1

(61 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Dzięki drac030 ! Kawał dobrej roboty. Może uda się wykorzystać HI SPEED do tego turbo w SpartaDOS. W chwili obecnej w Sparta DOS X w opcji formatowania ULTRA, komputer nie rozpoznaje stacji i przełącza na HI SPEED gdzie jak nie jest ustawiony US DUBLER to przechodzi do formatowania w normalu, a jak jest ustawiony w stacji US DUBLER to Atari w Sparta DOS-ie X przy opcji HI SPEED zawiesza i stację i Atari.

2

(61 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

OK, walczymy dalej ;)

3

(61 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Ten I.S.PLATE nas wykończy ;) Tyle ludzi już go testuje, aż trudno policzyć ;) A może się okazać że ktoś walnął błąd w obliczeniach transmisji i zostawił żeby była lepsza reklama ;) Ciekawe turbo z ciekawą obsługą i bardzo kapryśne i wymagające ;)

4

(61 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Schemat nie może nawet być zgodny z oryginałem ponieważ zastosowałem pamięć EPROM nie 4KB a 64KB. Tylko z tego faktu musi być już zmienionych kilka połączeń. Tak jak napisał Zenon/Dial jest kilka różnic ale nie wpływają one na działanie i połączenia wykonane są tak aby wszystko działało i działa o czym nam mówią programy testowe zrobione specjalnie do modułu I.S.PLATE. Kwestia dopasowania teraz tego modułu do istniejących systemów takich jak np. Sparta DOS X.

Witam, właśnie powstał nowy moduł turbo do stacji Dyskietek Atari 1050. W jednym module otrzymujemy 3 rodzaje trubo: TOMS Multi Drive + HAPPY WARP 7.1 + Mini Speedy. Jak ktoś ma ochotę zobaczyć jak to działa zapraszam do obejrzenia filmu: https://www.youtube.com/watch?v=GF4vy-ocmOI .

[MM (dely)]: Ze względu na brak reakcji autora na prośbę dodania cen, to treści reklamowe zostały usunięte, linki do aukcji również. Post przeniesiony do sprzętu.

699

666

550

Dam 500 ;)

10

(54 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Jak coś możesz wysłać sprzęt do mnie do serwisu w Łodzi. GALTRON Przemysław Galanciak, ul. Gdańska 148, 90-536 Łódź.

11

(44 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Jeszcze jedno - jest wiele osób, które coś robią i opierają się na schematach już wcześniej zrobionych. Niektórzy nanoszą poprawki i udoskonalenia inni lecą według schematu jaki znaleźli. Ja już widziałem DELAY LINE robiony przeze mnie gdzie angole skopiowali tak że nawet logo GALTRON jest. To jest sztuka , hahaha. Jakoś nie robię z tego tytułu zamieszania.

12

(44 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

_tzok_ napisał/a:

Zamiennik od Galp'a może budzić pewne wątpliwości natury moralnej, ale działa dobrze... powiedziałbym nawet, że lepiej od oryginału (jeśli chodzi o kształt sygnału zegarowego i stromość zboczy).

Zamiennik jest autorstwa @Simius'a. Autor go opublikował za darmo, a Galp go produkuje i sprzedaje (bez porozumienia z Autorem).
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=10868

Przecież nic nie stoi na przeszkodzie żebyś też sam zrobił i sprzedawał. Niestety nikomu się nie chce, a mnie się chciało i pomagam ludziom. Mnie części i czasu za darmo też nikt nie daje tak więc takie głupie gadanie nie ma sensu. W dodatku już gdzieś to pisałem że naniosłem poprawki aby ulepszyć ten projekt i w danej chwili FREDDIE zrobiony przeze mnie jest stabilny i bardziej odporny niż oryginał. Wielu się o tym przekonało.

13

(106 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Dzięki tym diodom BAT54J jest większe prawdopodobieństwo że nasz FREDDIE przeżyje uszkodzenie RAM-u, czego nie można powiedzieć o oryginalnym układzie.

14

(106 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Simius napisał/a:

Z racji często trafiających mi się uszkodzeń FREDDIE-go (chyba najczęściej ulegający awarii układ LSI w A8), zamówiłem sobie trochę płytek zamiennika na standardowych układach HCMOS (schemat w załączniku). Minimum produkcyjne było trochę większe niż to wynika z moich własnych (częściowo antycypowanych) potrzeb, więc jakichś 10 płytek mógłbym się ewewntualnie pozbyć. Jeśli zatem komuś trafi się uszkodzony FREDDIE, niech się zgłasza. Koszt gołej płytki - 10zł.

Czy jest jeszcze szansa na zakup takiego zamiennika ?

Już udało mi się zalogować i tu wstawiam swoją propozycję a bardziej potwierdzenie licytacji. Czyli daję 170,- zł