktycznie w całości sprzętowe i analogowe, nie używamy instrumentów ani efektów wirtualnych, chyba, że pracujemy nad materiałem audio, no to wtedy oczywiście CUBASE Audio na PC -ie. Przy zgrywaniu "audio" z tych naszych analogów nieocenione jest MIDI, synchronizuję PC-ta z ATARI STE i mogę jednocześnie zgrywać w czasie bieżącym 32 ślady - polecam:) Reasumując jak najbardziej PC robi wszystko o milion razy szybciej, ale jakbym chciał uzyskać konfigurację zbliżoną do tej która posiadam, to raczej byłby kłopot, chociażby z tego powodu, że musiałbym dokupić interfejs MIDI z 4 niezależnymi wejściami i 9 wyjściami, obecnie zauważyłem trend pozbawiania MIDI interfejsów audio. Kolejna sprawa jakoś mi te moje analogi brzmią w miksie wyjątkowo w porównaniu z VST-i. Pozostaje jeszcze jedna kwestia - jakoś tak mnie dziwnie przyciąga te moje STE jak wchodzę do naszego mikro studia i mam wyjątkową przyjemność włączając z tyłu przycisk "POWER" !!!

20

(128 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Z tym podpięciem pod STE, to może być różnie, raczej USB-MIDI działa z PC-tem, ale mogę nie mieć racji bo nigdy nie testowałem takiej konfiguracji, co do brzmień to podepnij PSR-kę pod jakiś porządny wzmacniacz z głośnikami, to chociaż dźwięk Ci się poprawi:)

21

(128 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

thePink, odnośnie Fantoma XR - osobiście uważam to za bardzo dobry wybór, jak już zaczniesz go rozgryzać to możemy wymienić poglądy, bo nie mogę jakoś rozgryźć samplera:) - chociaż to taki bardziej wav player:)

22

(22 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Kurcze ale zapomniałem dodać, że niestety nie sprzedam:) SC1435 rzeczywiście ma bardzo dobrą jakość :)

23

(22 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

EEE tam mam prawie nowy:)

24

(33 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Monsoft, co do Local on/off wypróbuj funkcję w Cubase "MIDI Thru Activ" jak wyłączysz Thru, to nie powinieneś mieć  "Unisona"

25

(33 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

No, no fajna dyskusja się wywiązała:) Bardzo lubię takie tematy!!!